منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اطلاعات به سرقت رفته از شرکت های بزرگ فناوری برای اخاذی از زنان استفاده می شود

اطلاعات به سرقت رفته از شرکت های بزرگ فناوری برای اخاذی از زنان استفاده می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اطلاعات به سرقت رفته از شرکت های بزرگ فناوری برای اخاذی از زنان استفاده می شود

به نظر می رسد که برخی از سودها برای اخاذی جنسی از زنان پس از سرقت اطلاعات از شرکت های بزرگ فناوری استفاده می شود.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، اخیرا گزارش هایی در Gizmodo و Bloomberg منتشر شده است که نشان می دهد برخی مجرمان و برندگان به برخی اطلاعات حساس کاربران در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، متا، اسنپ یا از طریق اپل، آلفابت و دیسکورد دسترسی دارند. آنها برای اخاذی این اطلاعات با هک کردن حساب های قربانیان و جمع آوری داده هایی مانند نام، ایمیل IP و حتی آدرس فیزیکی انجام می شود.

به نظر می رسد چنین اقداماتی بخشی از یک جنایت سایبری جدید باشد که در آن هکرها از احضاریه های جعلی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد سیستم های پلیس هک شده استفاده می کنند. آنها این حساب های ایمیل را در دارک وب ایجاد می کنند و برای مشتریان ارسال می کنند. بر اساس منابع مختلف، داده های اصلی توسط هکرها به دست آمده و برای هک کردن حساب های قربانیان استفاده شده است. حتی برای ترویج انتشار محتوای جنسی یا اشکال مختلف آزار و اذیت آنلاین توسط قربانیان استفاده خواهد شد. در برخی موارد برخی از این سودها بر قربانیان خود فشار می آورد تا علاوه بر اخاذی، نام یکی از مجرمان سایبری را بر روی دستان خود حک کنند و عکس های آنها را منتشر کنند.

گزارش های بلومبرگ نشان می دهد که برخی از این عوامل نوجوانانی هستند که در ایالات متحده زندگی می کنند. بسیاری از شرکت‌های فناوری، مانند Discord، قبل از انتشار، تمام درخواست‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات را بررسی می‌کنند تا از دریافت آن‌ها مطمئن شوند.