• خانه
  • اخبار
  • اندروید 13 با یک سری پیشرفت ها نسبت به نسل قبل معرفی شد

اندروید 13 با یک سری پیشرفت ها نسبت به نسل قبل معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اندروید 13 با یک سری پیشرفت ها نسبت به نسل قبل معرفی شد

گوگل شب گذشته در مراسم سالانه خود از نسل جدید سیستم عامل موبایل رونمایی کرد، اندروید 13 شباهت زیادی به نسل قبل دارد اما در همه زمینه ها شاهد پیشرفت هایی خواهیم بود. بنابراین تمامی امکانات اندروید 12 را می توان نسخه کامل تری در اندروید 13 دانست.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، اندروید 13 با نسخه جدیدی از زبان طراحی متریال عرضه می شود که به کاربر امکان می دهد پالت های رنگی آیکون های برنامه های شخص ثالث را با سفارشی سازی بیشتر اجرا کند. به گفته گوگل، دومین نسخه بتای عمومی این نسخه از اندروید به زودی منتشر می شود و کاربران بیشتری می توانند از آن استفاده کنند.

سال گذشته اندروید 12 با قابلیت شخصی سازی بر اساس زبان متریال دیزاین معرفی شد. بنابراین همه گوشی های اندرویدی می توانند از پالت های رنگی استفاده کنند. در اندروید 13 امکان تغییر رنگ کنترل رسانه ها وجود دارد و رنگ جلد آهنگ یا ویدیو به صورت خودکار تغییر می کند.

یکی دیگر از ویژگی های اندروید 13 بهبود قابل توجهی در پیام رسان گوگل به نام Messages است. این پیام رسان اکنون به رمزگذاری دو طرفه در مکالمات مجهز شده است. به گفته گوگل، بیش از 500 میلیون کاربر در سراسر جهان در حال حاضر از پیام‌رسانی امن با RCS استفاده می‌کنند که در حال حاضر فقط در پیام‌های فردی در دسترس است.

یکی دیگر از ویژگی های اندروید 13 مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران است. بنابراین در این سیستم عامل ارسال نوتیفیکیشن از اپلیکیشن ها با اجازه کاربر انجام می شود. همچنین ابزار جدید انتخاب عکس با ارائه تنها همان عکس، کاربر را از اشتراک گذاری تمامی تصاویر و ویدئوها بی نیاز خواهد کرد.

هنگام استفاده از اندروید 13، کاربر می تواند برای هر برنامه و برنامه زبان متفاوتی را انتخاب کند. این قابلیت یکی از ویژگی های جالب اندروید 13 محسوب می شود که افراد چند زبانه می توانند از آن استفاده کنند. به این ترتیب می توان از انگلیسی برای اپلیکیشن های پیام رسان و از زبان دیگری برای اپلیکیشن های بانکی استفاده کرد. به نظر می رسد تمام تلاش گوگل به جای تغییرات اساسی بر روی تغییرات کوچک اما هدفمند متمرکز شده است و اندروید 13 را می توان نسخه بهبود یافته اندروید 12 دانست.