• خانه
  • اخبار
  • انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن 14 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد

انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن 14 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن 14 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد

انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن 14 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد
جنیفر کارلسون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Apprenti، جایزه Geeks Give Back را در رویداد جوایز brooztechnology 2019 در سیاتل می پذیرد. (عکس brooztechnology/کوین لیزوتا)

گروه تجاری انجمن صنعت فناوری واشنگتن (WTIA) 11 کارمند یا 14 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند که این اخراج ها بیشتر بر موقعیت های برنامه کارآموزی فناوری غیرانتفاعی Apprenti تأثیر می گذارد.

Apprenti که در سال 2016 راه اندازی شد، آموزش و کارآموزی رایگان را برای داوطلبانی که می خواهند در بخش فناوری کار کنند، ارائه می دهد. این گروه عمدتاً گروه‌هایی را هدف قرار می‌دهد که دارای نمایندگی کمتری هستند، به‌طوری‌که 85 درصد از شرکت‌کنندگان آن را زنان، اقلیت‌های نژادی کم‌رنگ، کهنه سربازان نظامی یا ترکیبی از این دسته‌ها تشکیل می‌دهند.

Apprenti در کنار رشد فوق العاده بخش فناوری در دهه گذشته گسترش یافته است. در سال 2021، این برنامه به پیشرفت مشاغل فناوری حدود 420 نفر کمک کرد. مایکل شوتزلر، مدیر عامل WTIA گفت: این تعداد در سال 2022 دو برابر خواهد شد و به حدود 890 نفر کمک می کند تا کار پیدا کنند. از زمان راه اندازی آن، تقریباً 3000 نفر از طریق این برنامه شغل فنی پیدا کرده اند.

اما با سردتر شدن بازار کار فناوری گسترده‌تر، بسیاری از کارفرمایان بزرگ به دنبال کاهش هزینه‌ها با تعلیق استخدام و کاهش تعداد کارکنان هستند. شوتزلر گفت که بسیاری از بزرگترین شرکای Apprenti، از جمله خدمات وب آمازون و بوئینگ، گفته اند که برنامه های استخدام را در سال 2023 محدود می کنند.

Apprenti، که در ایالت واشنگتن شروع به کار کرد و در سطح ملی گسترش یافته است، از کسب و کارهای شرکت کننده، کمک های مالی فدرال و ایالتی، و سازمان های بشردوستانه حمایت می شود. در ماه اوت، 23.5 میلیون دلار کمک مالی فدرال برای کمک به آموزش کارکنان فناوری در 11 ایالت دریافت کرد.

شوتزلر گفت که بودجه فدرال مانند یک “برنامه بازپرداخت” است، به این معنی که WTIA تنها در صورتی حقوق می گیرد که کارآموزان آن استخدام شوند.

WTIA که 65 نفر را پس از اخراج استخدام خواهد کرد، به لیست رو به رشد شرکت های فناوری سیاتل می پیوندد که در واکنش به رکود اقتصادی کارمندان خود را کاهش می دهند. آمازون، بزرگترین کارفرما در ایالت واشنگتن، در این ماه تایید کرد که 18000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج می کند. نیروی فروش 10 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد که بر Tableau مستقر در سیاتل تأثیر می گذارد. Rad Power Bikes، Meta، OfferUp، Flyhomes، Redfin و دیگران نیز اخراج شده اند.

شوتزلر پیش‌بینی می‌کند که بازار کار فناوری در نیمه دوم سال 2023 شروع به بهبودی خواهد کرد. او گفت که بسیاری از شرکت‌هایی که در خط لوله Apprenti هستند که استخدام را کند می‌کنند، همزمان در زمینه‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند و پیش‌بینی اینکه آیا ما به دنبال آن نیستیم یا خیر، دشوار است. در یک رکود یا فقط یک عقبگرد موقتی.»

وی گفت: ما هنوز به آینده بسیار خوشبین هستیم. فقط زمان سختی برای ما خواهد بود.»

WTIA که چهار دهه پیش تاسیس شد، خود را به عنوان یک “کنسرسیوم” توصیف می کند که شامل انجمن تجاری غیرانتفاعی خود با بیش از 1000 شرکت عضو محلی، برنامه Apprenti و آژانس بیمه غیرانتفاعی HR Benefits است. علاوه بر 401(k) طرح های بیمه تجاری، شخصی و سلامتی را نیز به شرکت ها ارائه می دهد.