• خانه
  • اخبار
  • اسناد دادگاه: CommerceIQ برای خرید دارایی های Ideoclick در سیاتل در حالی که آژانس های آمازون با بازار سختی روبرو هستند

اسناد دادگاه: CommerceIQ برای خرید دارایی های Ideoclick در سیاتل در حالی که آژانس های آمازون با بازار سختی روبرو هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسناد دادگاه: CommerceIQ برای خرید دارایی های Ideoclick در سیاتل در حالی که آژانس های آمازون با بازار سختی روبرو هستند

اسناد دادگاه: CommerceIQ برای خرید دارایی های Ideoclick در سیاتل در حالی که آژانس های آمازون با بازار سختی روبرو هستند
(تصویر از طریق brooztechnology)

طبق اسناد دادگاه بررسی شده توسط brooztechnology، CommerceIQ، یک شرکت تجارت الکترونیک دره سیلیکون که به خرده فروشان کمک می کند تا فروش آنلاین آمازون و والمارت را افزایش دهند، قرار است دارایی هایی را از استارت آپ Ideoclick سیاتل به دست آورد.

Ideoclick، یک شرکت 13 ساله که خدمات تجارت الکترونیکی را نیز ارائه می دهد، هفته گذشته وارد بخش دریافتی شد.

این سفارش اغلب توسط شرکت هایی استفاده می شود که مشکلات مالی را تجربه می کنند. هنگامی که یک شرکت تحت مدیریت قرار می گیرد، یک امین به طور قانونی برای نظارت بر دارایی ها و عملیات تجاری آن منصوب می شود.

آن معتمد، نقطه عطف، دوشنبه سند جدیدی را در دادگاه عالی King County ارائه کرد که در آن طرحی را برای CommerceIQ برای پرداخت 475000 دلار برای به دست آوردن لیست مشتریان از Ideoclick، در میان دارایی‌های دیگر، تشریح کرد.

یک جلسه استماع برای تأیید این معامله در 10 نوامبر برنامه ریزی شده است، که به CommerceIQ اجازه می دهد تا 59 کارمند Ideoclick را حفظ کند و تا 30 نوامبر خدمات مشتریان را ارائه دهد.

یکی از سخنگویان CommerceIQ در بیانیه ای به brooztechnology گفت: “CommerceIQ برای خرید دارایی های خاص Ideoclick قراردادی منعقد کرده است که به ارائه تداوم خدمات به مشتریان Ideoclick و حفظ اشتغال برخی از کارکنان Ideoclick کمک می کند.” CommerceIQ متعهد است که سطح خدمات مورد انتظار را برای مشتریان Ideoclick فراهم کند و هر گونه اختلال را با ورود به این فصل مهم کاهش دهد. مشتریان همچنین اکنون از قابلیت های توسعه یافته پلتفرم مدیریت خرده فروشی الکترونیکی CommerceIQ بهره خواهند برد.

آخرین پرونده دادگاه جزئیات آخر هفته دراماتیک گذشته برای Ideoclick را نشان می دهد.

دادگاه در 27 اکتبر نقطه عطف را به عنوان گیرنده منصوب کرد. طبق اسناد دادگاه، این شرکت تصمیم گرفت که Ideoclick باید بیشتر فعالیت های خود را در 31 اکتبر متوقف کند، عمدتاً به دلیل نگرانی در مورد حقوق و دستمزد.

پرونده های دادگاه نشان می دهد که شرکت تا 21 اکتبر حدود 5 میلیون دلار پول نقد داشته است.

چندین کارمند هفته گذشته به لینکدین رفتند و اعلام کردند که این شرکت در 31 اکتبر تعطیل می شود.

اما پس از آن در 28 اکتبر، CommerceIQ با Ideoclick تماس گرفت و بر اساس اسناد دادگاه به خرید لیست مشتریان ابراز علاقه کرد.

دو طرف دیگر برای به دست آوردن دارایی های Ideoclick ابراز علاقه کردند، اما گیرنده در نهایت با CommerceIQ قراردادی منعقد کرد. این شرکت با پرداخت 475000 دلار برای لیست مشتریان Ideoclick و حقوق دریافت پرداخت به شرکت برای خدمات ارائه شده در یا پس از 1 نوامبر موافقت کرد. این پول به Ideoclick کمک می کند تا عملیات خود را برای یک ماه حفظ کند و مشتریان را به CommerceIQ منتقل کند.

این قرارداد به CommerceIQ اجازه می دهد تا با کارمندان Ideoclick برای استخدام احتمالی با CommerceIQ مصاحبه کند.

مشخص نیست که چرا Ideoclick وارد شدن به بخش گیرنده را انتخاب کرد. ما با بنجامین وینترز، مدیر عامل Ideoclick تماس گرفته‌ایم تا درباره آخرین پرونده‌ها نظر بدهیم. اگر پاسخی شنیدیم، به‌روزرسانی می‌کنیم.

اسناد دادگاه: CommerceIQ برای خرید دارایی های Ideoclick در سیاتل در حالی که آژانس های آمازون با بازار سختی روبرو هستند
تام فرفی (سمت چپ) و جاستین لی. (عکس Replenium/Ideoclic)

وینترز در سال 2018 پس از اینکه آژانس او ​​توسط Ideoclick خریداری شد، به این شرکت پیوست. او در اوایل سال جاری به دنبال کناره‌گیری جاستین لی، یکی از بنیان‌گذاران و رهبر قدیمی، که اکنون ریاست شرکت خدمات تجارت الکترونیک دیگری به نام Workflow Labs را بر عهده دارد، به‌عنوان مدیرعامل شرکت کرد.

لی در سال 2009 Ideoclick را با تام فرفی که به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت می کرد، تأسیس کرد. Furfee همچنین مدیر عامل شرکت Replenium است، یک شرکت خرده‌فروشی که هنوز در حال فعالیت است. لی و فرفی قبلاً در آمازون کار می کردند.

طبق گزارش PitchBook، Ideoclick تا به امروز 13 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، از جمله یک دور 7 میلیون دلاری در سال 2019.

این شرکت در اوایل سال جاری 40 کارمند یا یک سوم نیروی کار خود را اخراج کرد.

ناظران صنعتی که با آنها صحبت کردیم، Ideoclick را در موقعیت دشواری در بازار رقابتی آژانس‌های تجارت الکترونیکی گیر کرده‌اند – بسیار کوچک برای رقابت با بازیگران بزرگ، اما بسیار بزرگ‌تر از آن‌که به راحتی خریداری شوند.

همچنین مشکلات زنجیره تامین و مشکلات موجودی وجود دارد که تامین کنندگان آمازون، شرکت هایی که محصولات را به آمازون ارسال می کنند، با آن مواجه هستند. این بالاتر از کاهش تقاضای مصرف کننده است که آمازون هفته گذشته در گزارش درآمد خود به آن اشاره کرد، که بخشی از آن ناشی از تورم است.

جیسون بویس، مدیرعامل Avenue7Media، آژانسی که با خرده‌فروشان شخص ثالث در آمازون کار می‌کند، گفت: «سال بسیار سختی برای فروشندگان آمازون و آژانس‌هایی مانند Ideoclick که از آنها حمایت می‌کنند، بوده است.

CommerceIQ که در سال 2012 تأسیس شد، در اوایل سال جاری 115 میلیون دلار سری D جمع آوری کرد و ارزش شرکت را بیش از 1 میلیارد دلار ارزیابی کرد. سرمایه گذاران عبارتند از SoftBank، Insight Partners و Madrona Venture Group مستقر در سیاتل، که اخیراً با گورو هاریهاران مدیر عامل CommerceIQ در پادکست خود مصاحبه کرده است.

CommerceIQ به بیش از 2200 برند مصرف کننده کمک می کند تا در 450 خرده فروش جهانی در 41 کشور به فروش آنلاین بپردازند. مشتریان عبارتند از Nestle، Colgate و Whirlpool.

Ideoclick یکی از چندین استارت آپ در منطقه سیاتل است که بسیاری از آنها توسط کارمندان سابق آمازون راه اندازی شده اند و هدف آن کمک به خرده فروشان آنلاین است که در آمازون و دیگر پلتفرم های اصلی فروش می کنند. این گروه شامل Stackline و SoundCommerce است. موارد دیگری مانند InsightLeap، Downstream و Gradient در سال‌های اخیر خریداری شده‌اند.