• خانه
  • اخبار
  • اوپو در حال کار بر روی عرضه تراشه موبایل خود تا سال 2024 است

اوپو در حال کار بر روی عرضه تراشه موبایل خود تا سال 2024 است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اوپو در حال کار بر روی عرضه تراشه موبایل خود تا سال 2024 است

پس از اینکه برند Oppo اخیراً NPU را با موفقیت شلیک کرد MariSilicon X خود توسعه دهنده که به عنوان اولین پردازنده سفارشی این شرکت نیز شناخته می شود. طبق آخرین گزارش ها، سازنده چینی قصد دارد تراشه موبایل خود را توسعه دهد و گفته می شود این چیپست ممکن است در سال 2024 به تولید انبوه برسد.

تراشه موبایل ویژه Oppo

رسانه های چینی ITHhome Shanghai Zheku، به عنوان زیرمجموعه ای برای طراحی IC OPPO، گزارش می دهد که در حال حاضر روی یک پردازنده برنامه (AP) یا چیپست برای یک گوشی هوشمند کار می کند. این چیپست ناشناس که با استفاده از فرآیند 6 نانومتری TSMC تولید خواهد شد، گزارش شده است که در سال 2024 به تولید انبوه می رسد. اوپو همچنین قصد دارد امسال یک تراشه کم مصرف قدرتمندتر را معرفی کند که دارای مودم یکپارچه 5G نیز می باشد.

آخرین اطلاعات ادعا می کند که این تراشه با معماری TSMC 4 نانومتری به تولید انبوه خواهد رسید. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. با توجه به اینکه اپل در توسعه مودم خود با چالش هایی مواجه است، Oppo احتمالا به سخت افزار شخص ثالث متکی است.

تراشه موبایل ویژه Oppo

تراشه موبایل ویژه Oppo

همچنین اطلاعات بیشتری در مورد سرعت فرکانس CPU و GPU و اینکه آیا از هسته های سفارشی یا طراحی فعلی پردازنده ARM استفاده خواهد شد وجود ندارد. با این حال، با توجه به اینکه چیپست جدید مبتنی بر فرآیند 6 نانومتری TSMC خواهد بود، احتمالا Oppo آن را ابتدا در گوشی های هوشمند غیر پرچمدار خود معرفی خواهد کرد. روند تولید ضعیف نشان می دهد که این SoC سفارشی از محصولاتی که کوالکام، مدیاتک، سامسونگ و گوگل قصد دارند در آینده عرضه کنند، بهتر عمل خواهد کرد.

شاید این اولین تلاش به عنوان یک پلتفرم آزمایشی برای معرفی محصولات بیشتر در این زمینه در آینده باشد و جانشینان تراشه ممکن است پیشرفت های زیادی را تجربه کنند. پیش بینی می شود که جهش از 6 نانومتر به 4 نانومتر در سال 2024 بسیار زیاد باشد و حضور TSMC به عنوان شریک در توسعه چیپست ها مزایای خود را خواهد داشت. علی‌رغم پیشرفت‌ها در این زمینه، منصفانه است که فرض کنیم این تراشه سفارشی Oppo در برابر آنچه کوالکام و مدیاتک ارائه می‌کنند شکست خواهد خورد.

پس از چند بار تکرار، OPPO ممکن است به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت عمل کند، اما احتمالا چندین سال طول می کشد تا متوجه شود.

نظر شما در مورد توسعه تراشه مخصوص موبایل از Oppo و عرضه احتمالی آن در سال 2024 چیست؟