منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اولین کشتی اتومبیلرانی سفر خود را با کمک هوش مصنوعی کامل کرد

اولین کشتی اتومبیلرانی سفر خود را با کمک هوش مصنوعی کامل کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اولین کشتی اتومبیلرانی سفر خود را با کمک هوش مصنوعی کامل کرد

اولین نسخه رباتیک Mayflower تاریخی که در قرن هفدهم ساخته شد، با کمک یک کاپیتان هوش مصنوعی از انگلستان به سواحل ایالات متحده رفت.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، اولین کشتی ران می فلاور با کمک هوش مصنوعی هدایت شد و توانست اولین سفر خود را از پریموس در انگلستان به سمت آمریکا با موفقیت آغاز کند. سال گذشته اما تلاش شد از این روش برای این سفر استفاده شود که بی نتیجه ماند. اگر این سفر ادامه یابد، این کشتی احتمالا تا سه هفته دیگر به ایالت ویرجینیا خواهد رسید و می تواند به عنوان اولین کشتی خودکششی که از اقیانوس اطلس عبور کرده است، ثبت شود.

هیچ فردی در این کشتی وجود ندارد و تنها با کمک هوش مصنوعی کنترل خواهد شد. تصمیم گیری و محافظت در برابر موانع احتمالی نیز مبتنی بر هوش مصنوعی است. محققان دانشگاه پلیموث، سازندگان ابزار خودرو MSubs و شرکت فناوری IBM در این پروژه همکاری می کنند. این کشتی قرار است برای جمع آوری داده هایی مانند تعداد نهنگ ها و همچنین نمونه برداری از آب برای ردیابی پلاستیک، از اقیانوس عبور کند.

این کشتی علاوه بر کاپیتان هوش مصنوعی، یک حساب توییتر نیز دارد. هوش مصنوعی آن همچنین شامل بینایی محاسباتی، نرم افزار خودکار و پلت فرم هوش مصنوعی IBM است که با استفاده از یک میلیون تصویر آموزش داده شده و می تواند بسیاری از خطرات را در مسیر شناسایی کند. این سفر در واقع بازسازی یک سفر تاریخی از Mayflower 400 سال پیش از بریتانیا به ایالات متحده است. در آن زمان، می گل در 10 هفته با موفقیت به 102 مسافر رسید.