• خانه
  • اخبار
  • اشعه ایکس می تواند هویت نژادی فرد را با استفاده از اشعه ایکس آشکار کند

اشعه ایکس می تواند هویت نژادی فرد را با استفاده از اشعه ایکس آشکار کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اشعه ایکس می تواند هویت نژادی فرد را با استفاده از اشعه ایکس آشکار کند

برخی از محققان سلامت در ایالات متحده از هوش مصنوعی برای تشخیص نژادها از طریق اشعه ایکس استفاده کرده اند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، یک تیم بین المللی از محققان سعی کرده اند با استفاده از هوش مصنوعی از اشعه ایکس برای شناسایی هویت های نژادی استفاده کنند. آنها از صدها هزار اشعه ایکس برای آموزش فناوری هوش مصنوعی استفاده کردند. محققان در مقاله ای نوشتند: «هدف اصلی این مطالعه ارزیابی توانایی هوش مصنوعی برای شناسایی هویت نژادی بیمار با استفاده از تصویربرداری پزشکی بود. این مطالعه نشان داد که با کمک آموزش عمیق و هوش مصنوعی می توان از تصاویر اشعه ایکس برای تشخیص افراد استفاده کرد.

هوش مصنوعی می تواند الگوها را با تقلید از تفکر انسان با استفاده از داده ها تشخیص دهد. دقت این سیستم در حدود 90 درصد موارد به خوبی عمل می کند. به طور کلی با آموزش هوش مصنوعی می توان از تصاویر اشعه ایکس افراد برای شناسایی نژاد آنها استفاده کرد. اما این پیش آگهی نباید ناخواسته باعث سوگیری شود.

توانایی بالای سیستم یادگیری عمیق برای شناسایی نژاد از روی تصاویر، دانشمندان را شگفت زده کرد. با وجود ورودی های محدود یا مشابه، هوش مصنوعی به طور معجزه آسایی نژاد افراد را شناسایی کرده است. به نظر می رسد برخی اطلاعات در مورد این سیستم از طریق رنگدانه پوست به دست می آید که هنوز در علم شناخته شده نیست. البته برخی از دانشمندان پیشنهاد می کنند که این سیستم ممکن است تصمیمات نژادپرستانه یا جنسی بگیرد که در آینده با مشکلاتی مواجه شود.