اولین موشک اکولوژیک Orbex معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اولین موشک اکولوژیک Orbex معرفی شد

Orbex اولین موشک کوچک دوستدار محیط زیست خود را در بریتانیا معرفی کرد. این موشک قرار است در چند ماه آینده پرتاب آزمایشی خود را انجام دهد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری نیوز تکنا، اولین موشک اکولوژیک ساخته شده توسط شرکت فضایی Orbex، Prime، آزمایشات اولیه خود را به پایان رساند. این موشک چندین بار برای آزمایش های بعدی خود در سایت پرتاب در پایگاه فضایی ساترلند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. شرکت فضایی Orbex قصد دارد به عنوان اولین پرتاب عمودی از خاک بریتانیا از این پایگاه فضایی پرتاب کند. پرواز آینده این موشک منوط به اخذ مجوز و آزمایش موفقیت آمیز خواهد بود. کریس لارمور، مدیرعامل Orbex می‌گوید: «این پرتاب می‌تواند یک نقطه عطف بزرگ برای Orbex باشد و نشان دهد که ما در مسیر توسعه هستیم.

رقابت بین شرکت های فضایی برای پرتاب موشک در بریتانیا آغاز شده است. Virgin Orbit قبلاً موشک لانچر را برای پرتاب از پایگاهی در کورنوال در تابستان امسال آماده کرده است. Virgin Orbit موشک خود را در یک هواپیمای حامل به اولین لایه جو زمین در فرآیندی به نام پرتاب افقی می فرستد. از سوی دیگر، Orbex نیز در سال 2019 از پرتابگر خود رونمایی کرد. این شرکت همچنین از پشتیبانی آژانس فضایی اروپا نیز برخوردار است. به گفته این شرکت، پرایم اولین موشک توسعه یافته در اروپا خواهد بود که در حال حاضر به مرحله آمادگی فنی رسیده است.