• خانه
  • اخبار
  • استفاده از خواص مغناطیس در ساخت کامپیوترهای ارزانتر و قدرتمندتر

استفاده از خواص مغناطیس در ساخت کامپیوترهای ارزانتر و قدرتمندتر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استفاده از خواص مغناطیس در ساخت کامپیوترهای ارزانتر و قدرتمندتر

محققان بر این باورند که با استفاده از خواص جدید آهنربا، می توان به جای الکترون از آهنربا استفاده کرد و کامپیوترها را قدرتمندتر و ارزان تر کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، پردازش اطلاعات در رایانه های مدرن به کمک الکترون ها انجام می شود. اما در حال حاضر این روش محدودیت هایی دارد. محققان دانشگاه کپنهاگ در تلاش هستند تا در مطالعه جدید خود از آهنربا به جای الکترون برای توسعه رایانه استفاده کنند.

پروفسور کیم لفمن، یکی از محققان، می گوید: «کامپیوتر با ارسال الکتریسیته با استفاده از یک ریزتراشه کار می کند. با وجود مقدار کم الکتریسیته، فعالیت کامپیوتر و انتقال داده ها باعث گرم شدن تراشه ها می شود. بنابراین با افزایش قطعات کامپیوتر، این گرما نیز افزایش می یابد که در نهایت به یک محدودیت تبدیل می شود. این نشان می دهد که ریزتراشه های کوچک نیز محدود خواهند بود. اما اگر از آهنربا استفاده کنید، می توان بر این محدودیت غلبه کرد.

به گفته لفمن، آزمایش این فرآیند مستلزم دسترسی به منابع نوترونی است. از سوی دیگر، نوترون ها به دلیل کمبود بار الکتریکی می توانند به میدان های مغناطیسی واکنش نشان دهند. از سوی دیگر، منابع نوترونی ابزارهای علمی در مقیاس بزرگ هستند که تنها 20 مورد از آنها در جهان وجود دارد. این تیم تحقیقاتی قصد دارد تحقیقات خود را در ایالات متحده و همچنین در لوند سوئد در زمینه مغناطیس کامل کند. علاوه بر بهبود زمان پرتو، از یک منبع بسیار قدرتمند برای بهبود کیفیت نتایج استفاده می شود. به گفته Lefman، با وجود کامپیوترهای مبتنی بر کوانتوم، ما همچنان در آینده به کامپیوترهای معمولی نیاز خواهیم داشت و جایگزینی آنها با کامپیوترهای مغناطیسی ممکن است گزینه بهتری باشد.