• خانه
  • اخبار
  • استیو جابز قصد دارد نسل اول آیفون اپل را بدون درگاه سیم کارت عرضه کند

استیو جابز قصد دارد نسل اول آیفون اپل را بدون درگاه سیم کارت عرضه کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استیو جابز قصد دارد نسل اول آیفون اپل را بدون درگاه سیم کارت عرضه کند

گمانه زنی ها و شایعاتی مبنی بر اینکه اپل قصد دارد a آیفون بدون پورت سیم کارت فیزیکی حدس زدن. اکنون در مصاحبه ای جدید با تونی فادل، رئیس سابق بخش آی پاد، به نظر می رسد که استیو جابز حدود یک دهه و نیم پیش در فکر ارائه یک آیفون بدون درگاه سیم کارت بوده است.

استیو جابز در تلاش است که درگاه سیم کارت را در نسل اول آیفون نصب نکند

اخیراً فادل در یک رویداد ویژه در موزه تاریخ کامپیوتر شرکت کرد تا کتاب جدید خود را بسازد: راهنمای ارتدکس برای ساختن چیزها ارزش ساخت توسط روزنامه نگاری به نام جوآنا استرن در طول این مکالمه، فادل فاش کرد که استیو جابز قصد دارد آیفون یک دستگاه یکپارچه باشد که از اسلات سیم کارت استفاده نمی کند.

به نظر می‌رسد جابز به جای تکیه بر فناوری تلفن همراه GSM بیشتر به استفاده از CDMA برای اتصال آیفون‌ها به دکل‌های تلفن همراه و اشاره به استفاده نوپای Verizon از فناوری که به تلفن‌های پشتیبانی اجازه می‌دهد مستقیماً به شبکه اپراتور متصل شوند، علاقه داشته است.

فادل گفت که باید داده‌های بازار جابز را نشان دهد تا مدیر اجرایی سابق اپل را متقاعد کند که پذیرش CDMA بسیار کم است و نمی‌توان آن را گزینه مناسبی برای آیفون در نظر گرفت.

در واقع، اپل سرانجام آیفون را بدون سیم کارت معرفی کرد، اما در اواسط چرخه عرضه سالانه آیفون در ژانویه 2011، زمانی که برای اولین بار نسخه CDMA آیفون 4 Verizon را معرفی کرد. با این حال، پورت سیم کارت آیفون 4S با CDMA بازگشته است، اما این اسلات توسط Verizon پشتیبانی نمی شود.

استیو جابز در تلاش است که درگاه سیم کارت را در نسل اول آیفون نصب نکند

استیو جابز در تلاش است که درگاه سیم کارت را در نسل اول آیفون نصب نکند

اواخر سال گذشته، وب‌سایت برزیلی Blog do iPhone ادعا کرد که مدل‌های آینده اپل آیفون 15 پرو ممکن است حداقل در برخی کشورها و مناطق دارای اسلات سیم کارت فیزیکی نباشند.

مدت کوتاهی پس از انتشار این خبر، یک سند به ظاهر قانونی از یک روزنامه نگار ناشناس به دست آمد که نشان می داد اپل به اپراتورهای بزرگ ایالات متحده توصیه کرده است تا برای عرضه تلفن های هوشمند eSIM در سپتامبر 2022 آماده شوند.

با توجه به مهلت مورد انتظار در سپتامبر 2022، اپل ممکن است به جای برخی از مدل های اصلی آیفون 15، اسلات سیم کارت فیزیکی برخی از مدل های آیفون 14 را حذف کند. اما در حال حاضر هیچ چیز قطعی نیست.

یکی از معایب این کار این است که قابلیت های eSIM در همه کشورها در دسترس نیست. بنابراین، آیفون‌هایی که در برخی مناطق فروخته می‌شوند باید همچنان به ارائه پورت‌های نانو سیم‌کارت ادامه دهند. در کشورهایی که آیفون بدون سیم کارت در دسترس است، ممکن است اختیاری باشد و کاربران همچنان می توانند نسخه با سیم کارت فیزیکی را انتخاب کنند. در حال حاضر بیش از 60 کشور از eSIM پشتیبانی می کنند و همچنین فهرستی از آن کشورها وجود دارد وب سایت اپل وجود دارد.

اگر اپل از برنامه معمول خود پیروی کند، انتظار می رود این شرکت از خانواده آیفون 14 در رویدادی که احتمالاً در ماه سپتامبر برگزار می شود، رونمایی کند.

در نهایت، نظر شما درباره تفکر و تلاش استیو جابز برای ارائه طراحی یکپارچه آیفون بدون استفاده از اسلات فیزیکی سیم کارت چیست؟