• خانه
  • اخبار
  • انتشار رسمی هواوی هارمونی OS 3.0 نزدیک است

انتشار رسمی هواوی هارمونی OS 3.0 نزدیک است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انتشار رسمی هواوی هارمونی OS 3.0 نزدیک است

هواوی سال گذشته یک نسخه پیش نمایش برای توسعه دهندگان سیستم عامل هارمونی 3.0 منتشر کرد. طبق برنامه ریزی های این شرکت چینی، احتمالا نسخه نهایی این سیستم عامل در سال جاری عرضه خواهد شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، یکی از کاربران Weibo به نام Changan Digital King اعلام کرده است که نسخه نهایی سیستم عامل Harmony 3.0 احتمالا سپتامبر آینده عرضه خواهد شد. این تا زمانی که نسخه قبلی در ژوئن منتشر شد و سه ماه بعد موفق شد بر روی 100 میلیون دستگاه نصب شود. با توجه به اینکه نسخه بتای آن نیز در ماه می منتشر شد، انتشار رسمی Harmony 3 احتمالا در آینده نزدیک اتفاق می افتد. البته هواوی هنوز خبر عرضه این سیستم عامل را تایید نکرده است.

سیستم Harmony 3.0 احتمالاً رابط کاربری بهبود یافته و عملکرد بهینه شده ای دارد. اما طبق اخبار منتشر شده ظاهر او تغییر محسوسی نداشته است. به گفته ریچارد یو، مدیر هواوی، سیستم عامل جدید بر اساس معماری سیستم، ترمینال های فوق العاده و استفاده از چندین دستگاه در یک دستگاه طراحی شده است.

هواوی اخیرا یک رابط کاربری مرجع به نام ArkUI معرفی کرده است که می تواند برای ساخت برنامه های سیستم عامل هارمونی با استفاده از TypeScript و JavaScript استفاده شود. بنابراین توسعه دهندگان می توانند میزان کدنویسی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.