• خانه
  • اخبار
  • افراد مسنی که به طور منظم ورزش می کنند مغز قوی تری دارند

افراد مسنی که به طور منظم ورزش می کنند مغز قوی تری دارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
افراد مسنی که به طور منظم ورزش می کنند مغز قوی تری دارند

محققان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی دریافتند که ورزش منظم باعث تقویت مغز در افراد مسن می شود.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، به نظر می رسد ورزش منظم می تواند ذهن افراد مسن را تقویت کند. نتایج یک مطالعه اخیر توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که ورزش منظم در نهایت عملکرد شناختی و اجرایی مغز را بهبود می بخشد.

زینکا زلاتار، یکی از محققان این مطالعه گفت: «هنوز مشخص نیست که آیا این فعالیت‌های روزانه می‌توانند تأثیر طولانی‌مدتی داشته باشند یا خیر». اما در این مطالعه مطالعاتی در مورد فعالیت بدنی و تاثیر آن بر بهبود بلندمدت سلامت مغز انجام شد. در این آزمایش 90 نفر از 50 تا 74 سال علاوه بر شرکت در ورزش های گروهی از شتاب سنج استفاده کردند. در همین حال، مشخص شده است که بین ورزش و عملکرد شناختی ارتباط مستقیمی وجود دارد. بنابراین این افراد در روزهایی که به طور منظم ورزش می کردند، عملکرد شناختی آنها افزایش می یافت و در روزهای دیگر این عملکرد کاهش می یافت.

این رابطه بین ورزش و عملکرد شناختی حتی در سایر عوامل مانند وضعیت بیماری، تحصیلات، سن و جنسیت تفاوتی ندارد. دکتر راین مور پیشنهاد می کند که این فرآیند ممکن است در افرادی که از نظر عملکردی مستقل هستند و فعالیت های تحریک کننده شناختی بیشتری انجام می دهند، کمتر موثر باشد.