• خانه
  • اخبار
  • امکان سفارش آیفون برای واردکنندگان موبایل وجود ندارد

امکان سفارش آیفون برای واردکنندگان موبایل وجود ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
امکان سفارش آیفون برای واردکنندگان موبایل وجود ندارد

فعالان بازار موبایل نمی توانند برای دریافت ارز سفارش آیفون را در کل سامانه معاملات ثبت کنند. به نظر می رسد پس از ممنوعیت های موقت، اولویت ها برای واردات این گوشی به طور کلی تغییر کرده و با قرار گرفتن آن در گروه محصولات 27، واردات تمامی مدل های آیفون به کشور ممنوع شده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، زمانی که فعالان بازار موبایل در کل سامانه معاملات ارزی با ارسال پیامی مبنی بر قرار گرفتن این موبایل در گروه کالای 27 و عدم ثبت سفارش، اقدام به ثبت سفارش آیفون می کنند.

پیش از این، عدم ثبت سفارش گوشی های اپل تنها برای سی و یکمین اردیبهشت ماه موقت بود. اما به نظر می رسد با تغییر در روند تصمیم گیری، محدودیت ها برای سفارش ادامه خواهد داشت. گروه کالایی به معنای 27 کالایی است که واردات آنها نیاز به ارز صادراتی دارد. از سری قالب های گروه 27 می توان به لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم التحریر، ماشین آلات راهسازی و تجهیزات ورزشی، تجهیزات حفاظتی و پوشاک و … اشاره کرد.

پیش از این واردات گوشی های سری آیفون اس، نوت و زد سامسونگ تنها مشمول درآمد ارزی بود. به گفته دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، در صورت تداوم چنین تصمیماتی، احتمالاً قیمت این گوشی افزایش چشمگیری خواهد داشت. همچنین به دلیل این ممنوعیت ها و افزایش قیمت ها، سرقت ها افزایش یافته و امنیت مردم تحت تاثیر قرار گرفته است. با توجه به اینکه گمرک ایران تاکنون چندین هزار گوشی آیفون را بدون مجوز نگه داشته است، وضعیت نهایی آنها در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت.