• خانه
  • اخبار
  • اسپین آف جدید AI2 4 میلیون دلار به ارمغان می آورد تا آلارم های ICU را خاموش کند و بیمارستان را به مکانی ساکت تر تبدیل کند.

اسپین آف جدید AI2 4 میلیون دلار به ارمغان می آورد تا آلارم های ICU را خاموش کند و بیمارستان را به مکانی ساکت تر تبدیل کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسپین آف جدید AI2 4 میلیون دلار به ارمغان می آورد تا آلارم های ICU را خاموش کند و بیمارستان را به مکانی ساکت تر تبدیل کند.

اسپین آف جدید AI2 4 میلیون دلار به ارمغان می آورد تا آلارم های ICU را خاموش کند و بیمارستان را به مکانی ساکت تر تبدیل کند.
داشبورد CalmWave. (تصویر از CalmWave)

یک استارت آپ جدید از موسسه آلن برای انکوباتور هوش مصنوعی (AI2) 4 میلیون دلار برای کاهش آلارم های دستگاه های متصل به بیماران در بخش مراقبت های ویژه جمع آوری کرده است.

CalmWave طی پنج ماه از مرحله اولیه به سرمایه گذاری رسید، سریع ترین شرکتی که از AI2 Incubator سیاتل خارج شد. انکوباتور به همراه Tau Ventures، Seachange Ventures، Hike Ventures و بنیانگذاران PagerDuty در دور سرمایه گذاری اولیه شرکت کردند. Bonfire Ventures دور تأمین مالی را رهبری کرد.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران CalmWave Ofir Ronen همه چیز را در مورد آلارم های غیر ضروری می داند.

این کارآفرین سریال، Event Enrichment HQ، یک استارت‌آپ در سیاتل را تأسیس کرد که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به رویدادهای مرتبط با فناوری اطلاعات پاسخ دهند. در سال 2015، این استارت آپ توسط غول قابلیت اطمینان خدمات PagerDuty خریداری شد، جایی که رونن روی سیستمی کار می کرد که به کاهش هشدارها و خستگی کارگران هشدار کمک می کرد.

رونن در سال 2020 پیجر دیتی را برای یک تعطیلی دو ساله ترک کرد و مدتی را در ملک خود در شرق واشنگتن گذراند. او همچنین در جستجو و نجات داوطلب شد و در آنجا با پزشکانی ملاقات کرد که به او در مورد مشکل خستگی هشدار در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی گفتند.

اسپین آف جدید AI2 4 میلیون دلار به ارمغان می آورد تا آلارم های ICU را خاموش کند و بیمارستان را به مکانی ساکت تر تبدیل کند.
مدیر عامل CalmWave، افیر رونن. (عکس از جو سالانت)

رونن به brooztechnology گفت: «من شروع به کندوکاو در بسیاری از مقالات دانشگاهی کردم و فهمیدم که این یک مشکل بزرگ است. “پس می خواستم درستش کنم.”

به گفته محققان، 85 تا 99 درصد آلارم‌های دستگاه‌های مختلف از ماسک‌های تنفسی گرفته تا پمپ‌های تزریق، نادرست یا از نظر بالینی بی‌اهمیت هستند. یک مطالعه نشان داد که پاسخ دادن به آلارم‌ها 35 درصد از زمان حضور پرستار در ICU را می‌گیرد و می‌تواند در هر شیفت در معرض 1000 آلارم قرار گیرد. این به فرسودگی شغلی پرستار کمک می کند و حتی ممکن است به آسیب یا مرگ بیمار کمک کند.

رفع خستگی هشدار نیز برای رونن شخصی است. پدرشوهرش که اخیراً درگذشت، پیامی را در بخش مراقبت‌های ویژه با صدای بیپ‌های مداوم در پس‌زمینه برای او ضبط کرد و خاطرنشان کرد که او پس از یک عمل جراحی بزرگ با این همه سروصدا برای استراحت مشکل دارد.

رونن گفت: «کدام صنعت دیگری می‌تواند وضعیت موجود این همه بد صدایی باورنکردنی را حفظ کند؟» این فقط تأثیر منفی چشمگیری بر پزشکان، بیماران و مراقبان دارد و این خوب نیست.»

Ronen تجربه عمیق کارآفرینی را به CalmWave می آورد. او یکی از بنیانگذاران InterNAP Network Services در سیاتل بود که اتصالات اینترنت پرسرعت را ارائه می‌کرد و ۱۹۰ میلیون دلار در IPO آن در سال ۱۹۹۹ جمع‌آوری کرد. او بعداً دو شرکت بیودیزل را تأسیس کرد و قبل از تأسیس ستاد غنی‌سازی رویداد، سمت‌های رهبری در شرکت‌های نرم‌افزار و IT در سیاتل داشت.

پس از استراحت، رونن در AI2 کارآفرین شد و در آنجا با دیوید گارنر، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی CalmWave آشنا شد. گارنر بیش از 20 سال در موقعیت های رهبری فروش و مهندسی در شرکت های مراقبت های بهداشتی از جمله فیلیپس بهداشت و درمان، وراتون و شبکه پروانه ای خدمت کرده است.

رونن همچنین اعضای کلیدی تیم سلامت عملیاتی را از Event Enrichment HQ و PagerDuty استخدام کرد.

رونن گفت: “از یکی از سرمایه گذاران شنیدم که گفت: “Ophir، تو می دانی که برای حل این مشکل در آزمایشگاه پرورش یافته ای.”

یک بخش مراقبت های ویژه آرام

CalmWave داده‌ها را از دستگاه‌های متصل به هر بیمار جمع‌آوری می‌کند و راه‌های مختلفی برای تجسم آن ارائه می‌کند. کاربران می توانند نماهای فردی بیمار، نماهای خلاصه همه بیماران در یک بخش، حوادث هشدار و موارد دیگر را ببینند.

این سیستم می تواند آستانه های سفارشی برای فیزیولوژی هر بیمار ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر بیمار سیگاری است و میزان اشباع اکسیژن پایه پایینی دارد، ممکن است توصیه کند آستانه زنگ پالس اکسی متر پایین تری تنظیم کنید. این سیستم از هوش مصنوعی برای ارزیابی داده‌های بیمار، یادگیری از وضعیت فیزیولوژیکی آنها و ارائه پیشنهادهایی برای آستانه هشدار استفاده می‌کند.

CalmWave خود دستگاه‌ها یا آلارم‌ها را کنترل نمی‌کند، اما هدف آن ارائه داده‌های شفاف به کاربران است تا بتوانند اساس پیشنهادات را درک کنند. رابط آن همچنین دستورالعمل های واضحی را در مورد نحوه تغییر تنظیمات به کارکنان مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. ما در حال ترکیب حجم عظیمی از داده‌ها هستیم و به آن‌ها نشان می‌دهیم، “اینگونه است که به این توصیه رسیدیم.” و در اینجا نحوه اعمال آن آمده است.» رونن گفت.

این سیستم ارزیابی جامعی از وضعیت هر بیمار و بستری برای تنظیم بار کاری کارکنان بر اساس نیازهای بیمار و قدرت هشدار ارائه می‌کند. CalmWave در حال حاضر در حال استخدام شرکای مراقبت های بهداشتی است.

رایانه ها می توانند داده های زیادی را به طور همزمان از سیستم های هشدار پردازش کنند. رونن گفت: «اما به عنوان یک پزشک، اگر به ردیف‌ها و ردیف‌هایی از آلارم‌ها نگاه می‌کنید که در هم تنیده شده‌اند و سعی می‌کنید بفهمید چه چیزی مهم‌تر است، انجام این کار واقعاً سخت است. و این همان مشکلی است که در IT سازمانی داشتیم.

در نهایت، هدف این شرکت کاهش مثبت کاذب بدون منفی کاذب و افزایش ماندگاری کارکنان مراقبت های بهداشتی با کاهش خستگی هشدار است.

رونن گفت: “ایده این است که تمام این ناهنجاری ها را حذف کنیم، آلارم های فعال را افزایش دهیم، و سپس از دریافت همه آن داده ها برای ایجاد قابلیت عملیاتی بیمارستان ها استفاده کنیم، جایی که مدیران اکنون می توانند حجم کار پرستاران و پزشکان ما را بهتر درک کنند. ” CalmWave در حال حاضر در حال استخدام شرکای مراقبت های بهداشتی است.

همانطور که این شرکت داده‌های شناسایی نشده را در چندین سیستم مراقبت بهداشتی دریافت و پردازش می‌کند، رونن انتظار دارد که توانایی پیش‌بینی نتایج بیمار را نیز به عهده بگیرد. همچنین به ایجاد شفافیت در فرآیندهای خود و پرهیز از اشتباهات فاجعه بار چشم دوخته است.

مهندسی شبکه رونن به او یاد داده است که از شکست محافظت کند. رونن گفت: “ما هسته پلتفرم خود را با در نظر گرفتن این فرآیند فکری می سازیم.”

CalmWave اکنون شش کارمند با پیمانکاران و مشاوران اضافی دارد. این شرکت قصد دارد استعدادهای بیشتری را برای دفتر هیبریدی از راه دور و حضوری خود در نزدیکی پارک گاز سیاتل استخدام کند.