• خانه
  • اخبار
  • استرالیا هوشمندترین سیستم مدیریت ترافیک جهان را راه اندازی کرده است

استرالیا هوشمندترین سیستم مدیریت ترافیک جهان را راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استرالیا هوشمندترین سیستم مدیریت ترافیک جهان را راه اندازی کرده است

پروژه جدید مدیریت ترافیک هوشمند ملبورن می تواند مشکلات ترافیکی را با استفاده از داده های عظیم حسگرها و دوربین های ساخته شده در شهر حل کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، روزانه هزاران داده از طریق دوربین های ترافیکی نصب شده در شهرها جمع آوری می شود. با استفاده از یک سیستم هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری عمیق می توان از این داده ها به صورت هدفمند استفاده کرد.

استرالیا اخیرا از پروژه جدیدی با استفاده از هوش مصنوعی برای استفاده از این داده ها رونمایی کرده است که علاوه بر کاهش زمان سفر، نوعی سیستم مدیریت هوشمند ترافیک را ایجاد کرده است. این پروژه که Smart Track نام دارد به مدت سه سال در خیابانی در ملبورن اجرا خواهد شد. در این سیستم سنسورها و دوربین ها داده های این شبکه وسیع را دریافت و استفاده می کنند.

محققان این پروژه بر این باورند که با کمک این سیستم هوشمند می توان طیف گسترده ای از داده های زنده و تاریخی را برای مدیریت ترافیک جمع آوری کرد. سپس با کمک هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری عمیق از آن به عنوان مدل سازی پیشرفته برای اهداف مختلف استفاده کرد. یکی از این اهداف پیش بینی رویدادها و صدور هشدارهای اپراتور قبل از وقوع آنها خواهد بود.