• خانه
  • اخبار
  • انتخاب یاسمن مکبلی به عنوان فرمانده ماموریت Crow 7 ناسا

انتخاب یاسمن مکبلی به عنوان فرمانده ماموریت Crow 7 ناسا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
انتخاب یاسمن مکبلی به عنوان فرمانده ماموریت Crow 7 ناسا

جاسمین موکبلی و آندریاس موگنسن به عنوان فرمانده و خلبان ماموریت Crow 7 برای سفر به ایستگاه فضایی انتخاب شده اند. این ماموریت توسط اسپیس ایکس با همکاری ناسا و آژانس فضایی اروپا انجام خواهد شد. این دو فضانورد در ماموریت پرتاب به فضا نقش خواهند داشت. قرار است دو کارشناس دیگر به هر دو در این ماموریت کمک کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، ناسا در بیانیه ای رسمی در وب سایت خود زمان انجام ماموریت Crow 7 را قبل از سال 2023 اعلام نکرد. این ماموریت همچنین از مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب خواهد شد. جاسمین موکبلی نیز فرماندهی این ماموریت را برعهده دارد و به همراه آندریاس موگنسن و دو متخصص دیگر با استفاده از موشک فالکون 9 اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهند شد.

یاسمن موکبلی از سال 2017 فضانورد رسمی ناسا است و پدر و مادرش ایرانی هستند. اما او در آلمان به دنیا آمد و در نیویورک بزرگ شد. او دارای مدرک لیسانس در رشته مهندسی هوافضا از موسسه فناوری ماساچوست است. مکبلی همچنین مدرک کارشناسی ارشد خود را از موسسه نیروی دریایی کالیفرنیا دریافت کرد. او پیش از این 150 ماموریت را در 2000 ساعت به عنوان خلبان AH-1W Super Cobra و خلبان نیروی دریایی انجام داده است.

خلبان این ماموریت آندریاس موگنسن است که دومین سفر فضایی خود را به ایستگاه فضایی بین المللی انجام خواهد داد. او اولین بار در سال 2015 در یک ماموریت 10 روزه به عنوان مهندس پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرد. او همچنین اولین دانمارکی در تاریخ است که به فضا سفر کرده است. شغل فعلی او در مرکز فضایی جانسون ناسا است، جایی که او به عنوان رابط با فضانوردان اروپایی کار می کند.