اصلاح قوانین کانادا برای سفرهای فضایی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اصلاح قوانین کانادا برای سفرهای فضایی

کانادا قوانینی را برای فضانوردان برای جلوگیری از جرائم سفر فضایی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، قوانین کانادا در سه بخش بیگانه، زمان بازگشت و زمان فضا تدوین می شود. این کشور در حال اصلاح قوانین کیفری خود برای جلوگیری از جرایم فضایی است. مهمترین هدف آن نظارت بر جرایم ارتکابی در طول ماه خواهد بود.

پروژه آرتمیس ناسا در سال 2025 افراد را به ماه می فرستد و سیاره را کاوش می کند. به همین دلیل مقامات کانادایی در نظر دارند با تدوین برنامه های مشابه از تمامی جرایم در طول ماه جلوگیری کنند. اصلاحیه ای در قانون جزایی کانادا روز پنجشنبه اعلام شد که طی آن فضانوردان کانادایی به دلیل ارتکاب جرم در هنگام سفر از زمین، بازگشت به زمین یا در مدار محاکمه خواهند شد.

این قوانین مانند حضور خدمه فضایی در خاک کانادا است و باید در فضا رعایت شود. به این ترتیب این فضانوردان بهترین رفتار را در فضا و پرواز فضایی خواهند داشت. نمونه هایی از جنایات ماه عبارتند از ریختن زباله بر روی سطح آن، پنهان کردن یک قطعه سنگ از سطح سیاره و آسیب رساندن به بافت آن. رفتار فضانوردان قبلا در قوانین کیفری این کشور مورد توجه قرار گرفته است. اصلاحیه پیشنهادی تخلفات بازدید ماهانه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. هنوز بیانیه ای در مورد حضور یک فضانورد کانادایی در ماموریت آرتمیس صادر نشده است، اما این کشور قوانین سختگیرانه ای دارد.