• خانه
  • اخبار
  • اسنپدراگون 8 نسل 2 و اگزینوس 2300 ممکن است کمتر از همیشه خوشبین باشند!

اسنپدراگون 8 نسل 2 و اگزینوس 2300 ممکن است کمتر از همیشه خوشبین باشند!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسنپدراگون 8 نسل 2 و اگزینوس 2300 ممکن است کمتر از همیشه خوشبین باشند!

افشای جدید اولین نگاهی به ویژگی های عملکرد چیپست های پرچمدار نسل بعدی مانند نسل دوم اسنپدراگون 8، اگزینوس 2300 و ابعاد 10000. 2200 ارائه می دهد. حداقل خبرچین مربوطه به این موضوع اشاره می کند.

نسل اول اسنپدراگون 8، اگزینوس 2200 و تا حدی مدیاتک دیمنشن 9000 به دلیل عملکرد ضعیف مورد انتقاد قرار گرفتند. این به دلیل هسته های جدید ARM است، زیرا Cortex X2 نسبت به نسل قبلی خود، Cortex X1 کارایی کمتری دارد. بدیهی است که Cortex X3 بهتر از این نخواهد بود و حتی بیشتر از سال های گذشته گلوی سازندگان تراشه را می فشارد.

نسل دوم اسنپدراگون 8 و اگزینوس 2300 نیز مشکلات عملکردی خواهند داشت

هسته X3 نسبت به هسته X2 کارایی کمتری دارد

طبق گزارش های تایوان، Cortex X3 حتی از Cortex X2 کارایی کمتری دارد. گفته می شود که Cortex X3 عملکرد کمی بهتر از Cortex X2 ارائه می دهد. اما در 3.0 گیگاهرتز یا بالاتر، 10 درصد کارایی کمتری خواهد داشت. از سوی دیگر، در حالی که عملکرد CPU خام پیشگام نخواهد بود. گفته می شود عملکرد هوش مصنوعی در مقایسه با Cortex X2 تا 100٪ افزایش یافته است.

این پست نکات بیشتری را ارائه می دهد. به عنوان مثال، این اعداد بر اساس نسل بعدی نودهای سامسونگ و TSMC هستند. همچنین ادعا شده است که کوالکام در حال کار بر روی بازگشت به هسته های داخلی بزرگ خود است که در چیپست هایی مانند اسنپدراگون 855 و اسنپدراگون 865 یافت می شود. ادعا می شود که بازگشت به وضعیت پایدار قبلی نزدیک به سال 2024 نخواهد بود. این بدان معناست که فرض بر این است که کوالکام نسل 4 اسنپدراگون 8 می تواند مشکلات را به طور کامل حل کند. از سوی دیگر، مدیاتک به دلیل هزینه های توسعه مرتبط، هیچ برنامه ای برای تغییر هسته ها ندارد. به نقل از منبعاگرچه این گزارش چیزی در مورد سامسونگ نمی گوید، اما این شرکت کره ای اخیرا تیم خود را از سری Mongoose در سال 2019 منحل کرده است. بنابراین، بازگشت به هسته های داخلی محتمل به نظر نمی رسد.

به نظر می رسد که روزهای سیاه صنعت تراشه، به خصوص در بالاترین سطح آن اسنپدراگون 8 نسل 2 و Exynos 2300 به این زودی ها تمام نمی شود. در هر صورت ممکن است این شایعه درست باشد. در این صورت نظر شما چیست؟