• خانه
  • اخبار
  • اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، طرز فکر فعلی شرکت را در اولین فراخوان درآمد شگفت انگیز توضیح می دهد

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، طرز فکر فعلی شرکت را در اولین فراخوان درآمد شگفت انگیز توضیح می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، طرز فکر فعلی شرکت را در اولین فراخوان درآمد شگفت انگیز توضیح می دهد

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، طرز فکر فعلی شرکت را در اولین فراخوان درآمد شگفت انگیز توضیح می دهد
اندی جاسی، مدیرعامل آمازون می‌گوید این شرکت «به سرمایه‌گذاری بلندمدت خود ادامه خواهد داد» حتی اگر با عدم اطمینان اقتصادی سر و کار داشته باشد. (عکس فایل brooztechnology/Dan DeLong)

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، برای اولین بار بعد از ظهر پنجشنبه به تماس درآمدی شرکت با تحلیلگران و سرمایه گذاران پیوست و توضیح داد که این کاری است که او قصد دارد “از زمان به زمان آینده” انجام دهد.

سلف او، بنیانگذار آمازون، جف بزوس، به طور سنتی تماس های درآمد سه ماهه را به مدیر مالی شرکت واگذار می کرد و جاسی این سنت را تا کنون ادامه داده است.

جاسی توضیح داد: «با توجه به اینکه این سه ماهه گذشته پایان اولین سال کامل من در این نقش بود، و با توجه به برخی از بخش‌های غیرعادی در اقتصاد و تجارت ما، فکر می‌کردم که این می‌تواند فصل خوبی برای پیوستن باشد.»

ظاهر غافلگیرکننده او به دنبال سه ماهه ای بود که در آن سود آمازون از 14.3 میلیارد دلار در سال گذشته به 278 میلیون دلار کاهش یافت، از جمله اتهامات مربوط به کاهش 18000 شغل و سایر مشکلات تجاری.

جاسی پرسش و پاسخی را که پس از آن با چندین نوسان گرم کردن آغاز شد، آغاز کرد و در پاسخ به سوال یک تحلیلگر در مورد اولویت‌های شرکت توضیح داد که آمازون به صورت دیوانه‌وار بر تجربه کاربر و سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک بلندمدت خود متمرکز خواهد بود، حتی اگر به نظر می رسد هزینه ها در کوتاه مدت ساده شود.

اما او به سرعت وارد برخی جزئیات مهم شد. در اینجا نکات برجسته است.

جاسی آزمایش چهار بخشی را که آمازون برای ارزیابی مشاغل و فرصت‌ها استفاده می‌کند، توصیف کرد و به برخی از کسب‌وکارهای غیر اصلی اشاره کرد که او می‌گوید در این آزمون موفق شده‌اند.

او گفت اینها سوالاتی است که شرکت از خود می پرسد.

  1. آیا کسب و کار می تواند به اندازه کافی بزرگ شود که “سوزن را حرکت دهد” در زمینه شرکت گسترده تر؟ جاسی گفت: «این یک نوار بالا برای مکانی مانند آمازون است.
  2. آیا در منطقه ای است که قبلاً توسط دیگران به خوبی ارائه شده است؟
  3. آیا آمازون رویکرد متفاوتی دارد؟
  4. آیا آمازون در این زمینه تخصص دارد یا می تواند به سرعت آن را به دست آورد؟

جاسی به طور خاص به چندین کسب‌وکار اشاره کرد که شرکت علی‌رغم کاهش‌ها به سرمایه‌گذاری در آنها ادامه خواهد داد: سرگرمی‌های جریانی، دستگاه‌ها، تجارت اینترنتی ماهواره‌ای پروژه کویپر و مراقبت‌های بهداشتی. اینها علاوه بر کسب و کار اصلی فروشگاه های آنلاین و فیزیکی، خدمات وب آمازون و تبلیغات هستند.

او اذعان کرد که البته بعید است که هر یک از سرمایه گذاری های آمازون موفق باشد.

او افزود: «با این حال، تنها به یک یا دو مورد نیاز است تا به رکن چهارم آمازون تبدیل شود تا ما در طول زمان یک شرکت بسیار متفاوت باشیم.» ما با دقت در مورد اینکه چگونه هزینه های خود را منطقی کنیم فکر خواهیم کرد… اما در بلندمدت نیز به سرمایه گذاری ادامه خواهیم داد.”

جاسی گفت که کاهش هزینه های انجام و حمل و نقل اولویت اصلی آمازون برای تجارت الکترونیک در آمریکای شمالی است.

این اظهارات جاسی پس از عملیات آمازون بیان شد ضرر – زیان در بخش فروشگاه های آمریکای شمالی 2.8 میلیارد دلار برای کل سال 2022، در مقایسه با عملکرد، 2.8 میلیارد دلار است سود از 7.3 میلیارد دلار در سال 2021.

جاسی گفت: مهم است که به خاطر داشته باشید که آمازون ردپایی از مرکز تحقق را که 25 سال در حال ساخت بود، “و در عرض چند سال دوبرابر کرد.” در همان زمان، این شرکت یک شبکه تحویل آخرین مایل را ایجاد کرد که او آن را “به اندازه UPS” توصیف کرد.

او گفت: «برای اینکه آنها را کاربردی کنیم همه چیز لازم بود. “بنابراین راه های زیادی وجود دارد که چگونه آن را بهینه کنیم و چگونه آن را کارآمدتر و بهره ورتر کنیم.”

جاسی گفت که از پیشرفت در سه ماهه چهارم خرسند است، زمانی که زیان عملیاتی در بخش فروشگاه های آمریکای شمالی 200 میلیون دلار بود، تقریباً مشابه سال قبل.

جاسی گفت که خواربارفروشی علیرغم کاهش ها همچنان یک “منطقه مهم و استراتژیک” است.

این در حالی است که آمازون اعلام کرد تصمیم به خروج از برخی فروشگاه‌های آمازون فرش و آمازون گو با پتانسیل رشد پایین گرفته است و برای خروج از اجاره و سایر هزینه‌ها، 720 میلیون دلار هزینه کاهش ارزش دریافت می‌کند.

جاسی گفت که خواربارفروشی بخش بسیار بزرگی از بازار است که مشتریان با فرکانس بالا خرید می کنند و در سطح بالایی توضیح داد که چرا آمازون هنوز آن را به عنوان منطقه ای ارزش سرمایه گذاری می بیند.

او گفت که این شرکت به طور فزاینده ای به خواربارفروشی به عنوان یک تجارت همه جانبه نگاه می کند، از جمله سفارش آنلاین و تحویل حضوری، و همچنین ترکیبات دیگری که خرید فیزیکی و دیجیتالی را با هم ترکیب می کنند.

جاسی گفت که آمازون هنوز در فروشگاه‌های آمازون Fresh «تحقیقات زیادی» انجام می‌دهد تا آنها را در بازار متمایز کند، و افزود که این شرکت تصمیم گرفته است که فروشگاه‌های فیزیکی آمازون Fresh را توسعه نخواهد داد «تا زمانی که معادله تمایز و اقتصادی را بدست آوریم. ارزشی که دوست داریم.»

جاسی با اشاره به زنجیره‌ی Whole Food Markets که آمازون در سال 2017 آن را خریداری کرد، گفت: او واقعاً پیشرفتی را دوست دارد که [Whole Foods] سودآوری در سال گذشته بهبود یافته است.»

خدمات وب آمازون بر رشد بلندمدت نسبت به نتایج کوتاه مدت متمرکز است.

مشتریان محتاط رشد ابری آمازون را به نصف کاهش داده اند. رشد درآمد 20 درصدی در سه ماهه چهارم، در مقایسه با رشد 40 درصدی سال قبل. برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون، گفت که رشد در ژانویه به «اواسط نوجوانی» کاهش یافت.

جاسی، مدیر اجرایی سابق AWS، گفت آمازون با یافتن راه‌هایی برای خرج کردن پول کمتر در کوتاه‌مدت، به مشتریان ابری کمک می‌کند تا با اقتصاد نامطمئن سازگار شوند.

او گفت: «ما بر تلاش برای بهینه سازی برای هر سه ماهه یا هر سال تمرکز نداریم. ما در حال تلاش برای ایجاد مجموعه ای از روابط و کسب و کار هستیم که بیشتر از همه ما زندگی می کند.”