• خانه
  • اخبار
  • اشتراک گذاری آمازون: آنچه که کارمندان و سرمایه گذاران باید بدانند در اینجا آمده است

اشتراک گذاری آمازون: آنچه که کارمندان و سرمایه گذاران باید بدانند در اینجا آمده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اشتراک گذاری آمازون: آنچه که کارمندان و سرمایه گذاران باید بدانند در اینجا آمده است

اشتراک گذاری آمازون: آنچه که کارمندان و سرمایه گذاران باید بدانند در اینجا آمده است
مقر آمازون سیاتل. (عکس از brooztechnology)

یادداشت سردبیر: این پست مهمان توسط لارس فیلیپس، مشاور مالی Avier Wealth Advisors در سیاتل نوشته شده است. سلب مسئولیت در زیر

آمازون بعدازظهر سه‌شنبه با اعلام تقسیم 20 به 1 سهم آینده و بازخرید 10 میلیارد دلاری سهام که باعث جهش 5.41 درصدی سهام در روز چهارشنبه شد، خبرساز شد. بنابراین این در نهایت چه معنایی برای کارمندان و سرمایه گذاران آمازون دارد؟

تقسیم سهام

هنگامی که تقسیم 20 به 1 آمازون در ماه ژوئن انجام شود، سهامداران شاهد افزایش 20 برابری سهم خود خواهند بود، در حالی که قیمت سهم 20 برابر کاهش خواهد یافت. تقسیم سهام به تنهایی هیچ ارزشی ایجاد نمی کند. مثل بریدن پیتزا به تکه های اضافی است. داشتن 10 سهم آمازون با قیمت 2900 دلار در هر سهم دقیقاً مشابه داشتن 200 سهم آمازون به قیمت 145 دلار در هر سهم است.

بازخرید سهام

آمازون شرکتی با ارزش 1.49 تریلیون دلار است. بازخرید 10 میلیارد دلاری سهام مشابه با خرید 0.67 درصد از شرکت آمازون است که به نوبه خود درست ارزش هر سهم باقی مانده را کمی بیشتر می کند. بازخرید سهام به روشی محبوب‌تر برای شرکت‌ها تبدیل شده است تا ارزش سهامداران را به روش مالیاتی بهینه بازگردانند (در مقایسه با پرداخت سود سهام، که یک رویداد مشمول مالیات در حساب‌های سرمایه‌گذاری مشمول مالیات است.) در مقایسه، اپل حدود 85.5 میلیارد دلار برای خرید مجدد سهام هزینه کرد. و تنها 14.5 میلیارد دلار سود سهام در سال مالی 2021 پرداخت کرد. در سه سال گذشته، خرید مایکروسافت از سود سهام نیز پیشی گرفته است.

سرمایه گذاران خرد

سرمایه گذاران خرد تمایل دارند که قیمت سهام قابل کنترل تر را دوست داشته باشند. حتی با افزایش دسترسی به معاملات سهام کوچک، برای یک سرمایه گذار متوسط ​​راحت تر است که 145 دلار برای هر سهم در آمازون خرج کند تا 2900 دلار برای هر سهم.

بررسی حقوق برای ارائه به کارکنان آمازون

اکثر کارمندان آمازون در ماه آوریل عملکرد و غرامت را بررسی خواهند کرد، و اگرچه آمازون اخیراً حداکثر حقوق پایه خود را به 350000 دلار افزایش داده است، سهام محدود (RSUs / کمک های سهام) همچنان نقش مهمی در بسته کلی غرامت بازی می کند. کارکنان آمازون. اگر قیمت سهام آمازون بالا بماند، همه با هم برابرند، این یعنی کارمندان میتوانست برای رسیدن به کل اهداف غرامت، سهام کمی کمتر دریافت کنید.

غرامت هدفمند

قیمت پایین تر سهم، تمرکز آمازون را به طور خاص بر پاداش کارکنان آسان تر می کند. به عنوان یک مثال ساده، اگر آمازون می خواست به یک کارمند 7500 دلار RSU ارائه دهد، دستیابی به این امر با قیمت سهم 3000 دلار در هر سهم (دو در مقابل سه سهم) دشوار بود. با قیمت سهم 150 دلار برای هر سهم، هدف گذاری 7500 دلار بسیار آسان تر است (50 سهم).

افشا: Avier Wealth Advisors به ​​آمازون وابسته نیست. اگرچه Avier با مشتریان خود در مورد مزایای آنها برای کارمندان آمازون ارتباط برقرار می کند و از مزایای آمازون مطلع می شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که اطلاعاتی که ما ارائه می دهیم دقیق باشد. به کارمندان آمازون توصیه می شود در صورت داشتن سوال در مورد مزایای خاص کارمندان خود با کارفرمای خود تماس بگیرند.