منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • افزایش کارایی فرآیند تولید تراشه سامسونگ

افزایش کارایی فرآیند تولید تراشه سامسونگ

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

ماه گذشته گزارش شد که Samsung Foundry در تولید تراشه‌های Snapdragon 8 Generation 1 بازده ضعیف 35 درصدی را تجربه کرده است. TSMC که اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس 4 نانومتری را تولید می کند، 70 درصد راندمان را به دست آورده است. امروز در مورد افزایش کارایی فرآیند تولید تراشه سامسونگ می شنویم.

بهبود فرآیند تولید تراشه سامسونگ

عملکرد سامسونگ آنقدر کوالکام را ناراحت کرد که ظاهراً برند سن دیگو در حال مذاکره با TSMC برای بازگرداندن تجارت خود به یک ریخته گری مستقر در تایوان است.

البته سامسونگ بدون مبارزه کوالکام را راه اندازی نخواهد کرد. در جلسه اخیر سهامداران، سامی کهیون کیونگ، مدیر عامل سامسونگ، گفت که ریخته گری های این شرکت در حال بهبود کارایی در فرآیندهای پیشرفته تولید تراشه هستند.

سامسونگ بازده 35 درصدی نسل اول تراشه اسنپدراگون 8 را تایید نمی کند و اگر کوالکام به بزرگترین کارخانه ریخته گری معمولی جهان برای تراشه های آینده بازگردد، TSMC مشغول خواهد بود.

سامسونگ

سامسونگ

با توجه به اینکه اپل 26 درصد از درآمد TSMC را به خود اختصاص داده است، این غول فناوری احتمالاً بخش عمده ای از تولید 3 نانومتری را برای نسل بعدی تراشه های سری A و M حفظ خواهد کرد.

حتی اگر عملکرد سامسونگ بهبود یابد، کوالکام باید در اینجا هوشمندانه عمل کند، به خصوص با توجه به مشکل کمبود تراشه. با این حال، راندمان پایین تعداد تراشه های موجود برای استفاده را کاهش می دهد.

کیونگ خاطرنشان می کند که هرچه این فرآیند پیشرفته تر باشد، تولید تراشه پیچیده تر است. به گزارش دیجیاتو آسیا، مدیرعامل می گوید که در نتیجه این پیچیدگی، زمان می برد تا سامسونگ واقعاً عملکرد خود را در چرخ های 4 یا 5 نانومتری بهبود بخشد.

اما ممکن است سامسونگ آن زمان را نداشته باشد، زیرا کوالکام قصد دارد اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس و شاید اسنپدراگون 8 نسل 2 را به TSMC منتقل کند. در این میان کوالکام با تراشه 9000 بعدی مدیاتک رقابت می کند.

خبر جالب در صنعت نیمه هادی ها، چرا که فرآیند 3 نانومتری در راه است! شما چی فکر میکنید؟ آیا فکر می کنید سامسونگ می تواند مشتری خود را حذف کند؟