منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اندی جاسی، مدیر عامل جدید آمازون، چیزهای دشوار را از لیست کارهای غول فناوری حذف می کند – بعدی چیست؟

اندی جاسی، مدیر عامل جدید آمازون، چیزهای دشوار را از لیست کارهای غول فناوری حذف می کند – بعدی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اندی جاسی، مدیر عامل جدید آمازون، چیزهای دشوار را از لیست کارهای غول فناوری حذف می کند - بعدی چیست؟

اندی جاسی، مدیر عامل جدید آمازون، چیزهای دشوار را از لیست کارهای غول فناوری حذف می کند - بعدی چیست؟
اندی جسی در اجلاس brooztechnology 2021 صحبت می کند (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

تقسیم سهام آمازون مدتهاست که در لیست آرزوهای سهامداران قرار دارد و این نوید را می دهد که سهام این شرکت را برای سرمایه گذاران بیشتر در دسترس قرار دهد. اما بیش از دو دهه طول کشید تا آمازون به آن برسد، زمانی که هیئت مدیره آن تقسیم سهام 20 به 1 را در هفته گذشته، مشروط به تایید سهامداران، تصویب کرد.

این تنها یکی از تصمیمات مورد انتظار آمازون در ماه های اخیر است. روی هم رفته، این حرکت ها این تصور را ایجاد می کند که مدیر عامل جدید آمازون، اندی جسی، و تیم به طور روشمند بر روی لیستی از چیزهای دشواری کار می کنند که ممکن است در پایان دوره مدیریتی جف بزوس، بنیانگذار جف بزوس، کنار گذاشته شده باشند.

  • آمازون بیش از دو برابر حداکثر حقوق پایه خود را به 350000 دلار برای کارمندان شرکت ها و فناوری افزایش داده است تا به جذب بهترین استعدادها و حفظ کارمندان موجود کمک کند.
  • این شرکت هزینه عضویت آمازون پرایم را با افزایش هزینه سالانه از 119 دلار در سال به 139 دلار در سال برای کمک به پوشش هزینه های فزاینده افزایش داد.
  • آمازون تعطیلی 68 فروشگاه خرده فروشی تحت آمازون Books، 4 Stars و Pop Up را به عنوان بخشی از برنامه خود برای تمرکز بر خواربار فروشی ها و فروشگاه های رفاه و خط جدیدی از فروشگاه های مد اعلام کرده است.
  • این شرکت به حل و فصل اختلافات کارگری و کارگری مربوط به کارمندان انبار و شرکت ها رسیده است (اگرچه موضع گسترده تر آن در برابر اتحادیه ها یکسان است و با تلاش های جدید برای اتحاد در بسیاری از مکان ها به میدان می آید).
  • در اوایل تابستان گذشته، در اوایلی که Jassey به قدرت رسید، آمازون دو اصل رهبری جدید را معرفی کرد که به دنبال پاسخگویی بیشتر شرکت به کارمندان و “جهان در کل” است.

جان راسمن، رهبر تجاری سابق آمازون و نویسنده کتاب‌های زیادی برای این شرکت، گفت: اگرچه اینها ممکن است نمونه‌هایی از آمدن Jassy با چشم‌های جدید و رویکردی جدید باشند، اما این تغییرات همچنین منعکس‌کننده اخلاق دیرینه آمازون در چالش‌برانگیز کردن و زیر سؤال بردن موقعیت‌های قدیمی است.

یکی از کتابهای او، مانند آمازون فکر کنید، شامل فصلی در مورد اهمیت هرگز نگفتن هرگز و اجازه ندادن به دام انداختن موقعیت های تثبیت شده است. ماهیت متلاطم دو سال اخیر اهمیت این موضوع را برجسته کرده است.

“شما باید آماده باشید تا چیزهایی را که فکر می کنید درست هستند به چالش بکشید، زیرا ممکن است این چیزها شما را از آینده دور کنند.

جان روزمن

روزمن در مصاحبه ای گفت: “شما باید آماده باشید تا چیزهایی را که فکر می کنید درست هستند به چالش بکشید، زیرا ممکن است این چیزها شما را از آینده دور کنند.” و آمازون سابقه بازنگری در مواضع گذشته را دارد.

او به عنوان مثال تصمیم گذشته آمازون برای انتقال به خرده فروشی معمولی پس از سال ها به عنوان یک شرکت تجارت الکترونیک خالص را ذکر می کند، که آمازون سپس آن را بررسی و دوباره در اسرع وقت تنظیم کرد و ردپای خرده فروشی آن را کاهش داد.

بعدی در لیست کارهای جاسی چه چیزی می تواند باشد؟ یکی از مواضعی که آمازون مدت‌هاست آن را حفظ کرده است این است که این شرکت باید خدمات وب آمازون را در بخش شرکتی نگه دارد و با تمایل به جداسازی واحد ابری در حال رشد سریع مخالفت کند، حتی اگر بتواند ارزش بیشتری برای سهامداران به عنوان یک شرکت جداگانه ایجاد کند.

جسی که در دوره قبلی خود به عنوان مدیر عامل AWS بارها این ایده را رد کرده است، در مصاحبه ای در سپتامبر با جان فورت از CNBC تکرار کرد که جدایی AWS یک “فرصت بلند مدت” بود. AWS به تنهایی آمازون را در سود سه ماهه آخر این شرکت به سود رساند و ارزش خود را به عنوان بخشی از شرکت بیشتر نشان داد.

از طرفی، همانطور که خود جسی گفت، هرگز نگو هرگز.

شما چی فکر میکنید؟ چه چیز دیگری باید در لیست کارهای آمازون باشد؟ در مورد این پست مرتبط در لینکدین نظر دهید. با تشکر از همه کسانی که در این پست مشارکت داشتند.