منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اوپو اطلاعاتی در مورد آزمایش های انجام شده بر روی محصولات خود منتشر می کند

اوپو اطلاعاتی در مورد آزمایش های انجام شده بر روی محصولات خود منتشر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اوپو اطلاعاتی در مورد آزمایش های انجام شده بر روی محصولات خود منتشر می کند

انجام تست های مختلف بر روی گوشی های هوشمند یکی از مهم ترین مراحل در فرآیند تولید و بازاریابی هر محصول تجاری است. اوپو اخیراً اطلاعاتی در مورد آزمایش های انجام شده بر روی محصولات خود منتشر کرده است که کاملاً با آنچه ما دیده ایم متفاوت است. اس ترنجی با من باش.

آزمایش‌هایی که روی محصولات Oppo انجام شد

در سال 2017، Oppo آزمایشگاه Oppo QE Trust را تأسیس کرد که درهای خود را در کارخانه این شرکت در Greater Noida هند باز کرد. این آزمایشگاه برای اطمینان از اینکه برخی از عناصر می توانند آزمایش زمان را برای بهبود ظاهر، شکل و طراحی گوشی های Oppo تحمل کنند، استفاده می شود. به عنوان مثال، این شرکت که یکی از برندهای گوشی های هوشمند متعلق به China BBK Electronics است، به همراه OnePlus، Vivo، iQOOO و Realme، Oppo F21 Pro را با چرم در پشت Sunset Orange معرفی کرد.

برای یافتن متریال مناسب برای پشت دستگاه، اوپو هزاران بافت مختلف را آزمایش کرد و از هزاران نمونه آزمایش شده شش برش انجام داد و آنها را برای تحقیقات بیشتر به تحقیقات بازار فرستاد. در نهایت بافت چرم لیچی از 6 مورد انتخاب شد. علاوه بر زمان لازم برای یافتن مواد عالی، اوپو مجبور شد فرآیند تولید مورد استفاده برای ساخت Sunset Orange F21 Pro را با پشتی چرمی ارائه دهد.

آزمایشات انجام شده بر روی محصولات

برای آزمایش دوام چرم فایبرگلاس مورد استفاده برای پنل پشتی، شرکت آن را 5000 بار با یک پد آغشته به الکل، 10000 بار با پاک کننده لاستیکی و 200000 بار با یک تکه جین مالیده است. این آزمایش برای اطمینان از این بود که مواد مصرفی موجود در گوشی می‌توانند سال‌ها سایش روزانه و حوادث مختلف را تحمل کنند. این آزمایشگاه نه تنها اطلاعات مربوط به فرسودگی و پارگی گوشی را قبل از شکستن آن جمع آوری می کند، بلکه در مورد عواملی که می تواند به گوشی آسیب برساند نیز اطلاعاتی را جمع آوری می کند.

تست پوست فقط برای سری اوپو F21 است، در حالی که برخی دیگر از تست های ذکر شده در این داستان در تمامی گوشی های هوشمند اوپو استفاده می شوند. دوربین‌های پشتی Oppo با حلقه‌ای از چراغ‌های RGB مورد آزمایش قرار گرفته‌اند که برای تست دوربین‌های عقب استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که عمر آنها بیش از 50000 ساعت است.

تست سقوط نیز انجام می شود، اما در فاصله تقریباً 3.34 فوت (معادل 1 متر)، که استاندارد صنعتی به جای سقوط 0.8 متر است. تست سقوط شامل سقوط از هر شش ضلع، هشت ضلعی و 12 لبه در مجموع 12 تا 24 بار و آخرین آزمایش شامل سه سقوط 1.5 متری (5.01 فوت) است.

Oppo برای بررسی آسیب دیدن بدنه گوشی به دلیل افتادن روی سطح ساینده، گوشی های خود را در فاصله کمی و بدون استفاده از محافظ صفحه نمایش یا قاب، روی کاغذ سنباده قرار می دهد. برای شبیه سازی فرسایش بیشتر، هدفون ها در جعبه های 1 متری قرار می گیرند که با سرعت 3.5 دور در دقیقه می چرخند. پس از 150 دور، فرسودگی گوشی در اثر چرخش برابر با 150 قطره از فاصله 1 متری است.

آزمایشات انجام شده بر روی محصولات

مرحله بعدی تست باران Oppo است که هدف آن رتبه بندی IP X4 مقاومت در برابر آب است، به این معنی که گوشی در برابر پاشش آب در هر جهت مقاوم است. “X” به معنای عدم مقاومت در برابر گرد و غبار است. این شرکت برای کسب رتبه IP X4، باران شدید را با قرار دادن دستگاه ها در زیر باران شبیه سازی شده با سرعت 10 لیتر در دقیقه و 75 درجه شبیه سازی کرد. این گام مهمی در آزمایش شدید Oppo بر روی محصولاتش است.

سپس هدفون به مدت 30 ثانیه در عمق 20 سانتی متری آب (7.87 اینچ) قرار می گیرد و سپس خشک می شود. پس از سه روز، Oppo ماژول تست را جدا می کند تا مطمئن شود که آب با قطعات داخلی که باعث خوردگی می شوند تماس پیدا نمی کند. رطوبت همچنین می تواند به هدفون آسیب برساند، بنابراین هدفون پس از روشن و خاموش شدن به مدت 14 روز در یک محفظه باقی می ماند. رطوبت نسبی در دمای 65 درجه سانتیگراد (149 درجه فارنهایت) 95 درصد است.

مطابق با PhoneArenaاز آنجایی که آب نمک خورنده‌تر از آب معمولی است، گوشی‌های Oppo در حالی که در محیط مرطوب با رطوبت نسبی 95 درصد و دمای منفی 50 درجه فارنهایت نگهداری می‌شوند، با 5 درصد آب نمک پاشیده می‌شوند. برای قبولی در این تست، گوشی باید کاملا فعال باشد و هیچ نشانه ای از آسیب خارجی در آن دیده نشود.

آزمایشات انجام شده بر روی محصولات

اوپو 300 ساعت شوک دمایی خود را انجام می دهد که چهار برابر بیشتر از استاندارد صنعتی 75 ساعته است. این آزمایش بررسی می‌کند که آیا گوشی می‌تواند پس از قرار گرفتن در دمای 167 درجه فارنهایت تا منفی 40 درجه فارنهایت به کار خود ادامه دهد یا خیر. سری اوپو F21 باید تست عرق را با موفقیت پشت سر بگذارد که گوشی را به مدت 24 ساعت در یک حوله آغشته به عرق مصنوعی نگه می دارد.

با توجه به اینکه امروزه مصرف کنندگان گوشی های خود را برای سه سال یا بیشتر نگه داشته اند، سازندگان باید اطمینان حاصل کنند که گوشی های آنها می تواند برای مدت طولانی در برابر عوامل مختلف مقاومت کند. نظر شما در مورد تست های شدید اوپو روی محصولاتش چیست؟!