• خانه
  • اخبار
  • اوبر با Leafly همکاری می کند تا ماری جوانا را به عنوان نقطه عطفی برای صنعت شاهدانه عرضه کند.

اوبر با Leafly همکاری می کند تا ماری جوانا را به عنوان نقطه عطفی برای صنعت شاهدانه عرضه کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اوبر با Leafly همکاری می کند تا ماری جوانا را به عنوان نقطه عطفی برای صنعت شاهدانه عرضه کند.

اوبر با Leafly همکاری می کند تا ماری جوانا را به عنوان نقطه عطفی برای صنعت شاهدانه عرضه کند.
(عکس اوبر)

اوبر با Leafly مستقر در سیاتل برای تحویل حشیش در تورنتو شریک شده است. این اولین باری است که تحویل شاهدانه در یک پلتفرم اصلی تحویل شخص ثالث در دسترس قرار می گیرد.

دیو کوتر، مدیر ارشد محصولات Leafly، به brooztechnology گفت: «این نه تنها نقطه عطف جدیدی برای Leafly است، بلکه یک نقطه عطف بزرگ برای صنعت شاهدانه است.

کاربران بالای 19 سال Uber Eats در تورنتو می توانند از روز دوشنبه از سه خرده فروش شاهدانه سفارش دهند. فرآیند سفارش درست مانند سفارش غذا عمل می کند، اما شاهدانه فقط توسط کارکنان تایید شده خرده فروش تحویل داده می شود و برخلاف هر راننده مستقل Uber Eats. طبق مقررات تورنتو، این فرد هنگام زایمان، سن و هوشیاری خود را تأیید می کند.

شرکت‌هایی از جمله Eaze و Emjay در حال حاضر تحویل شاهدانه را ارائه می‌دهند، و Leafly با سایر خرده‌فروش‌ها برای ارائه تحویل در ایالت‌های ایالات متحده که قانونی است، شریک شده است.

کوتر، یکی از مدیران سابق Nordstrom و Zulily که در سال 2019 به Leafly ملحق شد، گفت: اما قرارداد اوبر “گامی مهم در آوردن حشیش به جریان اصلی است.”

وی افزود: ما معتقدیم که عرضه حشیش بخش مهمی از رشد بازار مصرف است. ما در 18 ماه گذشته روی تحویل سرمایه گذاری کرده ایم و این گسترش بیشتر برنامه های ما است.

کوتر گفت که لیفلی از همان مدل کسب‌وکار اوبر با رستوران‌ها و خواربارفروشی‌ها پیروی می‌کند، اما جزئیاتی در مورد ترتیب تقسیم درآمد ارائه نکرد.

اوبر قبلا با یک خرده فروش حشیش در انتاریو، کانادا همکاری داشت، اما مشتریان مجبور بودند سفارشات خود را از فروشگاه فیزیکی دریافت کنند.

بازار آنلاین Leafly که در سال 2010 تأسیس شد، به مشتریان امکان خرید و انتخاب محصولات شاهدانه را از خرده فروشان دارای مجوز می دهد. این استارتاپ به عنوان یک منبع آموزشی نیز عمل می کند. درآمد آن در درجه اول از حق اشتراک ماهانه ای است که خرده فروشان شاهدانه پرداخت می کنند تا در پلتفرم گنجانده شود و به ابزارهای تجارت الکترونیک دسترسی داشته باشد.

این شرکت در اوایل سال جاری در یک قرارداد SPAC سهامی عام شد. درآمد 12.1 میلیون دلاری را در سه ماهه دوم گزارش کرد که نسبت به سال گذشته 13.8 درصد افزایش داشت.

با این حال، میانگین کاربران فعال ماهانه با 28 درصد کاهش به 7.9 میلیون در مقایسه با دوره سال قبل، و کل حساب‌های خرده‌فروشی 3 درصد نسبت به سه ماهه اول کاهش یافته است. لیفلی به چالش‌های موجود در بازارهای کمتر بالغ و «نشانه‌هایی مبنی بر اینکه مشتریان در بودجه‌های تبلیغاتی محتاط‌تر هستند» اشاره کرد. که انتظارات درآمد کل سال را کاهش داد.