• خانه
  • اخبار
  • امکان انتقال بدافزار به آیفون حتی در حالت خاموش نیز وجود دارد

امکان انتقال بدافزار به آیفون حتی در حالت خاموش نیز وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
امکان انتقال بدافزار به آیفون حتی در حالت خاموش نیز وجود دارد

محققان آلمانی معتقدند حتی چند ساعت پس از خاموش شدن آیفون نیز می توان بدافزار را به این گوشی ها منتقل کرد. اگرچه این آسیب پذیری هنوز در آیفون مشاهده نشده است، اما می تواند به اپل در بهبود امنیت گوشی های خود کمک کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، محققان آلمانی آسیب پذیری جدیدی را در رابطه با قابلیت Find My در iOS 15 کشف کرده اند که حتی پس از خاموش شدن دستگاه نیز می تواند به کار خود ادامه دهد. به گفته محققان، تراشه‌های بلوتوث، NFC و باند پهن (UWB) پس از خاموش شدن دستگاه‌ها در حالت کم مصرف به کار خود ادامه می‌دهند.

محققان خاطرنشان کردند که سیستم عامل بلوتوث در طول بررسی LPM رمزگذاری نشده است. به گفته آنها، در این صورت می توان بدافزار را با دستکاری فریمور روی دستگاه راه اندازی کرد. با این حال، محققان مشکل اپل را گزارش کردند. اما رایان داف، محقق امنیتی مستقل اپل گفت: چنین حمله ای تنها با دسترسی به آسیب پذیری ها و اکسپلویت های دیگر امکان پذیر است. به گفته داف، امکان استفاده مستقیم از تراشه بلوتوث و دستکاری فریمور وجود ندارد. محققان هنوز چنین آزمایشی را انجام نداده اند و آسیب پذیری خاصی نیز شناسایی نشده است.