• خانه
  • اخبار
  • اندروید به قابلیت تشخیص آشکارسازهای بلوتوث مجهز خواهد شد

اندروید به قابلیت تشخیص آشکارسازهای بلوتوث مجهز خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اندروید به قابلیت تشخیص آشکارسازهای بلوتوث مجهز خواهد شد

انتشار فایل APK و بررسی جدید نشان می دهد که گوگل قصد دارد از قابلیت شناسایی ردیاب های پیش فرض بلوتوث در اندروید استفاده کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، با توجه به استفاده از برچسب های AirTag، اپل و گوگل تایل نیز در تلاش هستند تا روش هایی را برای شناسایی ردیاب های رقیب ارائه دهند.

اپل پس از معرفی AirTag روش های مختلفی را برای شناسایی دستگاه منتشر کرد. بنابراین آخرین نسخه به‌روزرسانی زمانی که بیش از 24 ساعت از صاحب خود جدا شود، صدا را پخش می‌کند. البته در صورت تشخیص ناخواسته ایرتگ توسط آیفون، مجددا به کاربر اطلاع داده خواهد شد. اپلیکیشن های ردیابی کاشی برای اندروید و iOS نیز با همین مشخصات در اختیار کاربران قرار گرفت، اما این روش ها همچنان در یافتن ردیاب ها مشکل دارند.

البته روش تشخیص ردیاب بلوتوث در اندروید ممکن است خطراتی داشته باشد که کاربران باید از آن آگاه باشند. به عنوان مثال، این ردیاب های بلوتوث می توانند توسط برنامه های دیگر مورد سوء استفاده و نظارت قرار گیرند. تیم اندروید در حال حاضر روی این ویژگی کار می کند. کد APK جدید همچنین نشان می دهد که کاربران اندروید احتمالاً می توانند این دستگاه ها را روشن کنند. با توجه به اینکه مراحل اولیه توسعه این ویژگی در حال انجام است، زمان زیادی طول می کشد تا گوگل آن را عمومی کند.