• خانه
  • اخبار
  • استیک های لطیف و سبزیجات خوشمزه: اسپین اوت Xerox PARC غذا را در دمای زیر صفر تازه نگه می دارد

استیک های لطیف و سبزیجات خوشمزه: اسپین اوت Xerox PARC غذا را در دمای زیر صفر تازه نگه می دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استیک های لطیف و سبزیجات خوشمزه: اسپین اوت Xerox PARC غذا را در دمای زیر صفر تازه نگه می دارد

استیک های لطیف و سبزیجات خوشمزه: اسپین اوت Xerox PARC غذا را در دمای زیر صفر تازه نگه می دارد
موارد EverCase. (تصاویر EverCase)

هدف یک استارت آپ جدید تغییر روش نگهداری و نگهداری مواد غذایی با استفاده از فناوری است که طعم گوشت، ماهی و محصولات را در دمای زیر صفر حفظ می کند.

«بیش از یک سوم غذایی که اکنون تولید می کنیم به سادگی هدر می رود یا به نوعی هدر می رود. پل لوینز، یکی از بنیانگذاران EverCase، که اولین بار در ماه ژوئن معرفی شد، گفت: این موضوع ارتباط زیادی با نحوه نگهداری غذا و نحوه نگهداری آن دارد.

بر اساس تحقیقات این شرکت، فناوری EverCase می‌تواند مواد غذایی را انعطاف‌پذیر نگه دارد و از تبدیل شدن آن به بلوک یخ زده در دمای 12- درجه سانتی‌گراد جلوگیری کند. جعبه های غذایی آن را می توان برای نگهداری همه چیز از ماهی کامل گرفته تا استیک و انواع توت ها و در فریزرهای استاندارد جا داد.

این استارت آپ 8 نفره ریشه در سیاتل دارد و در این شهر فعالیت می کند. لوینز و مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کریس ساموگی قبلاً به عنوان مدیر عامل شرکت Intellectual Ventures spinout Xinova بودند که به تطبیق ایده‌های مخترعان با مشتریان کمک کرد و سال گذشته تعطیل شد.

استیک های لطیف و سبزیجات خوشمزه: اسپین اوت Xerox PARC غذا را در دمای زیر صفر تازه نگه می دارد
کریس سوموگی، مدیرعامل EverCase. (عکس از EverCase)

Somogyi بعداً BlueNalu را تأسیس کرد، استارتاپی که محصولات ماهی رشد کرده در کشت سلولی را به فروش می رساند.

Somogyi همچنین نقش رئیس توسعه کسب و کار در زیرمجموعه زیراکس PARC، یک شرکت تحقیقاتی و توسعه افسانه‌ای دره سیلیکون را بر عهده گرفت که به خاطر کمک به توسعه چاپ لیزری، اترنت و رابط‌های کاربری گرافیکی شهرت دارد. از آنجا بود که ایده EverCase شروع به توسعه کرد.

Somogyi شیفته فناوری توسعه یافته توسط Soojin Jun، استاد دانشگاه هاوایی و یکی از بنیانگذاران EverCase بود. آزمایشگاه فرآوری مواد غذایی جون روش‌های حفظ مواد غذایی را با استفاده از خنک‌سازی فوق‌العاده مطالعه می‌کند.

وقتی غذا یخ می زند، کریستال های یخ به ساختار سلولی آسیب می رسانند. به همین دلیل استیک منجمد طعمی شبیه استیک یخ زده دارد. همچنین به همین دلیل است که مایع پس از یخ زدایی از آن خارج می شود.

ژوئن روشی را برای جلوگیری از تشکیل کریستال های یخ آب موجود در مواد غذایی در دمای پایین ابداع کرد. دستگاه او میدان های الکتریکی و مغناطیسی را روی غذا اعمال می کند تا بتواند در هنگام سرد شدن در برابر تشکیل یخ مقاومت کند.

محققان سال‌هاست که آزمایش‌هایی انجام می‌دهند که نشان می‌دهد میدان‌های الکتریکی می‌توانند بر تشکیل یخ تأثیر بگذارند. دلیل این اثر به طور کامل شناخته نشده است، اگرچه مولکول های آب در یک انتها بار مثبت و در طرف دیگر بار منفی دارند و بنابراین به میدان های الکتریکی پاسخ می دهند. همچنین مطالعات نشان داده است که میدان های مغناطیسی به طور مرموزی بر تشکیل یخ در غذا نیز تأثیر دارند.

ویل کانترل، استاد فیزیک در میشیگان تک که تشکیل یخ در جو را مطالعه می کند، می گوید: «این یک منطقه واقعاً فعال تحقیقاتی است.

فناوری Jun به PARC معرفی شد که بودجه اولیه را فراهم کرد و مالکیت معنوی بیشتری را جذب کرد. لوینز گفت که این تیم اکنون می تواند از میدان های الکتریکی و مغناطیسی برای خنک کردن غذا تا دمای پایین تر از سایر سیستم ها استفاده کند. آنها همچنین بر محدودیت قبلی این فناوری غلبه کردند که لازم بود الکترودها در تماس فیزیکی با غذا باشند.

“رویکردهایی وجود دارد که از میدان های الکتریکی خالص با انرژی بسیار بالا استفاده می کنند. ما ترجیح می‌دهیم رویکردهای کم‌مصرف و با ایمنی بالا و همچنین انعطاف‌پذیری با فرمت و سهولت انتقال در گره‌های زنجیره سرد داشته باشیم.

Somogyi گفت که از استارتاپ های دیگری که بر روی فناوری مشابه متمرکز شده اند آگاه نیست، اگرچه وی خاطرنشان کرد که شرکت های بزرگی مانند Daikin و Siemens در تبرید سنتی دخیل هستند.

Cantrell گفت که آوردن چنین فناوری به مقیاس صنعتی چالش های بیشتری را به همراه دارد. قدرت میدان های الکترومغناطیسی با فاصله گرفتن از منبع کاهش می یابد. او گفت، اما ساخت آن به طور بالقوه بسیار سودآور است. او گفت: “شما می توانید عمر مفید را افزایش دهید و می توانید دامنه تحویل خود را افزایش دهید.” مواد فاسدشدنی مانند انواع توت ها نیز ممکن است فراتر از فصل عادی خود در دسترس باشند.

پس از آزمایش بیش از 20 نمونه اولیه، EverCase یک سیستم آماده برای عرضه به بازار دارد. مطالعات این شرکت نشان می دهد که قوطی های آنها می توانند از تشکیل کریستال های یخ در مواد غذایی در دمای بین 4- تا 12- درجه سانتی گراد جلوگیری کنند.

تیم EverCase در حال حاضر در حال توسعه سیستم های سفارشی برای مشتریان اولیه است. پایگاه مشتریان بالقوه شامل تولید کنندگان و ارسال کنندگان مواد غذایی است.

لوینز گفت: “ما از تمام مزایای انجماد با حفظ کیفیت و بافت برخورداریم.” او گفت: «این امر زنجیره تأمین سرما را مختل خواهد کرد.» او گفت که این شرکت همچنین می تواند به ضایعات مواد غذایی نفوذ کند.

لوینز که در سیدنی استرالیا مستقر است، اضافه کرد: علاوه بر این، این سیستم پتانسیل سازگاری با بافت ها یا اندام ها را دارد.

شارلوت گیمن، مدیر اجرایی سابق مایکروسافت و مدیر برکشایر هاتاوی، یکی از اعضای هیئت مشاوران EverCase در سیاتل است. این شرکت همچنین در استرالیا و اسپانیا فعالیت دارد و در حال تولید سری A است.