• خانه
  • اخبار
  • اسپیس ایکس اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی را پرتاب کرد

اسپیس ایکس اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی را پرتاب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسپیس ایکس اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی را پرتاب کرد

کره جنوبی قصد دارد اولین ماهواره جاسوسی خود را در سال 2023 پرتاب کند. اسپیس ایکس نیز مسئولیت پرتاب این ماهواره را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، خطر درگیری با کره شمالی، کره جنوبی را بر آن داشته تا خود را برای رهبری در دفاع از منطقه آماده کند. به همین دلیل کشور سعی کرده زیرساخت های اطلاعاتی خود را ایجاد کند.

به گفته مقامات سئول، این کشور در سال 2023 اولین ماهواره جاسوسی محلی خود را با استفاده از موشک فالکون 9 پرتاب خواهد کرد. طی این پرتاب، 5 ماهواره جاسوسی تا سال 2025 در مدار قرار خواهند گرفت. موسسه تحقیقات هوافضای دولتی کره جنوبی و آژانس توسعه دفاع این کشور قراردادهایی را با اسپیس ایکس امضا کرد تا از موشک فالکون 9 برای حمل ماهواره 800 کیلوگرمی این کشور استفاده کند و تا سال 2025 پرتاب های بیشتری نیز داشته باشد.

ساخت ماهواره های جاسوسی در کره جنوبی در سال 2017 در قالب یک پروژه 470 میلیون دلاری به نام پروژه 425 آغاز شد که هدف آن بهبود قابلیت های اطلاعاتی این کشور و کاهش وابستگی آن به اطلاعات کشورهایی مانند ایالات متحده است. از این رو این کشور قصد دارد ماهواره های نظامی خود را به مدار زمین بفرستد. اولین ماهواره نظامی این کشور با نام Anasis-II با استفاده از موشک فالکون 9 به فضا پرتاب شد.دستیابی و بهره برداری از این ماهواره ها به سیستم دفاعی کره جنوبی کمک می کند تا تحرکات کره شمالی را رصد کند.