منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • امنیت ویندوز 11 آنقدرها هم که فکر می کنید عالی نیست

امنیت ویندوز 11 آنقدرها هم که فکر می کنید عالی نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
امنیت ویندوز 11 آنقدرها هم که فکر می کنید عالی نیست

امنیت این روزها مفهومی گمشده است که خیلی ها به دنبال آن هستند، اما به نظر می رسد فقط با یک موضوع سطحی سروکار داریم. به عنوان مثال، مایکروسافت مانورهای زیادی برای امنیت ویندوز 11 انجام داده است. اما به نظر می رسد امنیت ویندوز 11 آنقدر که به نظر می رسد خوب نیست. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

سطح امنیتی ویندوز 11 چقدر است؟!

اخیراً هکرهایی با کلاه سفید در جریان مسابقه هکری اخیر موفق شدند سه بار در یک روز ویندوز 11 را به خطر بیاندازند و سؤالاتی را در مورد امنیت این سیستم عامل ایجاد کنند. در سومین و آخرین روز مسابقه هک PWN2own Vancouver 2022، سه شرکت کننده فردی از آسیب پذیری های روز صفر برای دور زدن سیستم های امنیتی جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت سوء استفاده کردند.

اولین شرکت‌کننده، NGHIADT12 از تیم امنیت سایبری، ویندوز 11 را با پر کردن اعداد صحیح و استفاده از امتیازات عملیاتی اجرا کرد. شرکت‌های دوم و سوم به ترتیب Bruno Pujos و VNHTHP1712 بودند که از تاکتیک‌های معکوس استفاده کردند که از آسیب‌پذیری‌های کنترل دسترسی نامناسب و استفاده نشده برای افزایش نتایج در نقطه پایانی هدف سوء استفاده می‌کردند.

محافظت از ویندوز 11

علاوه بر سه تلاش موفق، یک تلاش ناموفق توسط تیم Doubledragon انجام شد که نتوانست از فرصت استفاده کند. به نظر می رسد در این مسابقه، حتی یک بار، توزیع Ubuntu GNU Linux با موفقیت توسط Billy Zhang هک شد. در این حمله از روش های خشونت اجتماعی استفاده شده است. در طول PWN2OWN 2022، در مجموع 17 رقیب چندین بار ویندوز 11 را به روش های مختلف هک کردند، از جمله هک کردن اوبونتو، سافاری اپل، اوراکل Virtualbox و موزیلا فایرفاکس. .

مطابق با TechRadarاز سال 2019، این مسابقات دسته جدیدی را به عنوان سیستم های سرگرمی خودرو اضافه کرده اند. امسال چنین سیستمی در یک تسلا 3 هک شد. طبق گزارش رسانه ها، گروهی به نام Sznactiv نشان داده است که یک مشکل امنیتی در سیستم سرگرمی آن وجود دارد که به مهاجم اجازه می دهد کنترل دستگاه محاسباتی داخلی را در دست بگیرد. نظر شما در این مورد چیست؟