• خانه
  • اخبار
  • اندروید 13 دارای ویژگی هشدار زودهنگام زلزله خواهد بود

اندروید 13 دارای ویژگی هشدار زودهنگام زلزله خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اندروید 13 دارای ویژگی هشدار زودهنگام زلزله خواهد بود

در کنفرانس Google I / 0 2022 گوگل چندین محصول از محصولات سخت افزاری برند پیکسل معرفی کرده است. هم اندروید 13 بتا 2 برای 3 سری از محصولات موبایل پیکسل منتشر شد. ویژگی های جدید زیادی به این نسخه بتا اندروید 13 اضافه شده است که یکی از آنها قابلیت هشدار زلزله است.

قابلیت هشدار زودهنگام زلزله اندروید 13

اگرچه این سیستم برای اندروید خام جدید است، اما کاربران چینی با این ویژگی ناآشنا نیستند. به گفته گوگل، اندروید 13 دارای ویژگی هشدار زودهنگام زلزله است دو بخش است.

بخش اول، تلفن همراهی است که از شتاب سنج های داخلی گوشی های هوشمند استفاده می کند. با تشخیص تغییرات مربوطه می توان وقوع زلزله را تعیین کرد.

اگر تلفن همراه زلزله ای را تشخیص دهد، سیگنالی را به سرویس تشخیص زلزله گوگل ارسال می کند و مکان احتمالی را گزارش می دهد.

قسمت دوم یعنی سرور اطلاعات مختلفی را با هم ترکیب می کند تا تشخیص دهد که آیا زلزله رخ داده است یا خیر. همچنین محل وقوع و شدت آن را مشخص می کند و در نهایت هشدار می دهد و حتی با شماره های اضطراری تماس می گیرد.

قابلیت تشخیص زلزله با اندروید 13

قابلیت تشخیص زلزله با اندروید 13

اگرچه این یک ویژگی برای Google Android 13 است، اما برای کاربران چینی ویژگی جدیدی نیست. شیائومی، هواوی و سایر تلفن های همراه دارای خدمات هشدار اولیه زلزله هستند.

اصل هشدار زلزله در تلفن های همراه شیائومی این است که پس از وقوع زلزله، با استفاده از این اصل که امواج رادیویی سریعتر از امواج لرزه ای حرکت می کنند، می تواند به سرعت اخطارهای اولیه را برای منطقه آسیب دیده صادر کند. این به آنها زمان می دهد تا از یک فاجعه قریب الوقوع جلوگیری کنند و تلفات را کاهش دهند.

سیستم های اعلام زلزله شیائومی و هواوی

در حالی که سیستم هشدار زلزله شیائومی به سال 2019 باز می گردد، هواوی این سیستم را در سال 2020 معرفی کرد.

عملکرد هشدار زلزله شیائومی از یک اعلان پاپ آپ برای ارسال هشدار به کاربران استفاده می کند. سیستم شیائومی می تواند به کاربران در مورد زلزله قریب الوقوع هشدار دهد که می تواند باعث زلزله شدید شود. همچنین مکان امواج لرزه ای، ناحیه کانونی و بزرگی زمین لرزه را شناسایی می کند. خدمات اضطراری پس از شمارش معکوس هشدار ارائه خواهد شد.

رابط کاربری Huawei EMUI 11 هشدار اولیه زلزله را حفظ می کند. هنگام وقوع زلزله در اطراف گوشی تلفن همراه یک پنجره پاپ آپ را فعال می کند و زنگ هشدار می دهد.

راهی برای فرار زودهنگام و همچنین اطلاعاتی در مورد جستجوی سرپناه اضطراری و مراقبت های پزشکی فراهم می کند. این به مصرف کنندگان کمک می کند تا در صورت وقوع زلزله کمک به موقع دریافت کنند. این ویژگی فقط در یک شهر چین – سیچوان – موجود است. بنابراین، عملکردهای هشدار زلزله هواوی و شیائومی عملکرد یکسانی دارند.

به نظر شما فرصت های مهم به عنوان هشدار اولیه زلزله چیست؟ فضای آزاد آن به وضوح در iOS قابل مشاهده است، درست است؟