• خانه
  • اخبار
  • استعفای مدیر بخش یادگیری ماشین اپل به دلیل بازگشت شخصی به کار

استعفای مدیر بخش یادگیری ماشین اپل به دلیل بازگشت شخصی به کار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استعفای مدیر بخش یادگیری ماشین اپل به دلیل بازگشت شخصی به کار

اپل در رابطه با اعلام اخیر خود مبنی بر بازگشت حضوری به محل کار، انتقادات زیادی از سوی کارمندان دریافت کرده است. تعدادی از گزارش ها حاکی از آن است که برخی از کارمندان اپل را به دلیل سیاست های این شرکت ترک کرده اند و شغل جدیدی را انتخاب کرده اند که می تواند از راه دور انجام شود. یکی از معروف ترین این افراد از طریق گزارش می دهد زوئی شیفر ارسال شده توسط Ian Goodfellow، مدیر یادگیری ماشین اپل، که اخیراً به دلیل سیاست بازگشت شخصی خود از این شرکت استعفا داده است.

مدیر یادگیری ماشین اپل استعفا داد

در سال 2019، اپل Google’s Goodfellow را استخدام کرد تا به تیم پروژه های ویژه خود به عنوان مدیر یادگیری ماشین بپیوندد. Goodflow بیش از شش سال را در گوگل گذراند، ابتدا به عنوان کارآموز در مهندسی نرم افزار و سپس به عنوان یک “محقق ارشد” زمانی که در مارس 2019 به اپل رفت.

Goodflow همچنین به عنوان “پدر شبکه های مسابقه عمومی یا GAN” شناخته می شود. از این فناوری می توان برای ایجاد محتوای رسانه ای جعلی استفاده کرد، چیزی که در سال های اخیر اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

تنها سه سال پس از پیوستن به اپل، گودفلو به دلیل سیاست بازگشت شخصی خود، شرکت را ترک کرده است. Goodflow در یادداشتی به کارکنان نوشت:من قویا معتقدم که انعطاف بیشتر بهترین سیاست برای تیم من بود.

مدیر یادگیری ماشین اپل استعفا داد

مدیر یادگیری ماشین اپل استعفا داد

کارمندان اپل در 11 آوریل پس از یک دوره دو ساله کار از راه دور پس از اپیدمی کووید-19 شروع به بازگشت به کار کردند. اپل در حال اتخاذ رویکردی گام به گام برای بازگشت به کار است. در ابتدا، شرکت کارکنان خود را ملزم می کرد که حداقل یک روز در هفته در دفاتر حضور داشته باشند. پس از مدتی این تمرین به دو روز در هفته افزایش یافت.

از 23 می، کارمندان باید سه روز در هفته در دفتر حضور داشته باشند. این شروع برنامه کاری «هیبرید» اپل است که کارکنان را ملزم می کند روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته در دفاتر خود حضور داشته باشند.

کارفرمای سابق Goodfellow، گوگل، از ماه گذشته برخی از تیم های خود را ملزم کرده است که شخصاً به سر کار بازگردند، اما بسیاری از کارمندان ممکن است از راه دور به کار خود ادامه دهند. طبق گزارش‌ها، اپل به تیم‌های فردی انعطاف‌پذیری داده است و به مدیران اجازه می‌دهد تا سیاست‌ها را مطابق میل خود تنظیم کنند. با این حال، به نظر نمی رسد این مورد برای تیم Goodfellow باشد.

اگرچه تعدادی از کارمندان اپل به دلیل اصرار بر کار رو در رو شرکت را ترک کرده اند، اما ترک Goodflow بدنام ترین موردی است که تاکنون به صورت عمومی گزارش شده است.

نظر شما در مورد استعفای مدیر یادگیری ماشینی اپل به دلیل بازگشت اجباری به محل کار چیست؟