• خانه
  • اخبار
  • انرژی خورشیدی و بادی چقدر است؟ تلاش مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی ماهواره‌ای با هدف درک آن است

انرژی خورشیدی و بادی چقدر است؟ تلاش مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی ماهواره‌ای با هدف درک آن است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انرژی خورشیدی و بادی چقدر است؟ تلاش مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی ماهواره‌ای با هدف درک آن است

انرژی خورشیدی و بادی چقدر است؟ تلاش مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی ماهواره‌ای با هدف درک آن است
آرایه های خورشیدی در لیند، واشنگتن که برق را برای مشتریان Avista Utilities تامین می کند. (Avista Utilities از طریق اینستاگرام)

در رقابت برای محدود کردن تغییرات آب و هوایی، پانل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی در سرتاسر کره زمین نصب می‌شوند – اما هیچ‌کس دقیقاً نمی‌داند کجا یا چه مقدار انرژی تجدیدپذیر در آنجا وجود دارد.

بنابراین مایکروسافت با The Nature Conservancy و شرکت ماهواره‌ای Planet Labs همکاری کرد تا این شکاف دانش را با راه‌اندازی Global Renewables Watch پر کند. تلاشی که امروز اعلام شد از تصاویر ماهواره‌ای از سیاره همراه با قابلیت‌های هوش مصنوعی مایکروسافت برای ایجاد اطلسی در مقیاس کاربردی از تاسیسات خورشیدی و بادی استفاده می‌کند. Nature Conservancy به تجزیه و تحلیل داده ها کمک خواهد کرد.

این اطلس شامل تصاویری از سال 2018 برای ردیابی تغییرات در طول زمان خواهد بود. اولین موجودی در اوایل سال آینده پیش بینی می شود و دو بار در سال به روز می شود.

پروژه تحت حمایت مایکروسافت مطمئناً تلاش‌های انرژی‌های تجدیدپذیر رقیب ابری خود آمازون را فهرست‌بندی می‌کند. این شرکت مستقر در واشنگتن این هفته از 71 پروژه جدید انرژی پاک در سراسر جهان خبر داد. آمازون با مجموع 379 پروژه بادی و خورشیدی در 21 کشور، بزرگترین خریدار شرکتی انرژی های تجدیدپذیر است. هنگامی که تاسیسات جدید تکمیل شود، پروژه های آمازون 50000 گیگاوات ساعت انرژی تولید خواهد کرد که تقریباً مقدار مورد نیاز برای تامین برق سالانه 4.6 میلیون خانه در ایالات متحده است.

مایکروسافت همچنین در حال سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر است و هر دو شرکت متعهد شده‌اند تا سال 2025 به اندازه کافی انرژی پاک بخرند تا تمام عملیات خود را پوشش دهند.

به گفته حامیان، در حالی که شرکت‌های فناوری تا حد زیادی در افشای انرژی‌های پاک خود شفاف هستند، اما در کشورهای دیگر و سایر شرکت‌ها همیشه اینطور نیست و تماشای انرژی‌های تجدیدپذیر جهانی را به ابزاری مهم تبدیل می‌کند.

Juan Lavista Ferres، معاون رئیس مایکروسافت و دانشمند ارشد داده، در بیانیه ای گفت: “جهان برای اتخاذ تصمیمات زیست محیطی مسئولانه نیاز به دسترسی به داده ها دارد، و Global Renewables Watch به عنوان ابزاری حیاتی برای درک پیشرفت بشریت عمل خواهد کرد.”

جنیفر موریس، مدیر عامل سازمان حفاظت از طبیعت افزود: «این منبعی در دسترس عموم خواهد بود که به محققان و سیاست گذاران کمک می کند ظرفیت ها و شکاف های فعلی را درک کنند تا تصمیم گیرندگان بتوانند منابع انرژی تجدیدپذیر بسیار مورد نیاز را به شیوه ای مسئولانه و دوستدار محیط زیست افزایش دهند.» .