• خانه
  • اخبار
  • افزایش قیمت تراشه های سامسونگ باعث افزایش قیمت دستگاه های الکترونیکی می شود

افزایش قیمت تراشه های سامسونگ باعث افزایش قیمت دستگاه های الکترونیکی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
افزایش قیمت تراشه های سامسونگ باعث افزایش قیمت دستگاه های الکترونیکی می شود

بسیاری از دستگاه های الکترونیکی موجود از تراشه های تولید شده توسط سامسونگ استفاده می کنند. هر جا که این تراشه ها، توسط خود سامسونگ یا شرکت های دیگری مانند کوالکام استفاده شوند، وضعیت موجود این غول فناوری کره ای بر افزایش یا کاهش قیمت نهایی آن ها تأثیر می گذارد. تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی و خودرو دیر یا زود مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای وابستگی ناخواسته به این سازنده تراشه خواهند بود.

افزایش قیمت تراشه های سامسونگ

بلومبرگ اخیراً اعلام شده است که سامسونگ قصد دارد در نیمه دوم سال جاری قیمت خدمات تولید تراشه خود را 15 تا 20 درصد افزایش دهد. به ویژه، تراشه های ایجاد شده با کمک فرآیندهای فنی بالغ گران تر می شوند. این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با مشتریان برای افزایش قیمت خدمات است که برخی از آنها قبلاً توافق شده است. سامسونگ و TSMC در حال حاضر بیش از دو سوم ظرفیت تراشه های جهانی در سراسر جهان را در اختیار دارند. سامسونگ امسال نیز از اینتل و TSMC پیشی گرفت.

افزایش قیمت تراشه های سامسونگ بر تولید کنندگان گوشی های هوشمند، کنسول های بازی، تبلت ها و سیستم های خودرو تاثیر گذاشته است. خود سامسونگ در این مورد سکوت کرده و در مورد آخرین اخبار اظهار نظری نکرده است. با انتقال آن به تحلیلگران، کارشناسان و افراد داخلی، آنها نیز به نوبه خود مصرف کنندگان را برای افزایش قیمت نهایی محصول نهایی آماده می کنند. این امر باعث گران شدن تجهیزات و خودروها می شود و در نتیجه خریداران مجبور به پرداخت هزینه بیشتری می شوند. علاوه بر این، به دلیل افزایش تقریبا اجتناب ناپذیر قیمت این محصولات، تمایل کمتری به خرید محصولات جدید خواهند داشت.

افزایش قیمت تراشه های سامسونگ

افزایش قیمت تراشه های سامسونگ

لازم به ذکر است که در دوران بحران و کمبود تراشه های جهانی و همچنین مشکلات ناشی از ویروس کرونا، قیمت تمام شده محصولات سامسونگ برای مدت طولانی ثابت مانده است. بر خلاف TSMCتا همین اواخر، این غول کره ای قیمت محصولات خود را افزایش نداده بود. اما افزایش اجتناب‌ناپذیر هزینه‌های مواد، شیوع جدید COVID-19 و وضعیت ناپایدار بازار در نهایت آنها را مجبور کرد در قیمت‌های تولید نیمه‌رسانا تجدیدنظر کنند.

نظر شما در مورد افزایش قیمت تراشه های ساخت سامسونگ و بر همین اساس افزایش قیمت انواع محصولات الکترونیکی چیست؟