• خانه
  • اخبار
  • استراتولانچ روز جنگ ستارگان را با پنجمین پرواز هواپیمای غول پیکر خود، از جمله یک پایلون جدید جشن می گیرد.

استراتولانچ روز جنگ ستارگان را با پنجمین پرواز هواپیمای غول پیکر خود، از جمله یک پایلون جدید جشن می گیرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استراتولانچ روز جنگ ستارگان را با پنجمین پرواز هواپیمای غول پیکر خود، از جمله یک پایلون جدید جشن می گیرد.

استراتولانچ روز جنگ ستارگان را با پنجمین پرواز هواپیمای غول پیکر خود، از جمله یک پایلون جدید جشن می گیرد.
بازی Stratolaunch’s Roc به موهاو می آید. (Stratolaunch / NASASpaceflight.com)

Stratolaunch در 4 می که به عنوان روز جنگ ستارگان نیز شناخته می شود، رتبه پنجم را کسب کرد.

امروز او پنجمین آزمایش پروازی را برای یک ناو استراتولانچ با عرض 385 فوت، معروف به راک (در ادای احترام به پرنده غول پیکر اساطیر خاورمیانه) انجام داد. Roc از نظر طول بال ها به عنوان بزرگترین هواپیمای جهان شناخته می شود و برای حمل و نقل و راه اندازی وسایل نقلیه مافوق صوت Talon-A با کاربردهای نظامی و تجاری این شرکت طراحی شده است.

پل آلن، میلیاردر سیاتل، بنیانگذار فقید مایکروسافت، این شرکت را در سال 2011 تأسیس کرد، اما پس از مرگ آلن در سال 2018، مالکیت آن به یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی منتقل شد. مانند Virgin Galactic و Virgin Orbit، Stratolaunch از فناوری پرتاب هوایی که در طول کمپین تحسین‌شده SpaceShipOne معرفی شد، استفاده می‌کند، که آلن تقریباً دو دهه پیش بودجه آن را تامین کرد.

راک از بندر هوایی و فضایی موهاوی کالیفرنیا در ساعت 7:39 صبح امروز به وقت محلی برای پروازی که چهار ساعت و 58 دقیقه به طول انجامید و به حداکثر ارتفاع 22500 فوتی رسید، برخاست. Stratolaunch ارتباط با روز جنگ ستارگان را جشن گرفت توییت بعد از فرود. این شرکت گفت: «قدرت در این هواپیما قوی است.

هدف اصلی این آزمایش بررسی مشخصات آیرودینامیکی یک دکل جدید اضافه شده به بخش مرکزی بال Roc بود. دکل 8000 پوندی و عرضی 14 فوتی متشکل از یک مینی بال و یک آداپتور است و به عنوان محل نصب وسایل نقلیه مافوق صوت با نیروی بال مافوق صوت Stratolaunch عمل خواهد کرد. این سازه شامل یک سیستم وینچ است که Talon-A را از روی زمین بر روی سکو قرار می دهد.

پرواز امروز همچنین بر عملیات ارابه فرود، از جمله عملکرد درب و الحاقات ارابه فرود جایگزین تمرکز دارد.

مدیر عامل Stratolaunch و رئیس جمهور Zachary Crevor گفت که این پرواز با موفقیت پیشرفت های سخت افزاری را تایید کرده است.

کرور در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: “پایلون یک جزء حیاتی از سیستم پرتاب ترکیبی ما است و من به کار یکپارچه‌سازی به موقع و با کیفیت تیم از آخرین پرواز آزمایشی ما افتخار می‌کنم.” “به لطف تعهد آنهاست که ما همچنان به پیشرفت ثابت خود در مراحل بعدی آزمایشات پرواز Talon-A در اواخر امسال ادامه می دهیم.

Stratolaunch می گوید که در حال پیشرفت در یکپارچه سازی سیستم و آزمایش عملکردی دو خودروی آزمایشی Talon-A اول خود، TA-0 و TA-1 است.

دسامبر گذشته، آژانس دفاع موشکی پنتاگون قراردادی را برای ارزیابی امکان سنجی یک میز آزمایش مافوق صوت قابل استفاده مجدد برای کاربردهای نظامی، از جمله رهگیری تهدیدات مافوق صوت، به Stratolaunch اعطا کرد. این شرکت انتظار دارد در سال 2023 ارائه خدمات به مشتریان دولتی و تجاری را آغاز کند.