• خانه
  • اخبار
  • اسم من رجی است… «رهبر سابق نینتندو برای کتاب جدیدش و آینده بازی‌ها

اسم من رجی است… «رهبر سابق نینتندو برای کتاب جدیدش و آینده بازی‌ها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اسم من رجی است... «رهبر سابق نینتندو برای کتاب جدیدش و آینده بازی‌ها

اسم من رجی است... «رهبر سابق نینتندو برای کتاب جدیدش و آینده بازی‌ها
Reggie Phils-Aime، رئیس سابق نینتندو آمریکا و مدیر ارشد عملیات، نویسنده کتاب جدید Destroying the Game: From the Bronx to Top of Nintendo است. (عکس از Stacy Sanner.)

یکی از به یاد ماندنی ترین خطوط دو دهه اخیر در بازی های ویدیویی نه توسط یک شخصیت در یک بازی، بلکه توسط یک کارگردان اجرایی روی صحنه ارائه شد.

“اسم من رجی است. رجی فیلز-آیمی که در سخنرانی نینتندو در کنفرانس E3 2004 در لس آنجلس صحبت می‌کرد، گفت: من می‌خواهم به خودم لگد بزنم و نام بیاورم – و ما آماده بازی هستیم.

این خط نشان دهنده نگرش جدیدی از نینتندو است، بیانیه ای که نشان می دهد این شرکت بازی سازی افسانه ای در نبرد خود با روسای صنعت آینده، سونی و مایکروسافت تسلیم نشده است. این نشان دهنده آغاز احیای شرکت ژاپنی و شرکت تابعه آن مستقر در ردموند، واشنگتن، نینتندو آمریکا است، که Fils-Aimé همچنان به عنوان رئیس و مدیر عملیاتی آن را رهبری خواهد کرد.

اسم من رجی است... «رهبر سابق نینتندو برای کتاب جدیدش و آینده بازی‌ها

اما واقعاً این طور نبود که این خط در ابتدا ترسیم شده بود.

داستان تغییر لحظه آخری یکی از جزئیات بسیاری از پشت صحنه است که مدیرعامل بازنشسته نینتندو آمریکا در کتاب جدیدش با عنوان «ویران کردن بازی: از برانکس تا بالای نینتندو» به اشتراک گذاشته است.

این کتاب داستان زندگی Fils-Aimé را با بینش هایی در مورد رهبری و برخی حکایات چشم نواز درباره طرفداران نینتندو و بازی های ویدیویی، از جمله جزئیات داخلی رابطه کاری او با طراح افسانه ای بازی نینتندو Shigeru Miyamoto و رئیس و مدیر عامل فقید Nintendo Satoru. Iwata ترکیب می کند.

Reggie Fils-Aimé در این قسمت از پادکست brooztechnology به ما می‌پیوندد تا در مورد حرفه‌اش، کتابش و آینده بازی‌های ویدیویی صحبت کند. او همچنین تاریخچه این خط مقدماتی اصلی، نحوه ارائه آن در ابتدا و اهمیت بیشتر تغییر ایجاد شده در آستانه رویداد را به اشتراک می گذارد.

به زیر گوش دهید و به خواندن یافته های کلیدی ادامه دهید.

این کتاب بخشی از تلاش های بزرگتر او برای اطلاع رسانی، راهنمایی و الهام بخشیدن به نسل بعدی رهبران است. رجی یک آمریکایی نسل اول، پسر مهاجران هائیتی است که در برونکس زندگی می‌کنند و اولین عضوی از خانواده‌اش است که به دانشگاه کرنل در ایالات متحده رفت، جایی که به عنوان یک حرفه‌ای در این رزیدنت تدریس کرد.

خاطرات واقعاً اولین ایده او برای کتاب نبود. در ابتدا، رجی پیشنهاد داد در مورد تمام درس‌های دنیای واقعی که مردم می‌توانند از بازی‌های ویدیویی بیاموزند، بنویسد. او این ایده را به یک سخنرانی تبدیل کرد، اما ایده بازگشت به آن برای کتاب دوم را رد نکرد.

او مدت ها قبل از اینکه برای این شرکت کار کند یک گیمر و طرفدار نینتندو بود. در حکایتی به یاد ماندنی از کتاب، زمانی که مدیرعامل پیتزا هات بود، تا صبح زود بیدار بود و بازی می کرد. افسانه زلدا: پیوندی به گذشته از Super NES، فقط شب بعد برگشت تا منظره دلسرد کننده پسرش را ببیند که آخرین رئیس را پس از برداشتن فایل ذخیره رجی شکست می دهد.

تجربه او به عنوان یک گیمر، رویکرد رجی در نینتندو را نشان داد و اعتماد او را به شرکت و بین طرفداران افزایش داد.

او گفت: “این اولین بینشی است که می خواهم به اشتراک بگذارم: هر کاری که انجام می دهید، بهتر است به آن علاقه داشته باشید.”

خط نمادین سال 2004 در ابتدا این بود: «اسم من رگی است. من طرفدار لگد زدن و نام گذاری هستم – و من هستم برای ساخت بازی.” قبل از اینکه در آخرین لحظه با تغییر ضمیر آخر به جمع شامل تر و مناسب تر حفظ شود، تقریباً حذف شد. “ما بازی می سازیم.”

Reggie برای ایجاد اعتماد با آقای Iwata و دیگر مدیران کلیدی نینتندو در ژاپن زمان می برداعتباری را که او برای ارائه استدلال های خود برای راه حل های کلیدی فروش و بازاریابی برای بازاریابی مانند Nintendo 3DS، Wii و Nintendo Switch در آمریکای شمالی استفاده می کند، ایجاد می کند. او به جزئیات در مورد استراتژی های پشت این تصمیمات در کتاب می پردازد و برخی از نکات برجسته و کلیدی را در بحث پادکست ما به اشتراک می گذارد.

با نگاهی به آینده، Reggie معتقد است که ادغام ها و ادغام هایی مانند معامله مایکروسافت برای خرید Activision Blizzard صنعت را مختل می کند، اما نه آنطور که مردم انتظار دارند.

او می‌گوید: «در نتیجه همه این ادغام‌ها، توسعه‌دهندگان ماهر به چرخش در می‌آیند… و این وضعیتی را ایجاد می‌کند که در آن استودیوهای مستقل و کوچک‌تری ایجاد می‌شوند». و اینها کسانی هستند که محتوای واقعاً گیرا ایجاد می کنند.”

او از نزدیک صنعت را به عنوان رهبر شرکت اکتساب هدف ویژه (SPAC) دنبال می کند، که به دنبال عمومی کردن شرکت در صنعت بازی و سرگرمی است.

رجی به دلیل جنبه های اجتماعی آن طرفدار واقعیت افزوده در بازی ها است، اما به دلیل عدم تعامل اجتماعی طرفدار واقعیت مجازی نیست. و او معتقد است که متاورز پتانسیل بالایی دارد، اما نه آنطور که متا، مادر فیس بوک پیش بینی کرده بود.

در پادکست های Apple، Google Podcasts، Spotify یا هر کجا که گوش می دهید، در بالا گوش دهید یا در brooztechnology مشترک شوید.

کتاب جدید Reggie Fils-Aimé با عنوان Disrupting the Game: From the Bronx to the Top of Nintendo توسط HarperCollins منتشر شده است. او را در توییتر و لینکدین دنبال کنید.