• خانه
  • اخبار
  • اصلاح قوز بینی با رینوپلاستی یا رینوپلاستی

اصلاح قوز بینی با رینوپلاستی یا رینوپلاستی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اصلاح قوز بینی با رینوپلاستی یا رینوپلاستی

شایع ترین علت جراحی بینی برداشتن قوز بینی است. قوز بینی تا حد زیادی ظاهر فرد را تعیین می کند و به خصوص وقتی از نیم رخ به آن نگاه می کنید، تغییرات بسیار محسوس است. برداشتن قوز بینی تنها گزینه برای درمان طولانی مدت است و معمولاً به دلایل زیبایی انجام می شود.

زبری بینی چیست؟

ناهنجاری بینی را برآمدگی در بینی می گویند. نوک بینی معمولاً پایین است و قوز مشخصه در نوک بینی است. اغلب علائمی ایجاد نمی کند، بنابراین فقط یک مشکل زیبایی شناختی است، اما زبری بینی می تواند با نوک بینی بیش از حد بلند یا کج همراه باشد. همچنین ممکن است سوراخ های بینی بیرون زده و سوراخ های بینی بسیار کوچک وجود داشته باشد. در صورتی که تنفس طبیعی بینی با این شرایط محدود شود که علاوه بر مشکل زیبایی، مشکل درمانی نیز ایجاد می کند. بینی قوزدار را باید از قوزهای کاذب تشخیص داد که از نظر بصری به راحتی با قوزهای واقعی اشتباه گرفته می شوند. قوز کاذب در اثر فرو بردن همزمان ریشه بینی و فرو بردن نوک بینی ایجاد می شود.

مزایای اصلاح ناهموار بینی

  • ترمیم عملکردهای تنفسی یا بینی
  • بدون جای زخم یا خیلی نامحسوس
  • بهبود اعتماد به نفس و کیفیت زندگی

چگونه می توان زبری بینی را اصلاح کرد؟

هدف از اصلاح زبری بینی، برداشتن استخوان یا غضروف اضافی است که باعث برآمدگی بینی شده است. برجستگی بینی می تواند از نظر شدت متفاوت باشد. استخوان بازو می تواند قسمت های فوقانی و استخوانی بینی و همچنین قسمت تحتانی غضروف را تحت تاثیر قرار دهد. جراح باید بر اساس نسبت به اصلاح نوک و برداشتن قوز بینی در biotinclinic.ir با رینوپلاستی یا رینوپلاستی تصمیم بگیرد. ممکن است لازم باشد نوک بینی خود را کوتاه یا دراز کنید تا نتیجه مناسب بگیرید.

رینوپلاستی در جراحی بینی اصلاح می شود. در لبه اصلاح واقعی، ساختار بینی برای ارزیابی استحکام غضروف، ضخامت پوست و همچنین شکل و عملکرد آن بررسی می‌شود. این یافته روش جراحی را که باید انتخاب شود مشخص می کند. همچنین لازم است قوز واقعی و قوز کاذب را که باید متفاوت درمان شود و روش جراحی انتخاب شده تشخیص داد.

نوع بیهوشی

این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. علاوه بر این، بینی به صورت موضعی بی حس می شود و برای کاهش خونریزی و درد بعد از عمل، داروهای منقبض کننده عروق تزریق می شود. اگر برای اصلاح فقط نیاز به برداشتن قوز بدون بلند کردن نوک بینی باشد، اغلب از روش بسته استفاده می شود. ابتدا سقف غضروف بینی باز شده و از طریق یک برش بلند می شود. سپس قوز با یک اسکنه برداشته می شود

رفع قوز بینی با رینوپلاستی

اصلاح نوک بینی با کمک تکنیک های رینوپلاستی بهتر انجام می شود. در اصل روش مشابه روش بسته است با این تفاوت که در مخاط هر سوراخ بینی برشی ایجاد می شود و ناحیه پوستی حفره بینی بریده می شود. از این روش می توان برای اصلاح سوراخ های بینی نیز استفاده کرد. پس از انجام کلیه اقدامات اصلاحی، برش ها با بخیه بخیه می شوند.

در جراحی بینی، تجربه جراح در یافتن روش مناسب بسیار مهم است. بعد از جراحی بینی یک اسپلینت بینی برای فیکس شدن گذاشته می شود که بعد از حدود یک هفته می توان آن را برداشت. در بیشتر موارد، پس از برداشتن اسپلینت، بیمار باید بتواند به سر کار خود بازگردد. با این حال، شما باید حدود چهار هفته بدون ورزش باشید.

اصلاح قوز بینی با تزریق ژل

با تزریق اسید هیالورونیک می توان آن را پنهان کرد نه با برداشتن قوز. مزیت روش این است که نیازی به جراحی ندارد و همچنین خطر عوارض کمتری دارد. با این حال، فقط قوزهای کمی برجسته را می توان به این روش درمان کرد. ژل هیالورونیک به گونه ای وارد بینی می شود که نواحی فرورفته را بپوشاند و با ارتفاع قوز تنظیم شود. لازم است بدانید که بیمار باید کمی بزرگ شدن بینی را در نیمرخ بپذیرد.

اسید هیالورونیک در معرض فرآیندهای تجزیه خود بدن است، یعنی اثر آن پس از یک دوره زمانی مشخص از بین می رود. بنابراین، تزریق اصلاح بینی یک راه حل دائمی نیست یا نیاز به تجدید منظم دارد.

مزایای اصلاح زبری بینی با رینوپلاستی چیست؟

بینی زبر می تواند موقعیت بسیار برجسته ای روی صورت بگیرد و دیگر از نظر روانی برای برخی از مبتلایان قابل قبول نیست. اصلاح زیبایی قوز با رینوپلاستی باعث ایجاد بینی صاف در نیمرخ می شود که هماهنگی بیشتری با تصویر کلی ایجاد می کند.

اگر جراحی بینی به دلایل پزشکی به درستی انجام شود، ترمیم عملکرد بینی علاوه بر جنبه های زیبایی نقش مهمی دارد. اگر تعادل خوبی بین جنبه های فیزیولوژیکی و زیبایی وجود داشته باشد، می توان هدف عمل را محقق شده دانست.

بلافاصله پس از جراحی بینی تورم و کبودی شدید بینی ایجاد می شود که می تواند به پلک ها نیز سرایت کند. این یک پدیده طبیعی است و چیزی در مورد نتیجه عمل نمی گوید. شکل جدید بینی تنها 2 تا 3 ماه پس از جراحی قابل ارزیابی است.

خطرات اصلاح زبری بینی چیست؟

رینوپلاستی، به خصوص جراحی بینی خشن، یک عمل بسیار پیچیده است که در آن می توان خطر عفونت و خونریزی ثانویه را از طریق تمرین حرفه ای و استانداردهای بهداشتی به حداقل رساند. با این حال، اگر چنین عوارض جانبی رخ دهد، می توان آنها را به خوبی با دارو درمان کرد. علاوه بر این، نمی توان رد کرد که تنفس بینی یا توانایی بویایی ممکن است به دلیل خطاهای جراحی مختل شود. عواقب احتمالی جراحی بینی، اختلالات حسی یا از دست دادن ثبات است. اصلاح بیش از حد می تواند منجر به آسیب به بینی شود. این وضعیت به وضوح نشان می دهد که انتخاب یک جراح با تجربه برای یک نتیجه جراحی موفقیت آمیز چقدر مهم است.

چگونه کلینیک مناسب را پیدا کنیم؟

رینوپلاستی یکی از سخت ترین عمل ها در جراحی پلاستیک و زیبایی است. این امر مستلزم دانش فنی زیادی از سوی پزشک معالج است، چه بینی نیاز به اصلاح پزشکی داشته باشد یا صرفاً با درک زیبایی شناختی بیمار تنظیم شود. مخصوصاً هنگام برداشتن قوز بینی، اصلاح بیش از حد یا نتایج نامتقارن خیلی سریع اتفاق می افتد، به همین دلیل است که اجرای صحیح توسط جراح مجرب بسیار مهم است. در بهترین حالت، پزشکی انتخاب می شود که متخصص جراحی بینی باشد و بتواند به طور جامع روند بیمار و همچنین تمامی احتمالات و مشکلات احتمالی را توضیح دهد.

هزینه اصلاح زبری بینی چقدر است؟

متأسفانه، هزینه آن را نمی توان از قبل تعیین کرد، زیرا احتقان بینی و بنابراین میزان اصلاح بینی مورد نیاز از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. علاوه بر این، هزینه پزشک و دارو می تواند متفاوت باشد. بنابراین، قیمت فقط پس از اولین مشاوره پزشکی قابل تعیین است.