• خانه
  • اخبار
  • اوپو یک قاب خنک کننده برای Find X5 Pro معرفی کرده است

اوپو یک قاب خنک کننده برای Find X5 Pro معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اوپو یک قاب خنک کننده برای Find X5 Pro معرفی کرده است

اوپو اخیرا یک قاب خنک کننده برای Find X5 Pro توسعه داده است که می تواند دما را تا 3 درجه در حین کار کاهش دهد. این گوشی که در سال 2022 به عنوان پرچمدار اوپو معرفی شد، حالا به قاب خنک کننده مجهز می شود. این قاب از ساختار و متریال خاصی برای کنترل دمای این گوشی استفاده می کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، قاب خنک کننده با نام Ice-Skin به طور انحصاری برای Find X5 Pro استفاده خواهد شد. این گوشی سال گذشته از Find X3 Pro الهام گرفته شد. انتظار می رود این پرچمدار جدید با تراشه نسل اول اسنپدراگون 8 در بازارهای جهانی عرضه شود.

طبق گزارشی که NoteBookCheck منتشر کرده است، اکثر گوشی های پرچمدار امروزی از سیستم های چند لایه برای کاهش دمای داخلی استفاده می کنند. از طرفی نمی توان گرمای تولید شده توسط پردازنده گوشی را نادیده گرفت و به همین دلیل اوپو سعی کرده از قاب خنک کننده برای گوشی جدید خود استفاده کند.

این قاب به گونه ای طراحی شده است که وقتی این گوشی را در داخل آن قرار می دهید، مانند گوشی های مخصوص بازی، ممکن است قابلیت خنک شدن را داشته باشد. باله های نازک و روبان مانند داخل قاب، با کمک یک هیدروژل یکپارچه، رطوبت هوای اطراف را جذب می کنند. این هیدروژل به سفارش دانشگاه ووهان به همین منظور ساخته شده است. گرمای جذب شده نیز با تبخیر از این قاب خارج می شود و این چرخه جذب رطوبت برای خنک شدن ادامه می یابد. به گفته اوپو، استفاده از این قاب دمای گوشی را تا 3 درجه کاهش می دهد.