• خانه
  • اخبار
  • اولین سندیکای مایکروسافت در ایالات متحده از طریق زیرمجموعه بازی ZeniMax تشکیل شد

اولین سندیکای مایکروسافت در ایالات متحده از طریق زیرمجموعه بازی ZeniMax تشکیل شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اولین سندیکای مایکروسافت در ایالات متحده از طریق زیرمجموعه بازی ZeniMax تشکیل شد

اولین سندیکای مایکروسافت در ایالات متحده از طریق زیرمجموعه بازی ZeniMax تشکیل شد
(تصویر توسط ZeniMax Studios)

کارگران تضمین کیفیت در شرکت زیرمجموعه مایکروسافت ZeniMax Media روز سه شنبه به تشکیل اتحادیه با کارگران ارتباطات آمریکا رأی دادند. اتحادیه جدید ZeniMax Workers United CWA بیش از 300 عضو دارد که بلافاصله آن را به بزرگترین اتحادیه در نوع خود در صنعت بازی های ویدیویی ایالات متحده و همچنین اولین اتحادیه آمریکایی در مایکروسافت تبدیل می کند.

نیویورک تایمز گزارش داد که مایکروسافت در آستانه رای گیری اتحادیه بی طرف مانده است. قبلاً ZeniMax و شبکه استودیوهای بازی سازی داخلی آن از جمله Bethesda را خریداری کرده بود.The Elder Scrolls، Fallout، در سال 2021 به مبلغ 7.5 میلیارد دلار.

سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای گفت: “با توجه به نتایج رای گیری اخیر اتحادیه، ما کارگران ارتباطات آمریکا (CWA) را به عنوان نماینده چانه زنی برای کارمندان تضمین کیفیت در ZeniMax می شناسیم.” ما مشتاقانه منتظریم تا در مذاکرات با حسن نیت شرکت کنیم و در راستای یک توافقنامه چانه زنی دسته جمعی کار کنیم.»

تلاش‌های اتحادیه‌سازی در ZeniMax در اوایل دسامبر رسما اعلام شد. کارمندان QA در این شرکت به نگرانی‌هایی مانند حقوق کم، اضافه کاری اجباری (معروف به «فرهنگ بحران»)، سیاست‌های ضعیف COVID، ارتباط ضعیف با مدیریت، و کارمندانی که کارهای پیشرفته را بدون ارتقا یا افزایش حقوق مناسب انجام می‌دهند، اشاره کردند. بسیاری از کارگرانی که به اتحادیه رای دادند آزمایش کنندگان MMORPG محبوب بودند The Elder Scrolls Online.

کارگران ZeniMax اتحادیه خود را از طریق یک روش غیر متعارف انجام دادند که شامل هیئت ملی روابط کار نبود. در عوض، رای گیری یا با رای گیری آنلاین ناشناس یا با امضای کارت مجوز اتحادیه انجام شد.

این دومین درگیری اخیر مایکروسافت با اتحادیه‌ها در صنعت بازی است که پس از ابتکار Raven Software متعلق به Activision در ماه می انجام شد. مانند ZeniMax Media، تیم QA Raven در واکنش به بدرفتاری توسط مدیریت، از جمله یک سری اخراج‌ها که منجر به اعتصاب کارگران شد، سازماندهی شد.

مایکروسافت قبلاً در ماه ژوئن با CWA یک “توافقنامه بی طرفی کارگری” منعقد کرده بود که در آن رسماً متعهد شد که نسبت به هرگونه تلاش اتحادیه سازی مرتبط با CWA بی طرف بماند.

این در صنعت بازی‌های بزرگ‌تر بی‌نظیر است، جایی که تلاش‌های اتحادیه‌سازی عموماً در بهترین حالت کم‌اهمیت می‌شوند و راه گریز قابل‌توجهی را برای سازمان‌دهندگان اتحادیه‌های آینده در شبکه Xbox Game Studios ایجاد می‌کند. توسعه دهندگان بازی که به دنبال یک اتحادیه استودیویی مرتبط با ایکس باکس هستند، می توانند با CWA متحد شوند و به دلیل معامله مایکروسافت با CWA عملاً بسیاری از راهنمایی های خود را دور بزنند.

در طول مدت زمان کافی، این می تواند تقسیم کار جالبی را در صنعت بزرگتر بازی های ویدیویی ایجاد کند. اگر مایکروسافت به طور ضمنی از نیروی کار اتحادیه در پروژه های داخلی خود استفاده کند، می تواند منجر به تخلیه آهسته استعدادها به استودیوی بازی های Xbox و دور شدن از سایر شرکت هایی شود که به دلیل بحران آتش گرفته اند.