• خانه
  • اخبار
  • استفاده از eSIM در اندروید 13 تسریع خواهد شد

استفاده از eSIM در اندروید 13 تسریع خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استفاده از eSIM در اندروید 13 تسریع خواهد شد

سال‌هاست که درباره سیم‌کارت‌های مجازی یا eSIM صحبت می‌شود، اما واقعیت این است که این روند تا کنون کند بوده است. با این حال به نظر می رسد استفاده از eSIM در اندروید 13 تسریع شود. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

استفاده از eSIM در اندروید 13; برنامه گوگل برای این کار چیه؟!

به نظر می رسد اندروید 13 به پایان دنیای سیم کارت ها سرعت می بخشد. با آپدیت بعدی اندروید، گوگل بالاخره به گوشی های هوشمند اندرویدی اجازه استفاده از یک کارت را می دهد eSIM اتصال یکپارچه به دو شبکه مختلف. این نوآوری باید سرعت آزادسازی کشوهای سیم کارت را افزایش دهد.

چند ماه مانده به انتشار نسخه نهایی، اندروید 13 همچنان تمام اسرار خود را فاش می کند. با تجزیه و تحلیل کدهای آخرین نسخه بتا برای توسعه دهندگان، متخصص اندروید، Michal Rahman از وبلاگ Esper، ویژگی جدیدی را کشف کرده است که احتمالاً می تواند به گوگل اجازه دهد تا حذف سیم کارت در تلفن های هوشمند را سرعت بخشد.

هر آنچه که باید در مورد سیم کارت های eSIM بدانید!

به گفته وی، گوگل راهی برای بهبود عملکرد eSIM پیدا کرده است، زیرا این فناوری نوید جایگزینی سیم کارت های فیزیکی را می دهد. برای کسانی که نمی دانند، eSIM می تواند اسلات سیم کارت سنتی محبوب را حذف کند. این نوآوری به سازندگان اجازه می دهد تا در هنگام طراحی دستگاه های خود در فضا صرفه جویی کنند.

eSIM که در حال حاضر در چندین گوشی هوشمند موجود در بازار استفاده می شود، در حال تلاش برای تثبیت خود در بخش موبایل است. در مقایسه با سیم کارت های سنتی، eSIM از معایب متعددی رنج می برد. به عنوان مثال، فناوری سیم کارت یکپارچه اجازه اتصال همزمان به دو اپراتور مختلف را نمی دهد. مهمتر از همه، eSIM با عملکرد دو سیم کارت سازگار نیست. برای اتصال به دو اپراتور مختلف باید دو سیم کارت را با هم ترکیب کنید که نیاز به فضای زیادی دارد.

نسخه بعدی اندروید چگونه از شر سیم کارت فیزیکی خلاص می شود و به eSIM تغییر می کند؟

استفاده از eSIM در اندروید 13

به گفته میکل رحمان، تیم های گوگل با توسعه چندین حساب فعال شده موفق شده اند این محدودیت ها را دور بزنند. این پروفایل‌های مختلف امکان فعال‌سازی چند سیم‌کارت را در یک eSIM فراهم می‌کند و به این ترتیب امکان اتصال به بسته‌های مختلف ارائه‌شده توسط اپراتورهای مختلف مخابراتی از طریق یک سیم‌کارت وجود خواهد داشت.

میکال رحمان همچنین توضیح داد که eSIM می تواند همزمان به دو اپراتور مختلف متصل شود و برای کار با هر دو سیم کارت به دو سیم کارت یا سیم کارت معمولی به علاوه سیم کارت نانو نیاز ندارد.

آیفون 13 اپل از دو سیم کارت پشتیبانی می کند!

مطابق با GizChinaگوگل ظاهراً این فناوری را در سال 2020 ثبت کرده است. پس از ماه ها توسعه، سرانجام این شرکت آمریکایی آماده است تا راه حل خود را به تلفن های هوشمند اندروید 13 اضافه کند. در واقع، “اشاره های زیادی به این فناوری در AOSP وجود دارد. نسخه منتشر شده اندروید به خوبی وجود چنین قابلیتی را نشان می دهد. گوگل نیز در چند ماه گذشته این راه حل را روی دستگاه های پیکسل خود آزمایش کرده است.

به خاطر داشته باشید که اپل اکنون باید آیفون 13 به شما امکان می دهد از دو سیم کارت الکترونیکی برای دو یا چند اپراتور تلفن همراه استفاده کنید. در این شرایط گفته می شود که اپل قطعا در سال های آینده قصد دارد کشو سیم کارت را کنار بگذارد. با اضافه شدن این قابلیت به اندروید 13 به نظر می رسد که عمر سیم کارت های سنتی خیلی زود به پایان برسد. نظر شما در مورد این چیست؟!