• خانه
  • اخبار
  • اسپر 21 درصد از نیروی کار خود را به دلیل “محیط تجاری غیرقابل پیش بینی در سال 2023” کاهش می دهد.

اسپر 21 درصد از نیروی کار خود را به دلیل “محیط تجاری غیرقابل پیش بینی در سال 2023” کاهش می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسپر 21 درصد از نیروی کار خود را به دلیل "محیط تجاری غیرقابل پیش بینی در سال 2023" کاهش می دهد.

اسپر 21 درصد از نیروی کار خود را به دلیل "محیط تجاری غیرقابل پیش بینی در سال 2023" کاهش می دهد.
یادو گوپالان (سمت چپ) و شیو ساندار از بنیانگذاران اسپر. (عکس از اسپر)

استارت آپ سیاتل اسپر برای دومین بار در هفت ماه گذشته کارمندان خود را اخراج کرد و در آخرین دور اخراج، 21 درصد از نیروی کار خود را از دست داد.

بر اساس بیانیه ای که با brooztechnology به اشتراک گذاشته شده، اخراج ها بخشی از “تجدید ساختار شرکت” است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: با وجود رشد قوی مشتری و درآمد در سال 2022، ما احساس کردیم که لازم است کارایی هزینه عملیاتی شرکت را با توجه به محیط تجاری غیرقابل پیش بینی در سال 2023 بهینه کنیم.

اسپر در ماه ژوئن 12 درصد از کارکنان خود را کاهش داد.

این استارت آپ یک پلت فرم DevOps را برای مشتریانی که ناوگان دستگاه های اندرویدی متعلق به شرکت را مدیریت می کنند، راه اندازی می کند.

طبق گفته لینکدین، اسپر حدود 260 کارمند دارد و زمانی که در اکتبر 2021 60 میلیون دلار سری C جمع آوری کرد، 150 نفر را استخدام کرده بود.

اخراج ها همچنان به صنعت فناوری ضربه می زند در میان یک محیط اقتصادی نامطمئن. آمازون در این ماه تایید کرد که 18000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج کرده است. نیروی فروش 10 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد که بر Tableau مستقر در سیاتل تأثیر می گذارد. در حالی که استارت آپ های سیاتل مانند Rad Power Bikes، OfferUp، Flyhomes و دیگران نیز کوچک شده اند.

Esper که در سال 2018 توسط یادو گوپالان و شیو ساندار کهنه‌کار مایکروسافت تأسیس شد، به شرکت‌ها کمک می‌کند دستگاه‌های مورد استفاده در صنایعی مانند مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی، خرده‌فروشی، رستوران‌ها و غیره را توسعه، استقرار و پشتیبانی کنند. ایده این است که نرم افزار مدیریت سنتی دستگاه تلفن همراه (MDM) را با قابلیت های DevOps مدرن تقویت کنیم.

Insight Partners دور سری C Esper را رهبری کرد، که مدت کوتاهی پس از جمع‌آوری 30 میلیون دلاری سری B در ماه مه 2021 توسط شرکت انجام شد. سایر حامیان عبارتند از Scale Ventures، Madrona Venture Group و Root Ventures. مجموع بودجه تا به امروز 100 میلیون دلار است.