• خانه
  • اخبار
  • امتیاز DxO دوربین شیائومی 12 پرو: چهاردهم و همه همراه با گلکسی اس 22 اولترا

امتیاز DxO دوربین شیائومی 12 پرو: چهاردهم و همه همراه با گلکسی اس 22 اولترا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
امتیاز DxO دوربین شیائومی 12 پرو: چهاردهم و همه همراه با گلکسی اس 22 اولترا

پس از ارائه و انتشار رسمی شیائومی 12 پرو با سخت افزار دوربین قدرتمند، حداقل در مورد لنز اصلی، اکنون وب سایت DxO او اخیرا این دستگاه را بررسی کرده و با امتیاز نه چندان جذاب 131، پرچمدار شیائومی را در کنار سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا و اوپو فایند ایکس 3 پرو در رتبه چهاردهم قرار داده است.

مشخصات سخت افزاری دوربین Xiaomi 12 Pro

شیائومی 12 پرو گوشی پرچمداری است که هم از نظر مشخصات و هم از نظر قیمت در رده محصولات باکیفیت قرار می گیرد. اما این مدل نتوانست به عملکرد عالی دوربین دست یابد و در مطالعه DXoMark تنها با 131 امتیاز در رتبه چهاردهم قرار گرفت. این کمی ناامید کننده است زیرا با قدرتمندترین دستگاه این شرکت روبرو هستیم که در مواردی غیر از قابلیت بزرگنمایی لنز تله فوتو از سخت افزار قدرتمند دوربین استفاده می کند. با این حال، این گوشی در نهایت عملکردی مشابه پرچمدار دو سال اخیر Vivo یعنی X50 Pro + دارد.

سیستم دوربین سه گانه شیائومی 12 پرو شامل یک سنسور اصلی 50 مگاپیکسلی، یک لنز فوق عریض با سنسور 50 مگاپیکسلی و یک لنز تله فوتو پرتره با یک سنسور 50 مگاپیکسلی است. لنز اصلی در واقع اولین لنز در بین گوشی های شیائومی است که شامل یک سنسور 1/1.28 اینچی Sony IMX 707 CMOS با اندازه پیکسل 1.22 میکرون با فناوری ترکیبی 4 در 1 است که در نتیجه پیکسل های بزرگتر 2، 44 میکرون ایجاد می شود. این دوربین همچنین دارای لنز 7P و لرزشگیر اپتیکال است.

دو لنز دیگر دوربین از سنسور 50 مگاپیکسلی Samsung JN1 CMOS با اندازه 1/2.76 اینچ، مدل تله فوتو شامل لنز 5P و دوربین فوق عریض از لنز 6P استفاده می کند.

امتیاز دوربین Xiaomi 12 Pro DxO Xiaomi 12 Pro

امتیاز دوربین Xiaomi 12 Pro DxO

علاوه بر سخت افزار عالی، شیائومی 12 پرو با الگوریتم های نرم افزاری بهبود یافته نیز عرضه می شود. از جمله آنها CyberFocus است، یک سیستم ردیابی فوکوس که می تواند به طور خودکار بدن انسان، صورت و حتی گربه، سگ و سایر حیوانات کوچک را تشخیص دهد. در حین دوبار کلیک کردن، می توانید هر سوژه را به دلخواه قفل کنید و دوربین را کاملاً روی آن فوکوس کنید.

به لطف این ویژگی، شیائومی 12 پرو به یک انتخاب ایده آل برای عکاسی تبدیل شده است. این می تواند به طور موثر کیفیت فیلم را بهبود بخشد و تجربه عکسبرداری را برای کاربران عادی به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

امتیاز دوربین Xiaomi 12 Pro DxO

پس از بررسی مشخصات سخت افزاری دوربین شیائومی 12 پرو، به بررسی نکات منفی و مثبت دوربین این گوشی در رتبه بندی دکسو می پردازیم.

نکات مثبت

جزئیات خوب در اکثر شرایط
نوردهی خوب در نور کم
فوکوس خودکار سریع و پایدار
نویز کم تصویر در همه شرایط
میدان دید وسیع و جزئیات خوب در دوربین فوق عریض
نوردهی قابل اعتماد و محدوده دینامیکی گسترده برای عکس های شبانه
جزئیات و نوردهی خوب در نور روشن و ویدیوهای داخلی
فوکوس خودکار ویدیویی خوب
لرزشگیر ویدیویی قدرتمند در حین حرکات شدید

منفی

افکت سایه و تغییر رنگ در صحنه های کنتراست بالا
بزرگنمایی نوری به 2 برابر محدود شده است
ناپایداری های تصادفی با قرار گرفتن در معرض شدید نور
عدم وجود جزئیات در نور بسیار کم
محدوده دینامیکی و جلوه بوکه در تجسم با عکس نهایی متفاوت است
جلوه های غیر عادی در حالت بوکه در پس زمینه
بی ثباتی تراز سفیدی و صدای سایه بلند در حالت ویدیو
اشیاء با نوردهی کمتر و رنگ های نارنجی در ویدیو در نور کم

در نهایت، نظر شما در مورد امتیاز DxO دوربین شیائومی 12 پرو و ​​قرار گرفتن پرچمدار این شرکت در جایگاه چهاردهم چیست؟