اقتصاددانان ارشد Zillow و Indeed اقتصاد متزلزل و تأثیر آن بر استخدام را تحلیل می کنند

اقتصاددانان ارشد Zillow و Indeed اقتصاد متزلزل و تأثیر آن بر استخدام را تحلیل می کنند

Svenja Goodell (از سمت چپ)، اقتصاددان ارشد در Indeed، Skylar Olsen، اقتصاددان ارشد در Zillow Group، و ناظر Noah Buhayar، ویراستار داده در Bloomberg News، در طی یک میزگرد درباره اقتصاد در نشست brooztechnology در بلوک 41 در سیاتل، پنجشنبه. ، 6 اکتبر 2022 (brooztechnology Photo/Dan DeLong)

بازار کار هنوز قوی است، اما نشانه‌هایی از سرد شدن نشان می‌دهد، نرخ‌های بهره بالا هستند و مکان و نحوه کار افراد به سرعت در حال تغییر است.

برای درک تغییرات بادهای اقتصادی، دو اقتصاددان تحلیل خود را در نشست brooztechnology در روز پنجشنبه به اشتراک گذاشتند: Skylar Olsen، اقتصاددان ارشد Zillow Group، و Svenja Goodell، اقتصاددان ارشد در سایت حرفه ای Indeed. میزبان نوح بوهایار به آنها پیوست. ویرایشگر داده در بلومبرگ نیوز.

اعضای هیأت در مورد افزایش سریع تورم، ناشی از عواملی مانند بازار استخدامی فشرده و تنگناهای زنجیره تامین، و همچنین اثر سرد کننده افزایش نرخ بهره بحث کردند. همه اینها چه تأثیری بر کارفرمایان، کارگران و بازار مسکن دارد؟

نکات مهم بحث را بخوانید.

استخدام در حال انجام است، اما نشانه هایی از کاهش سرعت وجود دارد

گودل گفت که بازار کار همچنان قوی است. آگهی های شغلی در Indeed حدود 50 درصد از سطوح قبل از همه گیری افزایش یافته است.

نرخ بیکاری در ماه آگوست نزدیک به کمترین میزان در پنج دهه گذشته و به 3.7 درصد رسید.

«کارگران هنوز یک مزیت دارند. گودل گفت: بازار تنگ است و کارفرمایان برای جذب نیرو با مشکل مواجه هستند. “با این حال، جزر و مد در حال تغییر است.”

دستمزدها در دو یا چند سال گذشته افزایش یافته است، اما اخیراً افزایش تورم درآمدها را تحت فشار قرار داده است. گودل گفت: «ما نمی بینیم که افراد زیادی در این مرحله واقعاً حقوق خود را افزایش می دهند.

در دنیای فناوری، مایکروسافت سرعت استخدام را کاهش می دهد و آمازون استخدام برای موقعیت های شرکتی در تجارت خرده فروشی خود را متوقف می کند. گودل گفت: شرکت های فناوری کوچکتر ممکن است در برابر تغییرات اقتصادی مانند افزایش تورم آسیب پذیرتر باشند. استارت آپ های متعددی امسال کارگران خود را اخراج کرده اند.

گودل گفت: «به خصوص در حوزه فناوری، جایی که در طول همه‌گیری همه‌گیری شاهد استخدام‌های دیوانه‌وار بوده‌ایم، بسیاری از کارفرمایان یک گام به عقب برمی‌دارند و فکر می‌کنند، «خوب، ما افراد زیادی استخدام کرده‌ایم، بیایید دیگر اینقدر استخدام نکنیم». گفت.

گودل گفت، با این حال، در کل اقتصاد، “هنوز استخدام های زیادی در حال انجام است.”

فرصت های شغلی خالی به کارگران بیکار از ژانویه 2019 تا اوت 2022. نمودار نشان می دهد که در ماه آگوست نسبت فرصت های شغلی به کارگران بیکار از 2 در ماه قبل به 1.7 کاهش یافته است. (واقعا گرافیک)

تورم بر نحوه استخدام و نگهداری کارگران توسط کارفرمایان تأثیر می گذارد

گودل گفت: با افزایش تورم، کارفرمایان به دنبال جذب کارگران فراتر از حقوق هستند. بسیاری از آنها بسته های جبرانی را با مزایای مختلف، مانند گزینه های دورکاری، تکمیل می کنند. او گفت: «ما شاهد برخی جنبش‌های سودمند شدید هستیم.

گزینه های راه دور نیروی کار را افزایش می دهند

حدود یک سوم مشاغل را می توان از راه دور انجام داد و این باعث جذب کارگران جدید از جمله زنان دارای فرزند و افراد دارای معلولیت می شود. گودل گفت: “ریموت اینجاست تا بماند.” او افزود که این یک مزیت در بازار کار فشرده است.

مردم به سر کار برمی گردند

این بیماری همه گیر باعث شده است که افراد در سن بازنشستگی یا نزدیک به آن از نیروی کار خارج شوند و زنان بار بیشتری از مراقبت را به دوش می کشند.

گودل گفت که بسیاری از این افراد شروع به بازگشت کرده اند. برخی احساس می کنند که ارزش پرتفوی بازنشستگی آنها در بازار سهام در حال از بین رفتن است. بچه ها به مدرسه بازگشته اند و فرصت های دورکاری نیز جذاب است. آخرین داده های Indeed نشان دهنده هجوم زنان 29 تا 54 ساله در بازار کار است.

گودل گفت: “مردم از حاشیه خارج می شوند.” او گفت که افزایش عرضه کارگران مارپیچ افزایشی رشد دستمزد و تورم را نیز کاهش خواهد داد.

قیمت مسکن در حال تثبیت است

با افزایش سریع نرخ‌های بهره، بازار مسکن به سرعت در حال سرد شدن است: آخرین پیش‌بینی‌های Zillow نشان می‌دهد که رشد ارزش مسکن در سال آینده به 1.4 درصد کاهش می‌یابد، از نرخ فعلی رشد سالانه 14.1 درصدی.

اولسن گفت که با نرخ وام مسکن در حال حاضر بالای 6 درصد، افراد کمتری انگیزه ای برای فروش خانه خود و نقل مکان به خانه جدید دارند. همچنین عرضه را محدود می کند و از کاهش قیمت ها جلوگیری می کند. او گفت: “من نمی توانم قول تعدیل های فوق العاده قابل توجه قیمت را بدهم.”

این امر تصمیم خرید خانه را پیچیده تر می کند. اولسن گفت: «این یک تصویر مالی پیچیده است، تصمیم درست بسیار شخصی تر است.»

اولسن افزود: در بازارهایی مانند سیاتل، هزینه بالای مسکن همچنان به نابرابری اجتماعی کمک خواهد کرد.

علائم مثبت در داده ها

از اعضای میزگرد پرسیده شد که کدام داده ها باعث خوش بینی آنها شده است.

گودل گفت که همه گیری برای دستمزد کارگران کم درآمد و خط مقدم خوب بوده است. او همچنین از رشد برنامه های تنوع، برابری و فراگیری خرسند است.

اولسن گفت که مجوزهای مسکن و واحدهای زیادی در ایالات متحده در حال ساخت هستند و این باید به ارزان‌تر ماندن مسکن کمک کند.

آیا رکود در افق است؟

اولسن گفت که پیش بینی بازار مسکن با توجه به عواملی که به سرعت در حال تغییر هستند مانند افزایش نرخ بهره، “بسیار بسیار چالش برانگیز” است. پیش‌بینی اینکه اقتصاد بزرگ‌تر به کجا خواهد رفت، حتی سخت‌تر است.

اقتصادهای اروپا بیشتر تحت تأثیر جنگ روسیه علیه اوکراین قرار گرفتند. گودل گفت، اما در ایالات متحده، “هنوز فرصتی وجود دارد که بتوانیم فرود نرم داشته باشیم” و از رکود جلوگیری کنیم.

او گفت که در همین حال، زنجیره تامین ایالات متحده در حال بهبود است و این امر تورم ایالات متحده را آرام می کند. گودل گفت: «ما در مسیر عادی سازی در مسیر درست حرکت می کنیم.

نکاتی برای رهبران کسب و کار

اولسن گفت: “مطمئن شوید که تصمیمات تجاری شما قوی و با حاشیه خطای بسیار زیاد خواهد بود.”