• خانه
  • اخبار
  • الگوریتم تشخیص بیماری قلبی Fitbit توسط FDA تایید شده است

الگوریتم تشخیص بیماری قلبی Fitbit توسط FDA تایید شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
الگوریتم تشخیص بیماری قلبی Fitbit توسط FDA تایید شده است

امروزه گجت های هوشمند زیادی در رابطه با سلامتی و تناسب اندام وجود دارد. اما اکثر آنها هرگز ادعا نمی کنند که دقیق هستند. با این حال، Fitbit اخیراً تأییدیه FDA را برای استفاده از الگوریتم خود برای تشخیص بیماری های جدی قلبی دریافت کرده است. به نظر می رسد الگوریتم Fitbit برای تشخیص بیماری قلبی دقیق تر باشد. اس ترنجی با من باش.

الگوریتم تشخیص قلب Fitbit چیست و چه کاربردی دارد؟!

فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) ناشی از ضربان نامنظم قلب است که بیش از حد سریع است (بیش از 400 ضربه در دقیقه). این می تواند منجر به سکته، لخته شدن خون، نارسایی قلبی و حتی مرگ شود. ویژگی‌های چندین ساعت هوشمند می‌تواند به شما در نظارت بر سلامت قلب برای تشخیص AFib کمک کند.

امروز گوگل اعلام کرد که Fitbit تاییدیه FDA را برای استفاده از الگوریتم جدید PPG (Photopeltismography) در دستگاه های تشخیص AFib پوشیدنی خود دریافت کرده است. این الگوریتم برای اجرای ویژگی Fitbit Irregular Heart Notification یا Irregular Heart Notification استفاده خواهد شد.

الگوریتم تشخیص قلب Fitbit

Fitbit دو روش مختلف دارد که دستگاه هایش می توانند AFib را شناسایی کنند. گزارش ریتم نامنظم قلب برای 33.5 میلیون نفر در سراسر جهان با این بیماری مهم است. احتمال سکته مغزی در افراد مبتلا به AFib 5 برابر بیشتر از افرادی است که این کار را نمی کنند و تشخیص زودهنگام می تواند منجر به مرگ یا مرگ شود. الگوریتم PPig در AFib تغییرات در حجم خون را تشخیص می دهد و می تواند برای تعیین ضربان قلب نامنظم استفاده شود.

الگوریتم Fitbit PPG AFib توسط یک مطالعه قلبی که توسط خود Fitbit در سال 2020 راه اندازی شد، با 45599 شرکت کننده در مدت پنج ماه تأیید شد. این مطالعه نشان داد که الگوریتم Fitbit PPG تا 98٪ موارد AFib را به درستی تشخیص می دهد که توسط مانیتورهای ECG تأیید می شود. همچنین مشخص شده است که الگوریتم های تشخیص AFib زمانی که آزمودنی ثابت یا در حالت استراحت است، بهترین عملکرد را دارد. به همین دلیل است که توانایی نظارت بر ضربان قلب افراد در شب بسیار مهم است و اینجاست که نمایشگر ضربان قلب Fitbit و عمر طولانی باتری (24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته) وارد عمل می شود.

برنامه Fitbit ECG می تواند در صورت لزوم آزمایشی را انجام دهد تا نشان دهد که آیا ضربان قلب کاربر غیر طبیعی است یا خیر.

پس از تایید FDA الگوریتم PPG، Fitbit دو راه برای شناسایی AFib به کاربران ارائه داد. یکی از راه‌های بررسی AFib از طریق برنامه Fitbit ECG است که به کاربران Fitbit اجازه می‌دهد ضربان قلب خود را در صورت نیاز بررسی کنند و حتی آزمایش ECG را ضبط کنند تا بتوان آن را با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی به اشتراک گذاشت. علاوه بر این، الگوریتم مبتنی بر PPG می‌تواند تخمین‌هایی را بر اساس تجزیه و تحلیل بلندمدت انجام دهد، که ممکن است AFib بدون علامت را شناسایی کند که در غیر این صورت ممکن است شناسایی نشود.

الگوریتم مبتنی بر PPG و ویژگی اعلان ضربان قلب نامنظم به زودی در دستگاه های Fitbit با نظارت بر ضربان قلب فعال در دسترس خواهد بود. فیت بیت و گوگل می گویند که می خواهند تشخیص AFib برای افراد بیشتری در سراسر جهان در دسترس باشد تا خطر ابتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی مانند سکته مغزی را کاهش دهد و سلامت قلب را بهبود بخشد.

گوگل Fitbit را به قیمت 2.1 میلیارد دلار خریداری کرد

Fitbit همچنین به همکاری با BMS-Pfizer Alliance ادامه خواهد داد تا بیماران مبتلا به ریتم غیرطبیعی قلب را در شرایط مختلف آموزش دهد تا آنها بتوانند به یادگیری همه چیز در مورد AFib ادامه دهند. همانطور که گفته شد، در برخی از مدل های Fitbit، کاربران می توانند در صورت لزوم آزمایش نوار قلب را انجام دهند تا ببینند آیا در این زمان ضربان قلبشان ناهموار است یا خیر. الگوریتم PPG برای مدت طولانی بر قلب کاربران نظارت می کند و هنگامی که چیزی هشدار دهنده می بیند، یک اعلان نمایش می دهد.

آلفابت (شرکت مادر گوگل) Fitbit را به قیمت 2.1 میلیارد دلار در معامله ای که اولین بار در نوامبر 2019 اعلام شد خریداری کرد. همه ساعت هایی که می توانند ضربان قلب نامنظم را آزمایش کنند، ساعت های هوشمند خالص یا حتی ردیاب های تناسب اندام نیستند. Withings Scan Watch یک ساعت هیبریدی است که توسط نوکیا تولید شده است و تست های ECG و SP02 مورد تایید FDA را ارائه می دهد. اولین آزمایش می تواند به تعیین اینکه آیا یک کاربر دارای ضربان قلب غیرطبیعی است، طبق AFib کمک می کند. آزمایش دوم همچنین می تواند به تشخیص اختلالات تنفسی مانند COPD یا COVID کمک کند.

مطابق با PhoneArena، تست SP02 درصد اکسیژن خون کاربر را نشان می دهد. خوانش طبیعی 95% تا 100% است که به این معنی است که اکسیژن به طور موثر به اندام ها می رسد. اخیراً پیشنهاد شده است که اگر برخی از افراد دارای رتبه پایین SP02 باشند و احساس کنند طبیعی هستند، ممکن است به بیماری کووید مبتلا باشند.