اهداف ایلان ماسک در توییتر چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اهداف ایلان ماسک در توییتر چیست؟

برخی از برنامه ها و جاه طلبی های ایلان ماسک برای شبکه اجتماعی توییتر در نشستی با سرمایه گذاران اعلام شد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، ایلان ماسک در نشستی با سرمایه گذاران افزایش تعداد کاربران و درآمد این شبکه اجتماعی را از برنامه های اصلی خود معرفی کرد. به نظر می رسد مدیرعامل اسپیس به دنبال جریان های پردرآمد خواهد بود و 44 میلیارد دلار برای این پلتفرم می پردازد. با وجود درآمد ناچیز 5 میلیارد دلاری در سال گذشته، ایلان ماسک قصد دارد این درآمد را تا سال 2028 به 26.4 میلیارد دلار برساند. یعنی درآمد این شبکه اجتماعی در مدت ۶ سال حدود ۵ برابر خواهد شد.

علاوه بر این، ماسک قصد دارد اتکای خود به تبلیغات را به شدت کاهش دهد و درآمد تبلیغاتی خود را تا سال 2028 به 12 میلیارد دلار افزایش دهد، در حالی که درآمد اشتراک به 10 میلیارد دلار خواهد رسید. در همین حال، توییتر حدود 90 درصد از درآمد خود را در سال 2020 تنها از طریق تبلیغات به دست آورد.

نقاب دیگر توییتر افزایش کسب و کار درآمدزا تا سال 2028 است که تا آن زمان به 1.3 میلیارد دلار خواهد رسید. ماسک همچنین برنامه هایی برای افزایش تجارت پرداخت در توییتر دارد. همچنین میانگین درآمد مصرف کننده را تا سال 2028 به 30.22 دلار افزایش می دهد و تغییرات مورد نظر را ایجاد می کند. مهمترین هدف ماسک در توییتر افزایش تعداد کاربران آن است. این پلتفرم اکنون 600 میلیون کاربر دارد و ماسک قصد دارد تا سال 2028 آن را به 931 میلیون نفر برساند.تعداد مشترکین یک محصول ناشناخته به نام X نیز به 104 میلیون نفر خواهد رسید. البته ماهیت این محصول هنوز مشخص نشده است.

همچنین تا سال 2025 تعداد کارکنان این شرکت به 11 هزار و 72 نفر افزایش می یابد در حالی که تعداد کارکنان فعلی این شرکت حدود 7500 نفر است.