منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • استیو بالمر برای خریدهای اصلی مایکروسافت گزارشی ارائه می دهد و میراث خود را به عنوان مدیر عامل بررسی می کند.

استیو بالمر برای خریدهای اصلی مایکروسافت گزارشی ارائه می دهد و میراث خود را به عنوان مدیر عامل بررسی می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استیو بالمر برای خریدهای اصلی مایکروسافت گزارشی ارائه می دهد و میراث خود را به عنوان مدیر عامل بررسی می کند.

استیو بالمر برای خریدهای اصلی مایکروسافت گزارشی ارائه می دهد و میراث خود را به عنوان مدیر عامل بررسی می کند.
استیو بالمر، هشت سال پس از بازنشستگی به عنوان مدیرعامل، بزرگترین سهامدار مایکروسافت است. (فایل brooztechnology / Dan Delong)

سال 2022 است و تجارت ابری مایکروسافت قرار است نیمی از کل درآمد آن شود. سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در ایکس‌باکس و بازی‌های ویدیویی طی دو دهه، مایکروسافت را وادار کرده است تا شرط‌بندی بزرگ‌تری روی متاورس ببندد، همانطور که قرارداد ۶۸.۷ میلیارد دلاری برای خرید Activision Blizzard، بزرگترین معامله در تاریخ خود، نشان می‌دهد.

هشت سال پس از کناره گیری او از سمت مدیرعاملی مایکروسافت، آیا زمان آن رسیده است که میراث استیو بالمر را دوباره ارزیابی کنیم؟ من این سوال را از خود بالمر در جریان ضبط اخیر پادکست brooztechnology پرسیدم.

برای روشن بودن، این موضوع اصلی بحث ما نبود، که عمدتاً بر روی ابتکار عمل داده‌های شهروندان غیرانتفاعی بالمر، USAFacts متمرکز بود. و اولین چیزی که بالمر گفت این بود که فکر نمی کرد به هر حال برگشتن به عقب آنقدر مفید باشد.

اما همانطور که ما در مورد اهمیت تحقیق و توسعه و اختراع طولانی مدت برای اقتصاد ایالات متحده صحبت کردیم، به نظر من ارزش تجدید نظر در سرمایه گذاری مایکروسافت در دوران تصدی او را دارد، با توجه به همه چیزهایی که در این مدت توسعه یافته است.

البته بالمر در مورد میراث خود بی طرف نیست. این موضوع با ادامه وضعیت او به عنوان بزرگترین سهامدار فردی در شرکت پیچیده تر می شود. او همچنان وفادار مایکروسافت است، به تماس‌های تیم‌ها و سرفیس معتاد است و به سرعت از جانشین خود، ساتیا نادلا، به‌عنوان مدیر اجرایی مایکروسافت تمجید می‌کند.

اما در واقع، او یک ارزیابی صریح از وضعیت، از جمله اقدامات اشتباه خود ارائه کرد.

از ساعت 6:47 بعد از ظهر به موارد بالا گوش دهید و به خواندن نکات برجسته برای وضوح و طولانی بودن ادامه دهید.

سوال: شما هنگام خروج با کارشناسان مشکل داشتید زیرا مردم به قیمت سهام نگاه می کردند. … آیا زمان آن رسیده است که مورخان فنی به عقب برگردند و میراث خود را به عنوان مدیر عامل مایکروسافت بررسی کنند، وقتی به آنچه که مایکروسافت اکنون در ابر در متاورس انجام می دهد نگاه می کنید؟

بالمر: مورخان مورخ هستند. من نمی دانم چگونه به گذشته نگاه کنم که انگار خیلی مفید هستم. من، احساس خوبی دارم. و این تمام چیزی است که برای من مهم است. بنابراین آنچه برای دیگران مهم است برای دیگران نیز مهم است.

من احساس بسیار خوبی دارم و مایکروسافت را در موقعیت مالی قوی با افراد خارق العاده قرار می دهم، با یک تجارت ابری که اکنون در حال رونق است. خیلی ها دلشان برای ابر تنگ شده است. IBM آن را از دست داد. اوراکل آن را از دست داد. Veritas آن را از دست داد. بسیاری از مردم انتقال به ابر را از دست دادند. می توانستیم بهتر عمل کنیم. اما من احساس خوبی دارم که آن را در جای خود رها کنم، چه کسب و کار Office یا Azure.

من همچنین فکر می‌کنم که ساتیا کار فوق‌العاده‌ای انجام داد و شرکت را به سطح بعدی رساند.

آیا کارهایی وجود دارد که کاش به گونه ای دیگر انجام می دادیم؟ البته کارهایی هم هست که کاش جور دیگری انجام می دادیم. آیا چیزهایی هست که ساتیا بدون شک به آنها نگاه می کند و می گوید: ای کاش آنها را طور دیگری انجام می دادم؟ البته چنین مواردی وجود خواهد داشت. پس، می دانید، دنیا این گونه است. هیچ کس هرگز هزار نفر را نخواهد زد. و احساس خیلی خوبی دارم و اگر کسی چیز خوبی نوشته باشد، خوب است. حالم را بهتر نمی کند. واقعا احساس خوبی دارم

س: افرادی که به این گوش می دهند (از من می پرسند) “چرا این شخص به نوکیا و aQuantive اشاره نمی کند؟”

بالمر: بله، aQuantive خرید بدی بود و من موفق شدم. خوب اسکایپ خرید خوبی بود. اما به نوعی شرکت نمی تواند آن را تحمل کند. نسبت به خرید احساس خوبی دارم. و من نمی دانم چرا زوم موقعیت زوم را دارد. اسکایپ باید این موقعیت را به ارث می برد. من احساس نمی کنم این ساعت من نیست. خرید بسیار خوبی بود.

نوکیا چیزی در این بین است. من به درخواست هیئت مدیره مان این خرید را انجام دادم، زیرا از قبل تصمیم گرفته بودم که قبول شوم. و شرکت تصمیم گرفت هیچ کاری با آن انجام ندهد. و این ممکن است تماس درستی بوده باشد. من شک ندارم، اما این فراخوان بعدی (مدیر عامل) بود. حالا احتمالاً هیئت مدیره باید این انتقال را بهتر مدیریت می کرد. می دانید، داستان کاملاً متفاوت است.

اما برخی از آنها را منفجر کردم. قطعا. برخی هستند که فکر می کنم شما می دانید که نسل بعدی می تواند بهتر عمل کند، و برخی هستند، چه کسی می داند؟

آنها چندین دستاورد خوب داشته اند. وقتی لینکدین را خریدند، فکر کردم خیلی خرج کرده اند و پسر، آیا در این مورد احمق به نظر می رسم. به ساتیا می گویم، بله، خوشحالم، این یک دستاورد فوق العاده بود. آنها کار مزخرف کامل انجام نداده اند. در واقع، من هیچ مزخرفی را که آنها انجام داده اند، نمی دانم. این بدان معنا نیست که آنها برخی از آنها را انجام نداده اند، زیرا خریدهای زیادی وجود دارد که من روی آنها تمرکز نمی کنم. دیروز شخصی به من در مورد خریدی به مبلغ 400 میلیون یا 500 میلیون دلار به من گفت. من حتی در مورد آن نمی دانستم. و من کمی به شرکت توجه می کنم.

بنابراین این یک دنیای کاملاً متفاوت است. در حال حاضر، من فکر می کنم که آنها کار بزرگی با آن انجام می دهند. به نظر من خرید اکتیویژن ایده خوبی است. ما چندین بار دیدیمش و بالاخره به نظر من با قیمت مناسبی گرفتیم. من می‌دانم که آنها هنوز باید از طریق تأییدیه‌های نظارتی بگذرند، اما LinkedIn به عنوان یک خرید بزرگ معامله خوبی بود. این باید معامله خوبی باشد. بنابراین من فکر می کنم که آنها کار بزرگی انجام می دهند.

موضوع میراث بالمر همچنین در بحث ماه نوامبر ما با رابی باخ، که تجارت بازی مایکروسافت را به عنوان مدیر عامل ایکس باکس و رئیس بخش سرگرمی و بازی بالمر اداره می کرد، مطرح شد.

“استیو از شرط بندی های بزرگ نمی ترسید. ایکس باکس بدون استیو وجود ندارد. شکی نیست، “باخ گفت.” من هفت سال برای استیو کار کردم و این هفت سال بهترین سال حرفه ای من بود و چیزهای زیادی از او یاد گرفتم و فکر می کنم او به عنوان مدیرعامل از نظر پایه دست کم گرفته می شود. برای شرکت گذاشته شده است.

باخ با این حال افزود: «کاری که در دوران تصدی وی انجام نشد، بازنگری در فرهنگ مایکروسافت بود. این اولین کاری است که ساتیا انجام داد. و ساتیا این ثروت شگفت‌انگیز را داشت که می‌توانست از بنیاد استراتژیک استیو و فرصتی که واقعاً با تغییرات فرهنگی که باید ایجاد می‌شد کنار بیاید، استفاده کند و انتخاب‌های خوبی انجام داد.

کل مصاحبه با باخ را اینجا بشنوید و بیشتر از بحث بزرگتر بالمر را اینجا بخوانید.