• خانه
  • اخبار
  • اندی جاسی، مدیرعامل آمازون درباره اخراج کارکنان صحبت می‌کند، می‌گوید «کاهش نقش‌های بیشتری وجود خواهد داشت»

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون درباره اخراج کارکنان صحبت می‌کند، می‌گوید «کاهش نقش‌های بیشتری وجود خواهد داشت»

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اندی جاسی، مدیرعامل آمازون درباره اخراج کارکنان صحبت می‌کند، می‌گوید «کاهش نقش‌های بیشتری وجود خواهد داشت»

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون درباره اخراج کارکنان صحبت می‌کند، می‌گوید «کاهش نقش‌های بیشتری وجود خواهد داشت»
اندی جاسی مدیر عامل آمازون (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، برای اولین بار به طور علنی به اخراج های گسترده در شرکت پرداخت و فاش کرد که کاهش نیروی کار شرکت تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

جاسی در یادداشتی به کارمندان منتشر شده در وبلاگ آمازون تأیید کرد که این شرکت این هفته موقعیت‌های خود را در کسب و کار دستگاه‌ها و کتاب‌های خود کاهش داد و به کارکنان سازمان افراد، تجربه و فناوری (PXT) تخفیف‌های داوطلبانه داد.

او در این یادداشت گفت: «فرایند برنامه‌ریزی سالانه ما تا سال جدید ادامه می‌یابد، به این معنی که با ادامه گزارش رهبران در مورد تعدیل‌ها، کاهش نقش‌ها بیشتر خواهد شد.» این تصمیمات در اوایل سال 2023 با کارمندان و سازمان های آسیب دیده به اشتراک گذاشته خواهد شد.

جاسی گفت که اخراج کارکنان «سخت‌ترین تصمیم» بود که شرکت در دوران تصدی او به عنوان مدیرعامل می‌گرفت. جاسی، یکی از رهبران قدیمی آمازون که قبلاً خدمات وب آمازون را اداره می کرد، سال گذشته از جف بزوس، بنیانگذار آن، جانشین شد.

بر اساس گزارش‌های قبلی نیویورک تایمز، اخراج‌ها ممکن است بر 10000 نفر تأثیر بگذارد. اگر طبق انتظار پیش بروند، بزرگترین اخراج در تاریخ شرکت خواهند بود.

افراد آشنا به این موضوع روز دوشنبه به brooztechnology گفتند که تعداد اخراج ها متغیر است زیرا تصمیمات در بخش های جداگانه گرفته می شود. مردم گفتند در حالی که اخراج ها می تواند به 10000 نفر برسد، هدفی برای کل شرکت وجود ندارد.

این کاهش در حالی صورت می‌گیرد که آمازون و تعدادی دیگر از شرکت‌های فناوری به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها در میان کندی اقتصاد هستند. برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون، در جریان تماس اخیر آمازون، به تحلیلگران گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای “دوره ای با رشد آهسته تر” به دلیل افزایش باد مخالف ناشی از ارز خارجی، تورم جهانی، قیمت سوخت و افزایش هزینه های انرژی است.

آمازون قبلاً به کارمندان گفته بود که استخدام شرکت‌ها را متوقف می‌کند و اخراج‌ها با حرکات متا، توییتر، Lyft، Redfin، Convoy، Stripe، Flyhomes و بسیاری دیگر مطابقت دارد.

آمازون در طول همه گیری همه گیر شروع به استخدام برای پاسخگویی به تقاضا کرد زیرا افراد بیشتری به صورت آنلاین خرید می کردند.

اما تعداد کارکنان این شرکت در سه ماهه سوم تنها 21000 نفر افزایش یافت. این در مقایسه با 133000 کارگر اضافی در دوره قبل و 248500 کارگر در سه ماهه سوم سال 2020 است.

آمازون 75000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند که بسیاری از آنها کارکنان شرکتی و فنی هستند، به عنوان بخشی از نیروی کار 1.54 میلیون نفری در سراسر جهان، از جمله کارگران انبار که طبق گزارش ها تحت تأثیر اخراج ها قرار نخواهند گرفت.

جاسی یادداشت خود را با یک یادداشت خوشحال کننده به پایان رساند و نوشت که آمازون “در گذشته از عدم قطعیت و اقتصادهای دشوار عبور کرده است و ما به این کار ادامه خواهیم داد.”

«ما فرصت‌های بزرگی در پیش داریم، هم در کسب‌وکارهای با سابقه‌ترمان مانند خرده‌فروشی، تبلیغات و AWS، بلکه در ابتکارات جدیدترمان که چندین سال است روی آن کار می‌کنیم و مطمئن هستیم که از طریق آن‌ها (مانند Prime Video، Alexa) جاسی نوشت. “کلید این خواهد بود که آنچه را آمازون به بهترین شکل انجام می دهد انجام دهیم – وسواس بر مشتریان و نوآوری بی وقفه از طرف آنها – و اگر این کار را انجام دهیم، همه باید نسبت به آینده آمازون بسیار خوش بین باشیم.” میدانم که هستم.”

یادداشت کامل جاسی را در زیر بخوانید:

دو هفته پیش، بث به اشتراک گذاشت که من و تیم S تصمیم گرفته‌ایم استخدام‌های افزایشی جدید را در نیروی کار شرکتمان متوقف کنیم. امروز می خواهم اطلاعاتی در مورد حذف نقش ها به اشتراک بگذارم. ما در میانه بررسی برنامه عملیاتی سالانه خود هستیم، جایی که به هر یک از مشاغل خود نگاه می کنیم و در مورد آنچه فکر می کنیم باید تغییر دهیم تصمیم می گیریم. رهبران شرکت با تیم‌های خود کار می‌کنند و به سطوح نیروی کار خود، سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌خواهند در آینده انجام دهند، نگاه می‌کنند و آنچه را که برای مشتریان و سلامت بلندمدت کسب‌وکار ما مهم است، اولویت‌بندی می‌کنند. بررسی امسال دشوارتر است زیرا اقتصاد همچنان چالش برانگیز است و ما در چند سال گذشته به سرعت در حال استخدام بوده ایم.

دیروز، تصمیم دشواری را برای حذف تعدادی از موقعیت‌ها در کسب‌وکارهای «دستگاه‌ها و کتاب‌ها» اعلام کردیم و همچنین یک پیشنهاد اخراج داوطلبانه برای برخی از کارمندان در سازمان افراد، تجربه و فناوری (PXT) اعلام کردیم. روند برنامه ریزی سالانه ما تا سال جدید ادامه دارد، به این معنی که با ادامه اصلاحات توسط رهبران، کاهش نقش های بیشتری وجود خواهد داشت. این تصمیم‌ها در اوایل سال 2023 با کارمندان و سازمان‌های آسیب‌دیده به اشتراک گذاشته می‌شود. ما هنوز مشخص نکرده‌ایم که دقیقاً چه تعداد از نقش‌های دیگر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت (می‌دانیم که در فروشگاه‌ها و سازمان‌های PXT ما کاهش می‌یابد)، اما هر یک از رهبران با آنها ارتباط برقرار خواهد کرد. تیم های مربوطه خود را هنگامی که ما جزئیات را نهایی می کنیم. و همانطور که در این هفته اتفاق افتاد، قبل از اعلام عمومی یا داخلی، ارتباط مستقیم با کارمندان آسیب دیده را در اولویت قرار خواهیم داد.

من حدود یک سال و نیم است که در این نقش هستم و بدون شک این سخت ترین تصمیمی است که در این مدت گرفته ایم (و در چند سال گذشته مجبور بوده ایم صحبت های بسیار دشواری داشته باشیم، به خصوص در قلب همه گیری). من یا هیچ یک از رهبرانی که این تصمیم‌ها را می‌گیرند فراموش نمی‌شود که اینها فقط نقش‌هایی نیستند که ما حذف می‌کنیم، بلکه افرادی هستند که احساسات، جاه‌طلبی‌ها و مسئولیت‌هایی دارند که زندگی‌شان تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ما برای حمایت از افراد آسیب دیده کار می کنیم و سعی می کنیم به آنها کمک کنیم تا نقش های جدیدی در تیم های مورد نیاز خود پیدا کنند. و در مواردی که این امکان پذیر نیست، ما بسته هایی را ارائه می دهیم که شامل حقوق جدایی، مزایای بیمه درمانی انتقالی و پشتیبانی خارج از جستجوی کار است.

آمازون در گذشته با عدم اطمینان و اقتصادهای سخت مقابله کرده است و ما به این کار ادامه خواهیم داد. ما فرصت های بزرگی در پیش رو داریم، هم در کسب و کارهای با سابقه ترمان مانند فروشگاه ها، تبلیغات و AWS، بلکه در ابتکارات جدیدترمان که چندین سال است روی آنها کار کرده ایم و متعهد به دنبال کردن آنها هستیم (مانند Prime Video، Alexa ، کویپر، Zoox و بهداشت و درمان). نکته کلیدی این خواهد بود که کاری را که آمازون به بهترین شکل انجام می دهد انجام دهیم – وسواس نسبت به مشتریان و نوآوری بی وقفه از طرف آنها – و اگر این کار را انجام دهیم، همه ما باید نسبت به آینده آمازون بسیار خوش بین باشیم. میدانم که هستم.

من می‌خواهم از هر یک از شما برای کمک‌های مستمرتان در این زمان چالش‌برانگیز و در حالی که آماده ارائه به مشتریان در طول فصل شلوغ خرید هستیم، تشکر کنم.

با تشکر،
اندی