• خانه
  • اخبار
  • انتشار طرح مفهومی یک کشتی لوکس با الهام از خانه های روم باستان

انتشار طرح مفهومی یک کشتی لوکس با الهام از خانه های روم باستان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انتشار طرح مفهومی یک کشتی لوکس با الهام از خانه های روم باستان

یک شرکت هلندی به نام Van Gist Design قصد دارد یک کشتی لوکس به نام Domus بسازد که از طرح هایی برای خانه های یک طبقه روم باستان استفاده می کند. این کشتی از منابع تجدیدپذیر نیرو می گیرد تا علاوه بر استفاده بهینه از فضا، بهترین ترکیب ممکن را نیز ارائه دهد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، کشتی ساخته شده توسط Van Geest Design به دلیل طراحی خاص خود می تواند فضای زیادی را در اختیار مسافران قرار دهد. نام این کشتی از کلمه خانه گرفته شده و دارای یک اتاق مرکزی در وسط است که می تواند قسمت های مختلف را به هم متصل کند. این کشتی مساحتی در حدود 2600 متر مربع، با دو عرشه و شش کابین مهمان را پوشش خواهد داد. همچنین مکان هایی مانند سینما، سالن بدنسازی، کافه و استخر نیز در کشتی وجود دارد.

طرح Domus با الهام از خانه های قدیمی و طراحی Rob Doyle Design طراحی شده است و دارای اتاقی به عنوان چشمه معدنی برای آسایش ساکنین است. بسیاری از فناوری های مدرن در این کشتی استفاده خواهد شد. به گفته ون گیست، Domus اولین کشتی 750 تنی است که به دلیل استفاده از انرژی هایی مانند خورشید و آب و همچنین سلول های سوختی هیدروژنی هیچ گونه آلودگی تولید نخواهد کرد. انرژی خورشیدی در طول روز ذخیره می شود و می تواند در شب با کمک باتری به کار خود ادامه دهد. از انرژی باد نیز می توان با بادبان استفاده کرد.