• خانه
  • اخبار
  • انویدیا عینک واقعیت مجازی بسیار نازک خود را با صفحه نمایش هولوگرافیک ارائه می دهد

انویدیا عینک واقعیت مجازی بسیار نازک خود را با صفحه نمایش هولوگرافیک ارائه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انویدیا عینک واقعیت مجازی بسیار نازک خود را با صفحه نمایش هولوگرافیک ارائه می دهد

انویدیا با همکاری دانشگاه استنفورد عینک واقعیت مجازی خود را با نمایشگر هولوگرافیک یا بسیار نازک عرضه می کند. ضخامت این شیشه ها تنها دو و نیم میلی متر است و پردازش تصویر آنها به کمک هوش مصنوعی و با سرعت بالا انجام می شود.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، انویدیا از طراحی جدیدی در تولید عینک های واقعیت مجازی استفاده کرده است. یکی از معایب هدفون فعلی دوربین دوچشمی بزرگ و سنگینی است که روی صورت قرار می گیرد. اما انویدیا با ساخت عینک های واقعیت مجازی هولوگرافیک بسیار نازک سعی کرده با کمک دانشگاه استنفورد این مشکل را حل کند.

به طور کلی دلیل بزرگ بودن هدفون های واقعیت مجازی وجود ذره بین اپتیکال است. هر چشمی دارای یک ذره بین است، از طرفی با فاصله مشخص بین دو چشم فناوری به کار رفته در این ذره بین تطبیق می یابد. به همین دلیل است که این هدفون بسیار بزرگ است.

پیش از این روش های مختلفی برای کاهش فاصله بین دوچشمی و صفحه نمایش استفاده می شد. یکی استفاده از لنزهای پنکیک است که می تواند با تا کردن مسیر نور را کاهش دهد. اما این فناوری تنها امکان نمایش تصاویر دو بعدی را نیز فراهم می کند. سایر روش ها نیز به دلیل وضوح کم دارای اشکالاتی بودند. اما ویژگی پیشنهادی انویدیا و استنفورد استفاده از نمایشگر هولوگرافیک بسیار نازک است که می تواند تصاویر را به صورت دو بعدی و سه بعدی نمایش دهد. ضخامت آن فقط دو و نیم میلی متر است. کیفیت تصویر نیز از طریق تکنیک‌های هوش مصنوعی برای بهبود سرعت تولید تصویر هولوگرافیک افزایش می‌یابد.