• خانه
  • اخبار
  • افزایش بازدید از محتوای گمراه کننده در فیس بوک به دلیل خطاهای ناشناخته

افزایش بازدید از محتوای گمراه کننده در فیس بوک به دلیل خطاهای ناشناخته

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
افزایش بازدید از محتوای گمراه کننده در فیس بوک به دلیل خطاهای ناشناخته

یک باگ ناشناخته باعث شده است که محتوای گمراه کننده و خطرناک در فیس بوک در شش ماه گذشته ترافیک را افزایش دهد. حتی علت اصلی این نقص فیس بوک نیز ناشناخته بود.

در 6 ماه گذشته یک باگ ناشناخته در فیس بوک الگوریتم رتبه بندی اخبار این شبکه اجتماعی را نقض کرده است. در نتیجه این باگ این اطلاعات مضر وارد فید خبری کاربران شده و موجی از این اطلاعات را در اختیار آنها قرار می دهد.

فیس بوک هنوز علت اصلی این خطا را شناسایی نکرده است، اما به نظر می رسد که این خطا به دلیل نقص در سیستم رتبه بندی ایجاد شده است. جالب اینجاست که فیسبوک در چند ماه اخیر از این موضوع اطلاعی نداشته و این باگ توانسته بازدید از بخش اخبار را مختل کند. با تاثیرگذاری بر الگوریتم فید خبری فیسبوک، اطلاعات گمراه کننده و محتوای مضر در رتبه بالاتری نمایش داده می شود. در حالی که در پاییز سال گذشته بازدید از این اطلاعات حدود 30 درصد افزایش داشته است.

علاوه بر این، برنامه خبری در فیس بوک به دلیل بارگیری نمی تواند به درستی محتوای دارای محتوای خشونت آمیز، برهنه یا مرتبط با روسیه را رتبه بندی کند. مهندسان فیس بوک با درک چنین مشکلی، آن را در زمره باگ های خطرناک قرار دادند. با این حال، از آنجایی که علت این خطا شناسایی نشده است، تا 11 مارس 2022 اصلاح نشد. این نشان دهنده پیچیدگی الگوریتم رتبه بندی فیس بوک است.