• خانه
  • اخبار
  • افشای اطلاعات در پلتفرم متا منجر به بازجویی از مارک زاکربرگ شد

افشای اطلاعات در پلتفرم متا منجر به بازجویی از مارک زاکربرگ شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
افشای اطلاعات در پلتفرم متا منجر به بازجویی از مارک زاکربرگ شد

فیسبوک در چند سال اخیر وضعیت خوبی را تجربه نکرده است. اگرچه شبکه های اجتماعی این پلتفرم همیشه با رشد همراه هستند، اما نگرش کاربران به متا بسیار منفی شده است. بر اساس گزارش ها، افشای اطلاعات اخیر در پلتفرم متا منجر به بازجویی از مارک زاکربرگ شد. اس ترنجی با من باش.

درز اطلاعات از پلتفرم متا مشکلات جدیدی را برای این شبکه اجتماعی ایجاد خواهد کرد

بر اساس گزارش اخیر، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، شرکت مادر فیس بوک و یک پلت فرم رسانه های اجتماعی ایالات متحده، توسط کارل ای راسین، دادستان کل در واشنگتن بازداشت شده است. راسین زاکربرگ را متهم می کند که مستقیماً در تصمیماتی که منجر به افشای اطلاعات کمبریج آنالیتیکا شده است، دخالت داشته است. راسین در بیانیه ای گفت که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فیس بوک از حریم خصوصی و داده های کاربران خود محافظت نمی کند. او همچنین ادعا می کند که زاکربرگ شخصاً در این افشاگری دست داشته است.

در شکایت جدید، راسین ادعا می کند که فیس بوک به اشخاص ثالث، مانند شرکت مشاوره سیاسی کمبریج آنالیتیکا، اجازه می دهد تا به اطلاعات شخصی 87 میلیون آمریکایی دسترسی داشته باشند. در حال حاضر متا از اظهار نظر خودداری کرد. راسین همچنین در یک بیانیه مطبوعاتی با اعلام شکایت جدید، اطلاعات بیشتری را منتشر کرد.

نشت اطلاعات متا پلتفرم

این نقض امنیتی بی‌سابقه ده‌ها میلیون اطلاعات شخصی را در اختیار کاربران آمریکایی قرار داده است و به گفته راسین، سیاست‌های زاکربرگ برای سال‌ها امکان گمراه کردن کاربران را در مورد میزان سوء رفتار فیس‌بوک فراهم کرده است. او بیانیه ای صادر کرد تا مدیران شرکت ها از جمله مدیران عامل را در قبال اقدامات خود پاسخگو کند. دادستان کل همچنین گفت که از پرونده زاکربرگ صرفنظر نخواهد کرد.

شکایت جدید پس از آن صورت می گیرد که راسین در ابتدا تلاش برای اضافه کردن مارک زاکربرگ به عنوان متهم در دادخواست قبلی را رد کرد. به گفته یکی از کارمندان دفتر راسین، این اولین باری است که زاکربرگ بخشی از شکایت دادستان ارشد است. قاضی تلاش راسین برای اضافه کردن زاکربرگ به عنوان متهم را رد کرد و استدلال کرد که این حرکت تقریباً عمدی بوده است.

با این حال، شکایتی علیه فیس بوک وجود دارد که ادعا می کند این پلت فرم اجتماعی قانون حمایت از مصرف کننده DC را نقض کرده است. در این دادخواست ادعا شده است که فیس بوک کاربران را گمراه کرده و از اطلاعات آنها محافظت نکرده است. البته این شکایت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 نیز مورد توجه قرار گرفته است، همچنین گزارش هایی حاکی از آن است که کمبریج آنالیتیکا بدون رضایت آنها به اطلاعات میلیون ها نفر دسترسی کامل داشته است.

متا در تلاش است تا TikTok را جایگزین حلقه های فیس بوک کند

این رفتار محافظه کارانه دادستان کل را دلسرد نکرد. زیرا او ادعا می کند که برای جمع آوری شواهد مرتبط به زمان بیشتری نیاز دارد. هدف آن اثبات این است که مدیر عامل متا شخصاً در نقض قانون حمایت از مصرف کننده دست داشته است.

مطابق با GizChina و بر اساس گزارش CNBC، او گفت که افشای شواهد در فیس بوک مدت زمانی را که دفتر او طول کشید تا به این نتیجه برسد که او اطلاعات لازم برای نام مستقیم زاکربرگ را در اختیار دارد، طولانی کرد. راسین در آن زمان به CNBC گفت که در حال بررسی یک شکایت جداگانه علیه زاکربرگ است زیرا ما معتقدیم که بر اساس شواهد، مارک زاکربرگ مستقیماً در عواملی که در محافظت نادرست از حریم خصوصی مصرف کننده نقش داشته است، دخیل است. نظر شما در مورد درز اطلاعات از Meta Platform چیست؟!